İşte Google’ın Bard AI Sohbetine Nasıl Erişilir?

İnternete giren diğer bazı beta testi veya deneme programlarının aksine, Bard, kullanıcıların yapay zeka sistemine erişmeden önce bekleme listesine katılmalarını gerektirir. Ayrıca, bekleme listesine kaydolanların kişisel bir Google hesabına (ebeveyn, arkadaş veya veli hesabı yerine), en az 18 yaşında olması ve sistem tarafından desteklenen bir tarayıcı kullanması gerekir (Google bunların Chrome, Safari, Firefox, Opera ve […]

İşte Google’ın Bard AI Sohbetine Nasıl Erişilir?

İnternete giren diğer bazı beta testi veya deneme programlarının aksine, Bard, kullanıcıların yapay zeka sistemine erişmeden önce bekleme listesine katılmalarını gerektirir. Ayrıca, bekleme listesine kaydolanların kişisel bir Google hesabına (ebeveyn, arkadaş veya veli hesabı yerine), en az 18 yaşında olması ve sistem tarafından desteklenen bir tarayıcı kullanması gerekir (Google bunların Chrome, Safari, Firefox, Opera ve Edgium olduğunu bildiriyor).

Bekleme süreleri, halkın sisteme erişim talebi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bildirilen bekleme sürelerinin birkaç saat kadar kısa olduğu bildirildi, ancak kullanıcılar erişim için kaydolmaya devam ettikçe bu sürenin daha da uzayacağı ve yeni bekleme listesi kayıtları için belki günlere veya haftalara yayılacağı da öneriliyor. Şu anda, kaydolanları kuyruktaki durumları hakkında uyaracak bir sistem yok. Ancak referans olarak, 1 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 08:58’de Bard AI bekleme listesine erişim talebinde bulundum ve Bard’ı yalnızca birkaç dakika sonra, sabah 9:02’de kullanabileceğimi söyleyen e-postayı aldım.

Teknory