İstediğimiz Apple silikon iMac Pro 2023’te gelebilir

Apple silikon geçişi, biri hariç her Apple Mac için heyecan yarattı: 27 inç iMac. Geçen yıl iMac Pro’yu durdurduktan sonra, 27 inç iMac, bu yılın başlarında Mac Studio ve Studio Display’in ilk kez piyasaya sürülmesiyle son buldu. Ancak büyük ekran iMac geri dönüş yapabilir: 2023’te yeni Mac Pro’nun beklenen tanıtımının yanı sıra, yeni bir rapor […]

İstediğimiz Apple silikon iMac Pro 2023’te gelebilir

Apple silikon geçişi, biri hariç her Apple Mac için heyecan yarattı: 27 inç iMac. Geçen yıl iMac Pro’yu durdurduktan sonra, 27 inç iMac, bu yılın başlarında Mac Studio ve Studio Display’in ilk kez piyasaya sürülmesiyle son buldu. Ancak büyük ekran iMac geri dönüş yapabilir: 2023’te yeni Mac Pro’nun beklenen tanıtımının yanı sıra, yeni bir rapor Apple’ın iMac Pro’yu bir dizi güncellenmiş özellikle yeniden canlandıracağını iddia ediyor.

Howtoisolve’deki LeaksApplePro’ya göre Apple, 2023’te piyasaya sürülecek olan ve M2 Pro ve M2 Max işlemcileri çalıştıran yeni bir iMac Pro üzerinde çalışıyor. Rapor ayrıca, iMac Pro’nun “yeni Mac Pro ile birlikte tanıtılacak olan ProMotion teknolojisine sahip 27 inç LED mini ekrana çok benzeyen ancak daha düşük kalitede” bir ekrana sahip olacağını söylüyor. Sızdıran, makinenin tasarımı hakkında spekülasyon yapmıyor, ancak muhtemelen 24 inçlik iMac’in daha koyu gri bir gövdeye sahip daha büyük bir versiyonu gibi görünecek.

LeaksApplePro’nun “düşük kalite” ile ne kastettiği belli değil, ancak mevcut Pro Display XDR 6K ekrana sahipken eski iMac Pro 5K ekrana sahip. Kalite olarak 5K olan ancak ProMotion veya HDR’ye sahip olmayan 27 inç Stüdyo Ekranına daha yakın olması da mümkündür. Apple, daha yumuşak kaydırma ve animasyonlar için uyarlanabilir bir yenileme hızı sunan ProMotion teknolojisine sahip bir iMac’i hiç üretmedi.

Orijinal 27 inç iMac Pro, 2017’de piyasaya sürüldü ve 2021’de hiçbir güncelleme almadan kullanımdan kaldırıldı. Apple ayrıca, bir Apple silikon güncellemesi alamadan bu yılın Mart ayında 27 inç iMac’i de durdurdu. Böylece yeni bir iMac Pro, 24 inçlik modelden hem daha büyük hem de daha güçlü olarak Apple’ın Mac serisindeki iki boşluğu dolduracaktır. İdeal iMac Pro’muz hakkında kendi düşüncelerimizden bazılarına sahibiz ve bu, M2 Pro/Max işlemciler ve Studio Ekranı boyutunda bir ekranın dahil edilmesi dahil olmak üzere buradaki söylentilere çok benziyor.

İstediğimiz Apple silikon iMac Pro 2023’te gelebilir

Teknory