iPhone 15 Pro Max: Ekran yanması sorunlarıyla ilgili raporlar birikiyor

Bazı iPhone 15 sahipleri bir türlü ara veremiyor gibi görünüyor. iPhone 15 kullanıcılarının yaşadığı bir başka kusuru daha detaylandıran yeni raporlar geliyor: Ana ekran uygulamaları bazı kullanıcıların cihazlarının ekranına yazdırılıyor. Tweet silinmiş olabilir iDaha fazla Sorun ilk kez iPhone 15 Pro Max’in OLED ekranında yanmayla ilgili bir dizi şikayet fark edildikten sonra bildirildi. Reddit ve […]

iPhone 15 Pro Max: Ekran yanması sorunlarıyla ilgili raporlar birikiyor

Bazı iPhone 15 sahipleri bir türlü ara veremiyor gibi görünüyor.

iPhone 15 kullanıcılarının yaşadığı bir başka kusuru daha detaylandıran yeni raporlar geliyor: Ana ekran uygulamaları bazı kullanıcıların cihazlarının ekranına yazdırılıyor.

iDaha fazla Sorun ilk kez iPhone 15 Pro Max’in OLED ekranında yanmayla ilgili bir dizi şikayet fark edildikten sonra bildirildi. Reddit ve Apple’ın kendi topluluk desteği forumlar. 22 Eylül iPhone 15 lansmanını takip eden haftalarda çok sayıda kullanıcı sosyal medyayı da kullandı. paylaşmak cihazlarını etkileyen yanma sorununun fotoğrafları.

Fotoğraflarda, iPhone 15 Pro Max’in ekranında ana ekran uygulamalarının, dock uygulamalarının, klavyenin, kilit ekranı süresinin ve diğer öğelerin net ana hatları ve soluk görüntüleri görülebiliyor.

Soruna tam olarak neyin sebep olduğu ve neden yalnızca iPhone 15 Pro Max modellerinin etkilendiği belli değil. iMore’un da belirttiği gibi, OLED ekranlar yanmaya eğilimlidir, ancak teknoloji şirketleri, yıllar içinde sorunu çoğunlukla faktör olmayan bir noktaya kadar hafifletmenin yollarını buldular.

TV üreticisi LG’nin OLED yanması ile ilgili web sitelerinde belirttiği gibi, “televizyonlardaki yanma vakalarının çoğu, statik görüntülerin veya ekran öğelerinin saatlerce veya günlerce kesintisiz olarak ekranda görüntülenmesinin bir sonucudur; parlaklık tipik olarak en yüksek seviyelerde.”

Bu yanma sorununa ne sebep olabilir?

Bazıları için soruna iPhone 15 Pro Max’in 2000 nit’in üzerinde saat hızıyla çalışabilen ultra parlak ekranının neden olması muhtemel görünüyor. Diğerlerinin de belirttiği gibi, bazı iPhone 15 Pro cihazlarının karşılaştığı aşırı ısınma sorunu da bir faktör olabilir.

Başka bir Apple haber kaynağı, Apple’ın İçeriği2015’ten bu yana topladığı verilere göre iPhone 15’teki OLED ekran yanması sorununun önceki yıllara göre daha kötü görünmediğini bildiriyor. Çıkışın işaret ettiği gibi bu, bunun olmayacağı anlamına gelmiyor, yalnızca en son Apple cihazına özgü olmadığı anlamına geliyor.

Ancak iPhone 15’i ilk benimseyenler için bu, bir dizi özellikteki başka bir potansiyel kusur gibi görünüyor. problemleri birleştirme yeni cep telefonuyla. Bir aydan kısa bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcılar yukarıda belirtilen aşırı ısınma sorunuyla ilgili endişelerini bildirdiler. Sorun o kadar yaygındı ki Apple hızla serbest bırakıldı Aşırı ısınma sorunlarını azaltmaya ve telefonun sıcaklığını artırabilecek olası iOS 17 hatalarıyla başa çıkmaya yardımcı olacak bir iOS güncellemesi.

iPhone 15’inizde ekran yanması sorunu yaşanıyorsa Apple destek ekibiyle iletişime geçin veya yerel Apple Store’unuzda Genius Bar rezervasyonu yaptırın. Sorun kesinlikle sakıncalı olsa da bu sorunu yaşayan kullanıcılar, Apple’ın ekranı yanık olan birimleri yepyeni bir iPhone 15 ile değiştirdiğini paylaştı.

Teknory