iPhone’unuz Açılmazsa Ne Yapmalı?

Yan düğmeye birkaç saniye basarak iPhone’unuzu açmayı denemiş olabilirsiniz. iPhone’unuz açılmıyorsa, zorla yeniden başlatma olarak da bilinen donanımdan sıfırlama işlemi yardımcı olacaktır. Bir iPhone’u yeniden başlatmaya zorladığınızda, telefona tamamen yeniden başlatılmasını söylüyorsunuz. Modelinize bağlı olarak, bir iPhone’un yeniden başlatılmasını zorunlu kılan adımlar farklılık gösterir. Face ID özellikli modeller dahil iPhone 8, iPhone SE (2. Nesil) […]

iPhone’unuz Açılmazsa Ne Yapmalı?

Yan düğmeye birkaç saniye basarak iPhone’unuzu açmayı denemiş olabilirsiniz. iPhone’unuz açılmıyorsa, zorla yeniden başlatma olarak da bilinen donanımdan sıfırlama işlemi yardımcı olacaktır. Bir iPhone’u yeniden başlatmaya zorladığınızda, telefona tamamen yeniden başlatılmasını söylüyorsunuz. Modelinize bağlı olarak, bir iPhone’un yeniden başlatılmasını zorunlu kılan adımlar farklılık gösterir. Face ID özellikli modeller dahil iPhone 8, iPhone SE (2. Nesil) veya daha yeni bir iPhone kullanıyorsanız, aşağıda verilen adımları izleyin.

  1. Ses açma düğmesine basın ve bırakın.
  2. Ses kısma düğmesine basın ve bırakın.
  3. Son olarak, yan düğmeye basın ve Apple logosu görünene kadar basılı tutun.
  4. Bu, iPhone’unuzu yeniden başlatmaya ve bu süreçte açılmasını engelleyebilecek yazılım sorunlarını düzeltmeye zorlar.

Bir iPhone 7’ye sahip olanlar, donanımdan sıfırlama yapmak için ses kısma ve yan düğmeleri basılı tutmalıdır. iPhone 6s veya iPhone SE (1. Nesil) kullanıcıları, uyku/uyandırma ve Ana Sayfa düğmelerine aynı anda basıp basılı tutmalı ve Apple logosunu gördüklerinde bırakmalıdır. İPhone’unuz açılır ve normal şekilde çalışmaya başlarsa, ormandan çıktınız demektir. Ancak, iPhone’unuz hala yanıt vermiyorsa aşağıdaki yöntemi deneyin.

Teknory