İşte Alan Wake 2 İçin En İyi Grafik Modu

Alan Wake 2 neredeyse geldi; 27 Ekim Cuma günü PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak. Bu hafta piyasaya sürülmesi, geliştirici Remedy Entertainment’ın oyunu bu yaz 10 gün erkene ertelemesinin ardından geldi. PC’de oynayan oyuncular için pek çok görsel seçenek mevcut olsa da – Alan Wake 2’nin PC spesifikasyon gereksinimlerine buradan göz atın – […]

İşte Alan Wake 2 İçin En İyi Grafik Modu

Alan Wake 2 neredeyse geldi; 27 Ekim Cuma günü PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak. Bu hafta piyasaya sürülmesi, geliştirici Remedy Entertainment’ın oyunu bu yaz 10 gün erkene ertelemesinin ardından geldi. PC’de oynayan oyuncular için pek çok görsel seçenek mevcut olsa da – Alan Wake 2’nin PC spesifikasyon gereksinimlerine buradan göz atın – oyunu PS5 ve Xbox Series X’te alacak olanlar için yalnızca iki grafik modu (ve Xbox Series S’de yalnızca bir) bulunmaktadır. Ama önce mutlaka okuyun oyun Bilgilendiricisi Alan Wake 2 incelemesi.

Aşağıda, Alan Wake 2’nin PS5 ve Xbox Series X’teki iki grafik modunu ve ardından birkaç grafik modunu inceleyeceğiz. oyun Bilgilendirici Oyunu oynayan editörler, Remedy’nin en son deneyimini yaşamayı seçtikleri modu paylaşacak.

Alan Wake 2 İçin En İyi Grafik Modu

Alan Wake 2 Remedy Eğlence PlayStatin 5 PS5 Xbox Series X/S Grafik Modu Görseller Ayarları

Bu ayın başlarında geliştirici Insomniac Games’in Marvel’s Spider-Man 2 için en iyi grafik modlarını inceledik ve burada açık bir kazanan ortaya çıktı. Ancak Alan Wake 2’de konsollarda yararlanabileceğiniz daha az mod bulunuyor; bu da sorun değil; dolayısıyla sizin için en iyi modu seçmek sonuçta kişisel zevkinize kalmış olacak (çoğu oyunda olduğu gibi).

Her modu ayrıntılı olarak incelemeden önce, geçen ay stüdyonun iletişim direktörü Thomas Puha’dan öğrendiğimiz gibi, Remedy’nin Alan Wake 2’yi 30 FPS deneyimi olarak sıfırdan geliştirdiğini belirtmekte fayda var.

Ancak yukarıdaki tweette de görebileceğiniz gibi Remedy, oyuna son dakika gibi görünen bir Performans Modu da ekledi.

Alan Wake 2 En İyi Grafik Modu Kalite Performans Kılavuzu PlayStation 5 PS5 Xbox Series X/S PC

Oyunun bir kısmını hem Kalite modunu hem de Performans modunu kullanarak oynarken keşfettiklerimiz::

  • Kalite: Alan Wake 2’nin Kalite modu 4K çıkış çözünürlüğüne, 2258 x 1270p işleme çözünürlüğüne ve ara sıra düşüşlerle birlikte çoğunlukla kilitli 30 FPS kare hızına sahiptir.
  • Verim: Alan Wake 2’nin Performans modu, çözünürlüğüne göre 60 FPS’ye öncelik verir ve çıkış çözünürlüğü, 1505 x 847p işleme çözünürlüğüyle 1440p’dir. oyun 60 FPS hedefini oldukça iyi tutuyor ancak 60 FPS’nin yüzde 100 kilitlenmediği açık.

Bu modların her ikisi de PS5 ve Xbox Series X’te mevcuttur ancak Xbox Series S’de oynuyorsanız çıkış çözünürlüğü 1440p’dir.

Alan Wake 2’de Remedy’nin Xbox’a özel Quantum Break ile kullandığı canlı aksiyon video bileşenleri var ve bunlar standart sinematik 24 FPS’yi hedefliyor gibi görünüyor (gerçi kabul etmek gerekir ki 30 FPS de olabilir; asıl amaç Performans modunda karşılaşabileceğiniz kareler 60 FPS’den az olacaktır).

Grafik Modları oyun Bilgilendirici Personel Kullanıyor

Alan Wake 2 En İyi Grafik Modu Kalite Performans Kılavuzu PlayStation 5 PS5 Xbox Series X/S PC
  • Alex Van Aken, İkisi de: oyun ne olursa olsun her zaman Performans Modunda başlarım. Kişisel olarak daha yüksek veya daha istikrarlı bir kare hızı, aslına uygunluktan daha önemlidir. Ancak oyun daha yavaş ilerliyorsa ve hikaye ve atmosfer gibi unsurlara daha fazla vurgu yapılıyorsa, güzelliğini tam anlamıyla takdir etmek için Kalite Modu’na göz atmayı tercih ederim. Alan Wake 2 için bu rutine sadık kalıyorum.
  • Blake Hester, Kalite: Kalite Modunda oynuyorum çünkü oyunun varsayılan ayarı bu ve onu değiştirmeyi bile düşünmedim. Bana iyi görünüyor!
  • Charles Harte, Performans: PS5’te Performans Modunda oynuyorum. Modlar arasındaki grafik kalitesi farkı benim gözümde oldukça ihmal edilebilir. Ancak daha yüksek kare hızında oynamak büyük bir fark yaratır. Benim için bir oyunun iyi görünmesinden ziyade iyi hissettirmesi daha önemli ve Alan Wake 2 ne olursa olsun iyi görünüyor.
  • Kyle Hilliard, Performans: Tüm oyunlarda olduğu gibi altyazıların açık olduğundan ve kırık bir adam olduğum için dikey görünümün ters olduğundan emin olduktan sonra ayarları Performans olarak değiştirdim. Her zaman Performans’a giderim. Kişisel olarak Kalite modu açıkken farkı anlayamıyorum ve daha akıcı bir oyun deneyimini tercih ediyorum. Daha iyi görünmektense daha iyi bir oyun oynamayı tercih ederim ve özellikle bu nesil için Performans Modunu açmak her ikisini de sağlıyor. Alan Wake 2’de teknik sorunlar yaşadım ancak oyun iyi çalışırken daha akıcı kare hızı için minnettarım.
  • Marcus Stewart, Kalite: Kalite Modunda oynuyorum. Daha yavaş tempolu bir oyun için her şeyin 60 FPS’de çalışmasına ihtiyacım yok. Harika sanat yönetiminin (özellikle The Dark Place’de) mümkün olduğunca parladığını görmeyi tercih ederim.
  • Matt MillerKalite: Remedy’nin seriden bu kadar uzun süre uzak kaldıktan sonra yaratabileceği zirve görselleri görmek amacıyla Kalite Modunda koşuyordum.
  • Wesley LeBlanc, Kalite: Remedy’nin Alan Wake 2’yi 30 FPS Kalite Modu göz önünde bulundurarak tasarladığını bildiğimden, bu görsel seçeneği tercih etmek benim için kolay oldu. 60 FPS güzel, ama ben sadakat konusunda enayiyim ve Alan Wake 2 bu cephede parlıyor. Ayrıca, ne kadar sinematik bir deneyim olduğu göz önüne alındığında, daha sinematik modda oynamak bana mantıklı geliyor.

Günün sonunda sadece tercih ettiğiniz görsel ayarları ve grafik modlarını kullanmanız gerektiğini belirtmek isterim; doğru ya da yanlış cevap yoktur, ancak çok fazla zaman harcıyorum (fazla Bu tür ayarlar ve teknolojiler üzerinde çok fazla zaman harcadım ve tercihlerinize uygun bir moda doğru size rehberlik etmeyi umuyorum. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa bunları aşağıdaki yorumlara bırakın!


Alan Wake 2, 27 Ekim’de PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak.

oyun hakkında daha fazla bilgi için okuyun oyun Bilgilendiricisi Alan Wake 2’nin Saga Anderson bölümünü uygulamalı olarak inceleyin ve ardından Alan Wake olarak oynamak hakkında ne düşündüğümüzü okuyun. Ardından Saga Anderson odaklı bu Alan Wake 2 NGT’yi izleyin ve ardından bu Alan Wake odaklı NGT’ye göz atın. Bilgisayarınızın Alan Wake 2’nin güçlü sistem gereksinimlerine de hazır olduğundan emin olun. Okumak oyun Bilgilendiricisi oyun hakkındaki tüm düşüncelerimiz için Alan Wake 2 incelemesi.

Teknory