İşte Super Bowl LVII sırasında kaç tane kripto reklamının yayınlanacağı

2022, oyun sırasında pahalı reklamlar yayınlayan tüm kripto para birimi borsaları nedeniyle Super Bowl LVI’ya verilen ilginç küçük takma ad olan “Crypto Bowl” yılıydı. Peki, bu Pazar Super Bowl LVII sırasında kaç tane kripto reklamı yayınlanacak? Sıfır. 2023’teki büyük oyun sırasında ABD’de tek bir kripto para birimi şirketi reklam vermiyor. AYRICA BAKINIZ: Web3 ve metaverse, […]

İşte Super Bowl LVII sırasında kaç tane kripto reklamının yayınlanacağı

2022, oyun sırasında pahalı reklamlar yayınlayan tüm kripto para birimi borsaları nedeniyle Super Bowl LVI’ya verilen ilginç küçük takma ad olan “Crypto Bowl” yılıydı.

Peki, bu Pazar Super Bowl LVII sırasında kaç tane kripto reklamı yayınlanacak?

Sıfır. 2023’teki büyük oyun sırasında ABD’de tek bir kripto para birimi şirketi reklam vermiyor.

AYRICA BAKINIZ:

Web3 ve metaverse, teknoloji endüstrisi için hala moda (sadece ‘kripto’ demeyin)

Fox Sports’un reklam satışlarından sorumlu başkan yardımcısı Mark Evans’a göre, durum her zaman böyle olmayacaktı. Evans diyor ki, Associate Press’e göre,(Yeni bir sekmede açılır) iki kripto para birimi reklamverenin Super Bowl için yer ayırttığını ve diğer ikisinin “bir yarda çizgisinde” olduğunu söyledi. Ardından, sektör için zaten çalkantılı bir yazın ardından, Kasım ayında, bir zamanlar en büyük kripto borsalarından biri olan FTX çöktü. Kısa süre sonra, planlanan kripto Super Bowl reklamları da başarısız oldu.

Pazar günü kripto reklamcılığından Evans, “O gün o kategoride sıfır temsil var” dedi.

Kripto para, 2021’de en sert savunucularının ötesine fırladıktan sonra, birçok kripto şirketi ana akıma yayılmaya devam etmek ve daha fazla sıradan insanı yatırım yapmaya çekmek istedi. Super Bowl, tüm dünyada en çok izlenen yıllık spor etkinliği olduğundan, tam da bunu yapmak için bariz bir fırsat gibi görünüyordu. Coinbase, Crypto.com, eToro ve FTX gibi kripto şirketlerinin tümü, 2022’deki büyük oyun sırasında tek bir reklam alanı için milyonlarca dolar ödedi.

Bu reklamların yayınlanmasından sadece birkaç ay sonra, tüm kripto piyasası, Terra istikrarlı para biriminin başarısız olmasının ardından çöktü ve bu, bir dizi başka kripto şirketini deviren bir domino etkisine neden oldu. Ardından, Kasım ayında, Super Bowl sırasında Larry David’in yer aldığı reklamının yayınlanmasından sadece 9 ay sonra, FTX dava açtı. iflas.

Ve diğer kripto Super Bowl reklamverenleri de o kadar sıcak değil.

LeBron James ve Matt Damon’ın yer aldığı “Talih cesurlardan yanadır” Super Bowl reklamlarına sahip şirket Crypto.com, işten çıkarılmış(Yeni bir sekmede açılır) Haziran ayında çalışanlarının yüzde 20’si. Ardından, daha geçen ay, kripto borsası işten çıkarıldı bir diğer(Yeni bir sekmede açılır) çalışanlarının yüzde 20’si.

Kripto savunucularının bu dijital para birimlerinin fiyatının artmaya devam edeceğine olan inancına bir gönderme olarak “Fly Me to the Moon” şarkısını içeren bir reklam yayınlayan kripto reklamcısı eToro, bırak(Yeni bir sekmede açılır) Temmuz ayında 100 çalışan şirket ayrıca hurdaya(Yeni bir sekmede açılır) halka açılmayı planlıyor.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, övdü bir kripto para birimi için ekranda zıplayan bir QR kodu içeren Super Bowl reklamı için. Ancak Coinbase kendi zorluklarıyla karşı karşıya kaldı. ortaya çıkan(Yeni bir sekmede açılır) Haziran ayında ve daha geçen ay iki ayrı işten çıkarma turunda, her seferinde iş gücünün yüzde 20’sini etkiledi.

Bununla birlikte, kripto para birimleri olmayacak olsa da, blok zinciri Bu yıl Super Bowl’dan tamamen kapılmayacak. Web3 oyun şirketi Limit Break planlar(Yeni bir sekmede açılır) DigiDaigaku Dragon NFT’lerinden 10.000 tanesini izleyicilere ücretsiz olarak dağıtacak bir Super Bowl reklamı yayınlamak. Ayrıca, BitBuy adlı bir Kanada kripto para borsası da planlama(Yeni bir sekmede açılır) oyun sırasında bir reklam yayınlamak, ancak ABD’de yayınlanmayacak

Her halükarda, şirketler en komik Super Bowl reklamlarının oyun sonrası özetlerinde görünmeye istekli olacaklar, bu nedenle bu Super Bowl için biraz daha güvenli bir yatırım arıyorsanız, geçen yılın kripto yıldırımını şakalar için yem haline getiren birkaç reklama bahse girin. .

Teknory