IRS, 120.000 vergi mükellefini içeren gizli bilgileri yanlışlıkla ifşa ettiğini söyledi

990-T Formunu dolduran yaklaşık 120.000 vergi mükellefi IRS

IRS, 120.000 vergi mükellefini içeren gizli bilgileri yanlışlıkla ifşa ettiğini söyledi

990-T Formunu dolduran yaklaşık 120.000 vergi mükellefi IRS<'den dinlenecek önümüzdeki haftalarda, ajansın yanlışlıkla bilgilerini web sitesinde ifşa ettiğini söyleyerek. Hayır kurumları ve dini gruplar da dahil olmak üzere muaf tutulan kuruluşların, ilgisiz ticari geliri olan Form 990-T'yi doldurmaları gerekmektedir. Duvar olarakStreet Journal , bununla birlikte, gayrimenkul gibi gelir getiren varlıklara yatırım yapan bireysel emeklilik hesaplarına sahip kişilerin de formu doldurması gerektiğini not eder. Muaf tutulan kuruluşlar tarafından yapılan başvuruların kamuya açık olması gerekiyor, ancak özel şahıslar tarafından yapılan başvuruların kamuya açık olması gerekiyor.

Ajans, sorunun, Form 990-T'nin elektronik dosyalama için uygun hale geldiği geçen yıl bir insan kordonu hatasından kaynaklandığını söyledi. Tahmin edebileceğiniz gibi, hata, herkese açık olmayan verilerin, tümü indirilmek üzere sunulan genel verilerle paketlenmesine neden oldu. Geçen haftalarda bir çalışanın sorunu fark etmesi ve bir soruşturma başlatması, en başta herkese açık olmaması gereken verilerin kaldırılmasına yol açtı.

IRS mektubunda, sızdırılan verilerde kişilerin adları ve işletme iletişim bilgilerinin yer aldığı belirtildi. Etkilenen vergi mükelleflerinin Sosyal Güvenlik numaraları, bireysel gelir ayrıntıları ve kredilerini etkileyebilecek diğer bilgiler kamuya açıklanmadı. Kaldırılmadan önce verilerin bir kısmını indirebilen The Journal, insanların gelirlerini de IRA'larına dahil ettiğini söyledi.

Daha önce kaldırmış olsa dasızdırılmış veriler, IRS hala durumu gözden geçiriyor. Hazine Bakanlığı'ndan Anna Canfield Roth ayrıca, kurumun "IRS'ye, yetkisiz veri ifşasını önlemek için gerekli korumaların sağlandığından emin olmak için uygulamalarını hızlı bir şekilde gözden geçirme talimatı verdiğini" söyledi.