John Campea, Kathleen Kennedy’nin Lucasfilm’den ayrıldığını iddia ediyor

Josh Tyler ❘ Yayınlanan: 2022-11-22T22:49:50 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-22T22:50:01 John Campea’ya göre, Lucasfilm’in uzun süredir başkanı olan Kathleen Kennedy 2023’te ayrılabilir. Disney, Star Wars ve Indiana Jones gibi franchise’lardan sorumlu stüdyo olan Lucasfilm’i satın aldığından beri, yapım şirketi şu anki Başkan Kathleen Kennedy tarafından yönetiliyor. Kennedy işe Steven Spielberg ile birlikte Amblin Entertainment’ta başladı ve ilk […]

John Campea, Kathleen Kennedy’nin Lucasfilm’den ayrıldığını iddia ediyor

Yayınlanan: 2022-11-22T22:49:50

Güncellenmiş: 2022-11-22T22:50:01

John Campea’ya göre, Lucasfilm’in uzun süredir başkanı olan Kathleen Kennedy 2023’te ayrılabilir.

Disney, Star Wars ve Indiana Jones gibi franchise’lardan sorumlu stüdyo olan Lucasfilm’i satın aldığından beri, yapım şirketi şu anki Başkan Kathleen Kennedy tarafından yönetiliyor.

Kennedy işe Steven Spielberg ile birlikte Amblin Entertainment’ta başladı ve ilk olarak ET the Extra-Terrestrial ve Jurassic Park gibi filmlerde çalıştı. Sonunda George Lucas’la birlikte Indiana Jones and the Temple of Doom’da çalıştı.

Lucasfilms’te geçirdiği süre sayesinde tarihin gişe başarısı açısından en başarılı film yapımcılarından biri haline geldi, ancak bu sona eriyor olabilir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Kathleen Kennedy, Lucasfilm’den ayrılmaya hazırlanıyor

içeriden göre John Campea YouTube şovunda: “Kathy Kennedy’yi görevden alma kararının çoktan verildiğini ve onun Indiana Jones 5’in yayınlanmasından bir süre önce veya çok, çok, çok kısa bir süre sonra gideceğini duydum.”

Campea, bu değişikliğin, eski CEO Bob Iger’in Bob Chapek’ten eski pozisyonunu almak için emekli olduğunu gören Disney hiyerarşisindeki son değişikliklerden sonra yapıldığını söylüyor. Indiana Jones’un Mayıs 2023’te vizyona gireceği göz önüne alındığında, çıkışın 2022’nin sonlarında veya 2023’ün başlarında gerçekleşmesi muhtemel görünüyor.

Kennedy’nin görevden alınması kararı, bu kararı iki farklı kaynaktan duyduğunu söyleyen Campea’yı şaşırttı. Ancak Campea, Disney’deki ilişkileri göz önüne alındığında, Iger’in dönüşünün Kennedy’ye daha fazla güvenlik sağlayacağını düşündü.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

House of Mouse kargaşa içindeyken Lucasfilms’in geleceği de artık belirsiz. Kennedy, The Mandalorian ve Andor gibi Star Wars’un en büyük zaferlerinden bazılarına başkanlık etse de, The Rise of Skywalker ve Solo gibi büyük başarısızlıklardan da sorumlu olmuştur.

Pek çok hayran, şüphesiz Kennedy’nin gittiğini görmekten çok memnun olacak, ancak onun ayrılışı Lucasfilm’de büyük bir boşluk bırakıyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow