Jason Cehenneme Gidiyor Yönetmen, Ünlü Devam Filminin 13. Cuma Hayranlarından Gelen Tepkiyi Detaylandırıyor

Özet Yönetmen Adam Marcus, filmi nedeniyle yoğun tepkilerle karşılaştı Jason Cehenneme Gidiyorhayranları onu çocukluklarını mahvetmekle suçluyor ve ona zarar vermesini diliyor. Filmi beğenmeyen hayranlar tutkulu ve en başından itibaren bıçak gibi davranıyor; hatta bazıları sosyal medyada sıradan zorbalığa kadar gidiyor. Filmin kötü karşılanması, beceriksiz yazım, cansız oyunculuk ve yönetmen açısından algılanan özgünlük eksikliğinden kaynaklanıyordu. Franchise’ın […]

Jason Cehenneme Gidiyor Yönetmen, Ünlü Devam Filminin 13. Cuma Hayranlarından Gelen Tepkiyi Detaylandırıyor

Özet

 • Yönetmen Adam Marcus, filmi nedeniyle yoğun tepkilerle karşılaştı Jason Cehenneme Gidiyorhayranları onu çocukluklarını mahvetmekle suçluyor ve ona zarar vermesini diliyor.
 • Filmi beğenmeyen hayranlar tutkulu ve en başından itibaren bıçak gibi davranıyor; hatta bazıları sosyal medyada sıradan zorbalığa kadar gidiyor.
 • Filmin kötü karşılanması, beceriksiz yazım, cansız oyunculuk ve yönetmen açısından algılanan özgünlük eksikliğinden kaynaklanıyordu. Franchise’ın en kötülerinden biri olarak kabul edilir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Jason Cehenneme Gidiyor: Son Cuma yönetmen Adam Marcus, kötü şöhretli devam filminin vizyona girmesinden sonra karşılaştığı tepkileri hatırlıyor. Popüler oyunun dokuzuncu taksiti 13. Cuma franchise, ikonik slasher Jason Voorhees’in, filmin açılışında ölümünün ardından kendini diriltmenin yollarını arayan kötü niyetli bir ruh olarak geri döndüğünü gördü. Başrollerinde John D. LeMay, Kane Hodder, Kari Keegan ve Steven Williams’ın yer aldığı devam filmi, gösterime girdikten sonra hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından pek beğenilmedi, 3 milyon dolarlık bütçeyle yalnızca 15,9 milyon dolar hasılat elde etti ve yılın en kötü performans gösteren ikinci filmi oldu. Franchise.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Lanet İğrençAdam Marcus, filmin yayınlanmasının ardından aldığı bazı olumsuz tepkileri ve tepkileri açıklıyor Jason Cehenneme Gidiyor. Oyunun bu özel bölümünden hoşlanmayan hayranların 13. Cuma Franchise oldukça kuduz, bazıları onu çocukluklarını mahvetmekle ve hatta belirli bir kanser türünü dilemeye kadar ileri gitmekle suçluyor. Aşağıdaki yorumların tamamını okuyun:

Jason Goes to Hell’i sevmeyen insanlar kuduzdur. Onlar sıradan nefretçileriniz değil; Onlarla tanıştığınız andan itibaren bıçak gibi oluyorlar. [Chuckles] İnsanlar ‘Bu standart değil’ dediğinde ben de ‘Hayır, sürtükler, bu standart! Jason’ı Deadite yaptım. Ben bunu yaptım!’ film çıktığında doğru yaştaysanız, ilk filmin Cuma hayranı değilseniz ama filmimin ortasında veya hemen öncesinde geldiyseniz, bu millet Jason Goes to Hell’i sevme eğilimindedir. Eğer benim yaşımdaysanız ve ilk andan itibaren çılgın bir hayran olduysanız, aramızda çok fazla konuşma oluyor. Çocukluklarını mahvettim, bana kıç kanseri diliyorlar. Bütün bunlar düzenli olarak gerçekleşir. Herkes Jason Cehenneme Gidiyor’dan bahsediyor. Herkesin bir fikri var. Her nefret edenin koleksiyonunda bunun bir kopyası vardır – hem de birçok formatta! Hayranlar muhteşem. Nefret edenler de bir bakıma muhteşem, her ne kadar sabah uyanıp birinin senin şişman bir nepo bebek olduğunla ilgili tweet attığını görmek zor olsa da. Bu şey beni etkiliyor, yalan söylemeyeceğim. İnsanların gündelik zorbalıklarının sanatçıları etkilemediğini düşünmeleri çılgınlık. Geri kalan günlerimizde onu yanımızda taşıyoruz.


Jason Cehenneme Gidiyor Neden Bu Kadar Sevilmiyordu?

Jason Cehenneme Gidiyor - Creighton Duke

İnceleme toplayıcı web sitesi Rotten Tomatoes’a göre, Jason Cehenneme Gidiyor: Son Cuma şu anda inanılmaz derecede düşük bir %15’lik onay oranına sahip; izleyiciler ve eleştirmenler arasındaki fikir birliği, filmin oldukça yetersiz olduğunu gösteriyor. Daha önce de belirtildiği gibi, devam filminin aldığı kritik tepkiler, onu selefinin hemen üstüne yerleştiren berbat gişe performansına yansıdı. Jason Manhattan’ı Alır, popüler korku serisinin en kötü performans gösteren filmi.

Pek çok hayranın ve eleştirmenin beğenmemesinin birkaç nedeni var Jason Cehenneme Gidiyor. Pek çok izleyicinin aldığı en büyük eleştirilerden biri, filmin beceriksiz yazımıydı; bu da filmi büyük ölçüde tutarsız ve takip edilmesi zor hale getiriyordu. Korku filminin bir diğer büyük sorunu da çoğunlukla sönük olan ve bir bütün olarak filmi yükseltmeye çok az katkıda bulunan oyunculuk performanslarıydı. Tek istisna, esrarengiz ödül avcısı Creighton Duke ve Jason’ın kendisi olarak Williams’ın sırasıydı. Jason Cehenneme GidiyorRuhunun potansiyel bir kurbanı, şu anda içinde bulunduğu bedene sahip olmadığına ikna ettiği rezil kanun ihlali.

İlgili
13’üncü Cuma: Jason Cehenneme Gidiyor’un En Büyük Hatalarını Nasıl Düzeltebiliriz?

Jason Cehenneme Gidiyor, 13. Cuma serisinin en kötü filmlerinden biri olarak kabul ediliyor, ancak başarılı olması için ne yapılabilirdi?

Pek çok kişi yönetmenin masaya çok az özgünlük getirdiğini düşündüğü için Marcus doğrudan eleştirilerden muaf değildi. Basitçe klişe tür kinayelerini yeniden dile getirmekle suçlandı. Jason Cehenneme Gidiyor: Son Cuma özellikle herhangi bir gerilim veya stilden yoksun. Yönetmen, film yapımcılığındaki hünerini ve yeteneklerini çok daha fazla sergileyen başka projeler üzerinde çalışmaya devam etse de pek çok kişi, 13. Cuma Hayranlar, ilk final devam filmiyle ilgili çabalarını hâlâ atlatamadılar.

Kaynak: Lanet İğrenç

 • Jason Cehenneme Gidiyor Son Cuma <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/10/jason-goes-to-hell-the-final-friday-movie-poster.jpg”/>
  Jason Cehenneme Gidiyor: Son Cuma

  Yayın tarihi:
  1993-08-13

  Müdür:
  Adam Marcus

  Döküm:
  John D. LeMay, Kari Keegan, Erin Gray, Allison Smith, Steven Culp, Steven Williams, Kane Hodder

  Değerlendirme:
  R

  Çalışma süresi:
  90 dakika

  Türler:
  Korku, Doğaüstü, Gerilim

  Yazarlar:
  Jay Huguely, Dean Lorey

  Hikaye Yazan:
  Jay Huguely, Adam Marcus, Dean Lorey, Victor Miller

  Bütçe:
  3 Milyon Dolar

  Stüdyo(lar):
  Sean S. Cunningham Filmleri

  Distribütör(ler):
  Yeni Hat Sineması

  Devamı:
  Freddy, Jason’a Karşı, Jason X

  ön bölüm(ler):
  Friday the 13th Part VIII: Jason Manhattan’ı Alır, Friday The 13th Part VII: The New Blood, Friday the 13th Part VI: Jason Lives, Friday the 13th: A New Beginning, Friday The 13th: The Final Chapter, Friday the 13th Part 3 , 13. Cuma Bölüm 2, 13. Cuma

  Bayilik(ler):
  13. Cuma

Teknory