James Cameron Titan Dalgıç Trajedisine Tartışıyor

ABC News aracılığıyla fotoğraf Son zamanların trajik şiirsel ironisi titan harabeleri keşfeden beş kişinin de öldüğü tahmin edilen su altı felaketi titanik okyanusun dibinde – yönetmende kaybolmadı James Cameron. Cameron, Titanik harabelerini kendisi keşfetti ve Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in başrollerini paylaştığı ünlü gemi enkazı hakkında bir film yaptı. Son zamanlarda manşetlere konu olan su […]

James Cameron Titan Dalgıç Trajedisine Tartışıyor

ABC News aracılığıyla fotoğraf

Son zamanların trajik şiirsel ironisi titan harabeleri keşfeden beş kişinin de öldüğü tahmin edilen su altı felaketi titanik okyanusun dibinde – yönetmende kaybolmadı James Cameron.

Cameron, Titanik harabelerini kendisi keşfetti ve Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in başrollerini paylaştığı ünlü gemi enkazı hakkında bir film yaptı. Son zamanlarda manşetlere konu olan su altı felaketinin, gişe rekorları kıran 1997 filminin odak noktası olan 1912 Kuzey Atlantik Okyanusu buzdağı çarpışmasıyla bazı çarpıcı benzerlikleri olduğunu söyledi.

Cameron, “Kaptanın gemisinin önündeki buzlanma konusunda defalarca uyarıldığı ve yine de tam hızla bir buz alanına daldığı Titanik felaketinin benzerliği beni çok etkiledi” dedi. ABC Haberleri.

Titanic harabelerini keşfeden insanların oldukça niş bir grup olduğu ortaya çıktı, bu nedenle Cameron’ın kendi arkadaşlarından biri olan Paul-Henri Nargeolet’nin kayıp dalgıç olayında öldüğünün varsayıldığını duymak şaşırtıcı olmadı. .

Yönetmen, “Onun bu şekilde trajik bir şekilde ölmesini işlemem neredeyse imkansız” dedi.

Rapora göre, dalgıç Titan’ın yeri tespit edilmemiş olsa da, Sahil Güvenlik’in “basınç odasının feci kaybıyla tutarlı” olduğunu iddia ettiği bazı enkazlar bulundu. 21 metrelik geminin enkazının bulunmasının bir sonucu olarak, şimdi beş yolcunun da öldüğü varsayılıyor. Yetkililer, olayı olası bir iç patlama olarak nitelendiriyor. MSNBC.

Resmi olarak kayıp olan ancak öldükleri varsayılan Titan’daki kişiler şunları içerir:

  • Shahzada ve Pakistanlı İngiliz işadamı ve oğlu Suleman Dawood;
  • Hamish Harding, İngiliz iş adamı ve uzay turisti
  • Titanik araştırmacısı ve dalgıç Paul-Henri Nargeolet
  • OceanGate’in CEO’su ve geminin sahibi Stockton Rush

Parks Stephenson, Cameron’ın başka bir arkadaşı ve titanik teknik danışman ve bir derin okyanus kaşifi, Titan’ın kayıp durumunun sonucunun, geminin iletişiminin kaybı nedeniyle büyük olasılıkla trajediyle sonuçlanacağını tahmin etti.

Felakete giden aylarda da muhtemelen bazı kırmızı bayraklar vardı. Örneğin, geçen yılın sonlarında CBS News tarafından Titan gemisinin “hazır bileşenlerden inşa edildiği, yüzeyden gelen kısa mesajlar tarafından yönlendirildiği ve üçüncü taraf bir Xbox denetleyicisi kullanılarak kontrol edildiği” bildirildi. Bunu Kapsadım Daha önce bildirildi. Bu da yetmezmiş gibi, OceanGate şirketi Titan’ın geliştirilmesi sırasında “felakete varan güvenlik sorunları” konusunda uyarıldı, geçmişte belirttiğimiz gibi, Titanik’in kendisiyle çarpıcı bir benzerliği var.

Yazar hakkında

Danny Peterson

Danny Peterson

Danny Peterson, WGTC için eğlence haberlerini ele alıyor ve daha önce barınma, evsizlik, koronavirüs pandemisi, tarihi 2020 Oregon orman yangınları ve ırksal adalet protestoları hakkında yazmaktan keyif alıyor. Aslen Juneau, Alaska’dan olan Danny, Güneydoğu Alaska Üniversitesi’nden İngiliz Edebiyatı alanında lisans derecesi ve Oregon Üniversitesi’nden Multimedya Gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi aldı. The Portland Observer için yazdı, KOIN 6 News’te dijital işletme muhabiri olarak çalıştı ve ödüllü ‘Escape from Eagle Creek’ belgeselinin ortak yapımcısıdır.

Teknory