James Cameron’ın Ele Aldığı Potansiyel Avatar Disney+ Yan Ürünleri

Olarak Avatar: Suyun Yolu 16 Aralık’ta vizyona girecek olan yönetmen James Cameron, kritik derecede başarılı olan franchise’ı için yan ürünler yapma olasılığını ele alıyor. İlk avatarı hala tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi ve devam filmi şimdiye kadar kritik başarıya açılıyor, birinci sınıf dünya inşası ve çarpıcı görselleri güçlü noktaları. İlk filmden on yıldan […]

James Cameron’ın Ele Aldığı Potansiyel Avatar Disney+ Yan Ürünleri

Olarak Avatar: Suyun Yolu 16 Aralık’ta vizyona girecek olan yönetmen James Cameron, kritik derecede başarılı olan franchise’ı için yan ürünler yapma olasılığını ele alıyor. İlk avatarı hala tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi ve devam filmi şimdiye kadar kritik başarıya açılıyor, birinci sınıf dünya inşası ve çarpıcı görselleri güçlü noktaları. İlk filmden on yıldan fazla bir süre sonra geçen, Avatar: Suyun Yolu Jake Sully (Sam Worthington) ve Neytiri’yi (Zoe Saldaña) kendi aileleriyle, onları takip eden sıkıntıları, birbirlerini güvende tutmak için yaptıkları mesafeleri ve katlandıkları trajedileri görüyor. Şu anda, seri için planlanan toplam üç uzun metrajlı film daha var.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

ile bir konuşmada ComicBook.comCameron ve yapımcı Jon Landau, dünyanın olup olmadığını ele alıyor. avatarı Disney’in büyük franchise’larının çoğunun takip ettiği bir trend olan Disney+ yayın platformu aracılığıyla televizyona gelecek. Landau, bir Disney+ spinoff olasılığına doğrudan yanıt vermemekle birlikte, “Biz Pandora dünyasını filmin ötesine geçebilecek bir dünya olarak görün.” Ayrıca, franchise’ın zaten bir Circ du Soleil gezici şovu, Disney’s Animal Kingdom’daki etkileşimli konum ve Avatar: Yüksek Zemin, Dark Horse Comics’ten üç ciltlik bir çizgi roman serisi. Cameron’a olasılık sorulduğunda, eninde sonunda bunun olacağını görse de teknolojinin henüz orada olmadığını söyledi. Cameron’ın söylediklerini aşağıda okuyun:

“Avatar’dan ayrılma açısından sorun, karakterlerin fotogerçekçi CG olması ve henüz bir TV ardışık düzeni türünden bir modele tam olarak uymuyor. Şimdi, belki bundan 10 yıl sonra, yeterince makine, derin öğrenme enjekte edersek, ve yapay zekayı sürece dahil edersek, bir yıllık zaman çizelgesinden gerçek zamana daha yakın bir çekim yapmak için çökmek mümkün olabilir. Gerçek zamana ulaşabilecek miyiz bilmiyorum ama yeterince yaklaşabileceğimizi düşünüyorum televizyon yapmak için, ama olmayacak, en az beş yıl diyebilirim, belki daha fazla 10 gibi. Ama Avatar bir evren olursa, insanlar için kalıcı bir dünya olursa ve arzu oradaysa, evet, yapabilirim. eninde sonunda bunun olacağını gör.”

İlgili: Avatar 2, James Cameron Devam Filmi Trendi Oluşturuyor


Bir Avatar Spinoff’u Nasıl Görünebilir?

Yapımcı Landau’nun işaret ettiği gibi, Cameron zaten avatarı franchise ve filmlerin dışında hikayeler üretti. Circ du Soleil gösterisi, Toruk – İlk Uçuşilk kez 2015 yılında gösterime giren ve ilk Toruk Makto’nun öyküsünü anlatmak için birkaç bin yıl geriye gitti. Landau ayrıca Disney’s Animal Kingdom’daki Pandora – The World of Avatar’ın avatarı filmler. Arkasındaki yaratıcı beyinleri görmek avatarı olayların zaman çizelgesi içinde ileri geri atlamak, herhangi bir varsayımsal TV yan ürününde devam edebilecekleri bir şeydir. Bir avatarı yan ürün, Dünya’nın veya farklı bir Na’vi kabilesinin çürümesini farklı zaman çizelgelerinde ve daha ayrıntılı olarak takip edebilir.

Bir Avatar Spinoff TV Şovu Var Olmalı mı?

Jake ve Neytiri, Avatar Way of Water'da genç bir kız gülümserken arka planda konuşurken

olarak avatarı Filmler Hollywood tarihinin en pahalı filmleri olduklarını kanıtladılar, yakın zamanda beyaz perdeye getirilmeleri pek olası değil. Cameron’ın dediği gibi, franchise, bir TV şovu için yeterince uygun maliyetli olmayan fotogerçekçi CGI talep ediyor. en büyük çekiliş avatarı franchise, filmleri sinemalarda izlemenin sinematik deneyimiyle zenginleştirilen iki nitelik olan dünya inşası ve görselleridir. İlk avatarı Cameron’a fotogerçekçi CGI’nin yanı sıra 3D teknolojisini sanatsal bir şekilde kullandırdı ve yönetmen bunu devam filminde tekrar yaptı. bu avatarı franchise, teknik başarı göz önünde bulundurularak görsel bir gösteri ile beyaz perde için yapıldı ve bu nedenle, tam da ait olduğu yerde.

çok az şüphe var avatarın franchise’ın zengin dünya inşasının bir kanıtı olarak hizmet edeceği için bir yan ürünü hak ediyor. Fakat avatarı beyaz perdede görülmeyi hak ediyor ve bu da Denis Villeneuve’ün kendi filmini görmeye çalışmakla ilgili yorumlarını geri getiriyor. Kumdan tepe bir televizyon ekranında. Avatar: Suyun Yolu büyük ekran deneyimi için yapılmış, televizyon için yapılmış herhangi bir yan filmin boy ölçüşemeyeceği türden bir film.

Devamı: Avatar 2, James Cameron’ın En Büyük Riski Değil – Avatar 5

Kaynak: ComicBook.com

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory