Jennifer Lawrence, Kadın Yönetmenliğindeki Filmlerde Toksisite Eksikliğini Detaylandırıyor

2022’nin en iyi aktrislerinden bazılarıyla konuşurken, Jennifer Lawrence Kadınların yönettiği filmlerde toksisite eksikliğini detaylandırdı. 2010’larda çıkış yapan Lawrence Kış Kemiği ona En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandırdı ve Katniss Everdeen olarak rol aldıktan sonra ün kazandı. Açlık Oyunları franchise. Kısa sürede en çok aranan aktrislerden biri oldu ve 2013’teki performansıyla Akademi Ödülü kazandı. […]

Jennifer Lawrence, Kadın Yönetmenliğindeki Filmlerde Toksisite Eksikliğini Detaylandırıyor

2022’nin en iyi aktrislerinden bazılarıyla konuşurken, Jennifer Lawrence Kadınların yönettiği filmlerde toksisite eksikliğini detaylandırdı. 2010’larda çıkış yapan Lawrence Kış Kemiği ona En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandırdı ve Katniss Everdeen olarak rol aldıktan sonra ün kazandı. Açlık Oyunları franchise. Kısa sürede en çok aranan aktrislerden biri oldu ve 2013’teki performansıyla Akademi Ödülü kazandı. Umut ışığı. Lawrence aşağıdaki filmlerde rol almaya devam etti: Amerikan Hustle, Neşeve yolcularoyunculuğa ara vermeden önce, daha sonra geçen yılın Yukarı Bakma. Sektördeki kadınları savunmaktan asla çekinmeyen Lawrence, şimdi erkek ve kadın başrollü filmlerdeki deneyimlerini anlatıyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Sırasında Hollywood Muhabiri‘nin yıllık aktrisler yuvarlak masasında, Jennifer Lawrence kadın yönetmenleri övüyor ve kadın yönetmenlerin oynadığı setlerdeki toksisite eksikliğini tartışıyor. Dahil olmak üzere yılın en büyük isimlerinden bazılarının katıldığı Her Şey Her Yerde Aynı Anda’Michelle Yeoh ve Taç’Clarie Foy’dan Lawrence, erkek yönetmenliğindeki filmlerle kadın yönetmenliğindeki filmlerdeki deneyimi arasındaki farkı anlatıyor ve kadın yönetmenlik setlerinin daha işbirlikçi, ileri görüşlü bir ortama sahip olduğunu savunuyor. Hatta belirli bir yönetmenin adından, Bryan Singer’dan bahsediyor ve setteki “tıslama nöbetlerini” hatırlıyor ve kadınları “duygusal” olarak etiketlemenin ikiyüzlülüğünü vurguluyor. Lawrence’ın kadın yönetmenler hakkında söylediklerini aşağıdan okuyun:

“’Kadınlar böyle rollerde olmamalı çünkü biz çok duygusalız, yani, Bryan Singer’la çalıştım. Duygusal adamlar gördüm. Sette atılan en büyük tıslama nöbetlerini gördüm.

“Saatlerden falan bahsederken beni güldürüyordu çünkü bir kadın başrollü filmde olmak çok ilginçti. Yapımcı ortağım ve ben başrol yapımcılarıydık. bir kadın yönetmenimiz vardı. [Lila Neugebauer]. Takvim mantıklıydı. Büyük kavgalar olmadı. Bir aktörün kişisel bir şeyi varsa ve ‘Oh! Pekala, hepimiz erken ayrılmayı çok isteriz!’ kafalarımızı bir araya getirir ve ‘Tamam’ giderdik. Bunu nasıl anlayabiliriz?’ Fikir ayrılığına düştük ve birbirimizi dinledik. Bazen yanıldım ve yanıldığımı öğrenirdim, bazen de haklıydım. Toksik erkekliğin etrafında olmamak inanılmazdı. Biraz ara vermek için.

“[Neugebauer’s] üçüncü kadın yönetmenim ve birlikte çalıştığım en sakin, en iyi karar vericiler onlar. Kadın yönetmenlerle çalışmayı kesinlikle seviyorum.”

İlgili: Şaka Referanslarına Bakma Kaçırılan Bir Jennifer Lawrence film Rolü


Jennifer Lawrence ve Bryan Singer Tarihi Açıklandı

Lawrence, Singer’ın yönettiği üç filmde rol aldı. X Men filmler dahil X Men: Birinci sınıf, Gelecek Geçmiş Günler ve Kıyamet. 2019’da Singer, reşit olmayan erkek çocuklara ve erkeklere cinsel tacizde bulunmakla suçlandı ve bunun sonucunda kovulmasına neden oldu. Bohemian Rhapsody. Çeşitli aktörler, Singer’ın birlikte çalışmanın çok zor olduğunu iddia ederek sette toksik davranış iddialarıyla öne çıktı. Şimdi Lawrence, saldırgan tavrını onaylayan yıldızlar listesine adını ekliyor. X MenHalle Berry ve Sophie Turner ve Bohemian Rhapsody’ler Rami Malek.

Lawrence Kadın Yönetmenler Konusunda Neden Haklı?

geçit lynsey jennifer lawrence

Kadınların Hollywood’da, özellikle de kamera arkası rollerinde büyük ölçüde yeterince temsil edilmediği bir sır değil. Yönetmen, yazar, editör, görüntü yönetmeni ve yönetici yapımcı gibi önemli pozisyonların neredeyse her zaman bir erkek tarafından doldurulmasıyla eğlence endüstrisi onlarca yıldır erkeklerin hakimiyetinde. Son on yılda kadın film yapımcılarını desteklemek için konuşmalar ve eylemler gündeme gelse de, kilit rollerde çalışan kadınlara karşı erkekler arasında hala keskin bir dengesizlik var. En son filmi olan Lawrence, geçitKadınların yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği , filmde kadın üzerine söyleşilere öncülük etmiştir. Ünlü makalesi, Neden erkek rol arkadaşlarımdan daha az kazanıyorum? Hollywood’daki cinsiyetler arası ücret eşitsizliğini dile getirerek, aktrisleri eşit tazminat için müzakere etmeye çağırdı.

Neyse ki kadınlar Hollywood’da çaba sarf etti ve 2021, 11 yıl sonra ilk kez bir kadın En İyi Yönetmen Oscar’ını evine götürdü. Chloé Zhao kazandı göçebe, ve Jane Campion galibiyet serisine 2022’de devam etti. Köpeğin Gücü. Çift, kazanan Kathryn Bigelow’a katıldı. Yaralı Dolabı 2011 yılında, tarihte gıpta ile bakılan ödülü evine götüren tek üç kadın olarak. Bununla birlikte, izleyicilerin kadın hikayelerini görmek istedikleri açık, Greta Gerwig gişede dalgalanan bir kadın yönetmenin harika bir örneği. Belki de 2023’ün en çok beklenen filminin, BarbieGerwig’in yönettiği , izleyicilerin kadın hikayelerinin anlatılmasını görmek istediğini daha da kanıtlıyor. Hollywood’un daha gidecek çok yolu olsa da, Lawrence gibi yıldızların değişimi savunmaya ve kadın yönetmenlerle yaşadıkları olumlu deneyimleri vurgulamaya devam etmesi önemli.

Sonraki: Barbie Filmi, 90’lardaki Bir Hatayı Geri Getirecek Kadar Garip OlabilirKaynak: THR

Teknory