iPhone 15 ve Pixel 8 sorunları, erken benimseyen olmanın neden her zaman işe yaramadığını gösteriyor

Ekim ayında iki yeni nesil akıllı telefon piyasaya sürüldü: Apple’ın iPhone 15’i ve Google’ın Pixel 8’i. Neredeyse en kısa sürede iPhone 15 Ve Piksel 8 Ancak düştü, her iki akıllı telefonla ilgili şikayetler birikmeye başladı. Cihazların aşırı ısınması, pil sorunları ve çok sayıda başka sorun, sosyal medyada, her şirketin ilgili hayran sitelerinde ve resmi destek […]

iPhone 15 ve Pixel 8 sorunları, erken benimseyen olmanın neden her zaman işe yaramadığını gösteriyor

Ekim ayında iki yeni nesil akıllı telefon piyasaya sürüldü: Apple’ın iPhone 15’i ve Google’ın Pixel 8’i.

Neredeyse en kısa sürede iPhone 15 Ve Piksel 8 Ancak düştü, her iki akıllı telefonla ilgili şikayetler birikmeye başladı. Cihazların aşırı ısınması, pil sorunları ve çok sayıda başka sorun, sosyal medyada, her şirketin ilgili hayran sitelerinde ve resmi destek forumlarında bildirildi.

Ancak sorunların çoğu iPhone 15 ve Pixel 8’de değil. Tüketicilerin bu konuda dikkatli olmaması gerekiyor. Potansiyel alıcıların biraz beklemesi gerekiyor. Erken benimseyen biri olmanıza gerek yok –– ve iPhone 15’i satın almadan önce gelecek yıla kadar beklemenizi tavsiye ettiğimizde sizi bu konuda uyarmıştık.

iPhone 15’in aşırı ısınmaya karşı kolay çözümü

Aşırı ısınma sorunu belki de iPhone 15’in geçen ay piyasaya sürülmesinden hemen sonra karşılaştığı en yaygın sorundu. Bazı kullanıcılar ise havanın çok sıcak olması nedeniyle telefonlarını bile açamadıklarını ifade etti. Bu durum, telefon basit bir web taraması için kullanıldığında veya telefon şarj olurken ve hiç kullanılmadığında meydana geliyordu.

Apple soruna yanıt verdi ve kullanıcılara sorunları tespit ettiğini bildirdi: Bazı uygulamalar henüz yeni telefon için optimize eden bir güncelleme yayınlamamıştı. Ayrıca iPhone 15’i de etkileyen bir iOS hatası vardı. Bu uygulamalar güncellemeleri yayınladı ve Apple, sorunu düzelten yeni bir iOS 17 sürümünü piyasaya sürdü. Testler sorunun şu şekilde olduğunu buldu: çözüldü ve iPhone 15 artık çok daha serin çalışıyordu. Ayrıca çözüm cihazın çalışmasını engellemedi. verim herhangi biri.

Bugün, piyasaya sürülmesinden haftalar sonra bir iPhone 15 satın alacak olsaydınız, muhtemelen Apple’ın en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarında aşırı ısınma sorunu olduğunu bile bilmiyordunuz.

Bu yazılım

iPhone 15 ve Pixel 8’in donanım sorunlarından değil yazılım sorunlarından muzdarip olduğunu unutmamak önemlidir. Fiziksel telefonlarda tasarım veya üretim düzeyinde bir sorun varsa, bunun büyük olasılıkla gerçek cihazların geri çağrılması yoluyla çözülmesi gerekecektir.

Ama henüz bunu görmedik. Daha önce de belirtildiği gibi Apple, aşırı ısınma sorununu çözmek için bir iOS güncellemesi yayınladı. Şirket ayrıca, lansman sırasında bazı alıcıların iOS güncellemesinde de yaşadığı, kullanıma hazır bir kurulum hatasını da düzeltmeyi başardı.

Google’ın Pixel 8’i söz konusu olduğunda, en yeni işletim sisteminin de olduğu görülüyor. Android14, bu sorunların da nedenidir. Eski Pixel model telefonların kullanıcıları, geçen ay yapılan güncellemeden bu yana hatalar bildirdi. Ancak benzer sorunlar yıllar önce Pixel 6 ve Pixel 7’de de yaşanmıştı ve bir yazılım güncellemesiyle çözülmüştü.

Düzeltmeler kullanıma sunuldu veya yolda

Pixel 8 kullanıcıları için mevcut en büyük sorun bağlantı sorunları gibi görünüyor. En son Google akıllı telefonunun sahipleri, telefonun Wi-Fi üzerinden bağlanırken iyi çalıştığını, ancak hücresel bağlantıda aramaların kesildiğini veya hizmetin tamamen kesildiğini bildirdi.

Pixel 8 kullanıcıları için bir diğer önemli sorun da pil tüketimidir. Pixel 8’in çok az kullanımdan sonra çok fazla güç kaybettiği bildiriliyor. Ancak daha önce de belirtildiği ve belirtildiği gibi diğer satış noktaları, Pixel kullanıcıları daha önce buradaydı. Önceki nesil Piksellerde de aynı sorunlar vardı; çoğu hata yazılım veya ürün yazılımı güncellemeleri yoluyla giderildi.

Erken benimseyen olmanın avantajları vardır. Blokunuzda en son gadget’ı sergileyen ilk kişilerden biri olacaksınız. Ama bunun da tehlikeleri var. Kitleler cihazı benimsemeden önce düzeltilen tüm hatalarla uğraşarak bir test konusu olmayı başarmalısınız.

Yani evet, iPhone 15 ve Pixel 8 ile ilgili sorunlara dikkat etmelisiniz ama en önemlisi sabırlı olmalısınız. Düzeltilecekler.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow