İşte Eski Firaxis Geliştiricilerinden Yeni Bir Strateji Oyunu: Ara’ya Derin Bir Bakış: Tarih Anlatılmamış

Bugün, en son Xbox Developer Direct etkinliğinde, Oxide Games’in yeni strateji oyunu Ara: History Untold, oyun tarzını ve daha fazlasını ortaya çıkaran derinlemesine bir incelemeyle karşılaştı. oyun ilk olarak 2022 yılında duyurulmuştu. Oxide, oyuncuların Ara’da istedikleri toplumu yaratmaları için prosedürel olarak oluşturulmuş bir harita olan “yaşayan dünyadan” bahsetti. Geliştiricilerin söylediği gibi, oyuncuların kararlarına göre zamanla […]

İşte Eski Firaxis Geliştiricilerinden Yeni Bir Strateji Oyunu: Ara’ya Derin Bir Bakış: Tarih Anlatılmamış

Bugün, en son Xbox Developer Direct etkinliğinde, Oxide Games’in yeni strateji oyunu Ara: History Untold, oyun tarzını ve daha fazlasını ortaya çıkaran derinlemesine bir incelemeyle karşılaştı. oyun ilk olarak 2022 yılında duyurulmuştu.

Oxide, oyuncuların Ara’da istedikleri toplumu yaratmaları için prosedürel olarak oluşturulmuş bir harita olan “yaşayan dünyadan” bahsetti. Geliştiricilerin söylediği gibi, oyuncuların kararlarına göre zamanla değişecek. Sunumu saat 25.00’ten itibaren izleyebilirsiniz.

Ara’nın Prestij Sistemi, oyuncuları rakiplerinden daha iyi bir ulus kurmaya teşvik ediyor. Oyunun puan sistemi, belirli bir oyuncunun ne tür bir lider olmak istediğine bağlı olarak puan verir. Bugünkü canlı yayında ayrıntılarıyla anlatıldığı üzere, buna bir örnek, “Zaferler” veya tarih boyunca büyük Prestij bonusları veren ünlü binaların inşa edilmesidir.

Oxide, 2013 yılında eski Firaxis geliştiricileri tarafından kurulan Maryland merkezli bir stüdyodur. Önceki oyunları arasında 2016’nın Ashes of the Singularity ve Star Swarm oyunları yer alıyor.

Ara: History Untold’un bu yılın sonbaharında PC ve PC Game Pass’te çıkması bekleniyor. Ancak Oxide, oyuncu geri bildirimlerini uygulayarak “İçeriden Öğrenen Programını” yayınlandıktan sonra da sürdürmeyi planlıyor.

Teknory