ITC, Apple Watch yasağını durdurmayı reddetti

Dhruv Butani / Android Otoritesi TL;DR Apple’ın ABD’de yaklaşan Apple Watch yasağını durdurma talebi reddedildi. Yasak muhtemelen 26 Aralık’ta yürürlüğe girecek. Apple’ın itiraz etme şansı olacak ve ayrıca yasağı önlemek için bir yazılım çözümü planlıyor. Apple için bir tatil başarısızlığı olarak Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), teknoloji devinin en yeni Apple Watch modellerine yönelik yaklaşan yasağın […]

ITC, Apple Watch yasağını durdurmayı reddetti

Dhruv Butani / Android Otoritesi

TL;DR

  • Apple’ın ABD’de yaklaşan Apple Watch yasağını durdurma talebi reddedildi.
  • Yasak muhtemelen 26 Aralık’ta yürürlüğe girecek.
  • Apple’ın itiraz etme şansı olacak ve ayrıca yasağı önlemek için bir yazılım çözümü planlıyor.

Apple için bir tatil başarısızlığı olarak Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), teknoloji devinin en yeni Apple Watch modellerine yönelik yaklaşan yasağın askıya alınması yönündeki çağrısını reddetti. ITC Çarşamba günü Apple’a karşı kesin bir talimat yayınlayarak Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2’ye yönelik yasağın ertelenmesini reddetti.

Komisyonun emir “Komisyon, Apple’ın, temyiz süreci devam ederken veya olası bir hükümetin kapatılması göz önünde bulundurulduğunda iyileştirici kararların ertelenmesi yönündeki talebini reddetme kararı aldı. Bu karar, şikayetçilerin komisyondan adli incelemeye alınmasını talep ettiği materyaller dikkate alınmadan, bağımsız olarak verilmiştir.”

Apple, Noel’de en yeni Apple Watch modellerinin satışını durduracak. Şirket, Ekim ayında ITC’nin cihazlardaki kandaki oksijen izleme sensörünün tıbbi ekipman üreticisi Masimo’ya ait patentleri ihlal ettiğine karar vermesinin ardından akıllı saatleri çevrimiçi ve fiziksel mağazalarından önleyici olarak geri çekiyor. Bununla birlikte Best Buy gibi üçüncü taraf perakendeciler, stoklar bitene kadar etkilenen Apple Watch’ları satmaya devam edebilecek.

Apple Watch Series 9 ve Ultra 2’nin ithalatını yasaklama kararı, 25 Aralık’ta sonuçlanması beklenen Başkanlık incelemesinin ardından açıklanacak. Apple büyük olasılıkla karara itiraz edecek, ancak BloombergŞirket aynı zamanda sorunu çözecek bir yazılım düzeltmesi üzerinde de çalışıyor.

ITC, Apple Watch yasağını durdurmayı reddetti

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow