Jüpyter Not Defteri VS Kodunda Nasıl Açılır

Bir geliştirici, veri bilimcisi, eğitimci veya öğrenciyseniz, muhtemelen Visual Studio Code ve Jupyter Notebook kullanmak zorunda kalacaksınız. Neyse ki, iki sistem entegre edilmiştir ve Jupyter not defterini VS Code’da açmak bir güçlük olmak zorunda değildir. Bu yazımızda Jupyter notebook’u VS Code üzerinde nasıl açacağımızı anlatacağız. Jüpyter Not Defteri VS Kodunda Nasıl Açılır Bir Jupyter Not […]

Jüpyter Not Defteri VS Kodunda Nasıl Açılır

Bir geliştirici, veri bilimcisi, eğitimci veya öğrenciyseniz, muhtemelen Visual Studio Code ve Jupyter Notebook kullanmak zorunda kalacaksınız. Neyse ki, iki sistem entegre edilmiştir ve Jupyter not defterini VS Code’da açmak bir güçlük olmak zorunda değildir.

Bu yazımızda Jupyter notebook’u VS Code üzerinde nasıl açacağımızı anlatacağız.

Jüpyter Not Defteri VS Kodunda Nasıl Açılır

Bir Jupyter Not Defterini VS kodunda açmak, Python kodunuzu Markdown metniyle uygun bir şekilde birleştirmenizi sağlar. Bu uzantıyı kullanarak kodunuzun bölümlerini çalıştırabilecek ve değiştirebileceksiniz. Ayrıca, hataları kontrol ederken ve belgelerinizi başkalarıyla paylaşırken kodunuzu çalıştırma seçeneği sunar.

Ama önce Jupyter’ı VS kodunda açmak için yapmanız gerekenler:

 1. Jupyter Notebook’u VS Code’da açmak için Python uzantısını yüklemeniz gerekir. Bunu yapmak için VS Code’daki Uzantılar paneline gidin ve “Python” ifadesini arayın. Microsoft tarafından Python uzantısını seçin ve “Yükle” düğmesine tıklayın.
 2. Ardından, Jupyter Notebook uzantısını yüklemeniz gerekir. VS Code’da Uzantılar paneline gidin ve “Jupyter” ifadesini arayın. Microsoft’un Jupyter Notebook uzantısını seçin. “Yükle” düğmesini tıklayın.
 3. Artık VS Code’da Jupyter’a sahip olduğunuza göre, uzantıyı başlatma zamanı. VS Code’da Komut Paletine gidin (Mac’te Ctrl + Shift + P veya Cmd + Shift + P tuşlarına basın) ve “Jupyter” ifadesini arayın. “Jupyter Notebook: Yeni Boş Defter Oluştur” seçeneğini seçin Bu seçenek yeni bir Defter oluşturur.

 4. Ardından, bir çekirdek seçebilirsiniz. Bu, belgede olacak kodun yürütülmesinden sorumlu bir kod motorudur. Pencerenizin sağ üst köşesindeki düğmeye tıklayarak bir çekirdek seçin.
 5. Artık herhangi bir sorun yaşamadan Jupyter Notebook kullanarak kod çalıştırabilirsiniz. Kodu çalıştırmak için, çalıştırmak istediğiniz kodu vurgulayın ve Mac’te Ctrl + Enter veya Cmd + Enter tuşlarına basın.

Jupyter Not Defteri VS Kodunda Nasıl Kullanılır?

VS Code’da bir Jupyter Notebook kullanmak, her iki dünyanın da en iyisinin keyfini çıkarmanın harika bir yoludur: VS Code’un güçlü kod düzenleyici özellikleri ve Jupyter Notebook’un etkileşimli kodlaması. İster deneyimli bir programcı olun, ister yeni başlıyor olun, VS Code’daki Jupyter Notebook cephaneliğinizde olması gereken harika bir araçtır.

Jupyter Notebook’u VS Code’da kullanmayı öğrenmek için ipuçları aşağıdadır:

 • Bir Jupyter Notebook açarak ve önceki adımlarda açıklandığı gibi kod çalıştırarak veya yazarak başlayın.
 • VS Code, siz yazarken otomatik olarak kod tamamlama ve dizme sağlayacaktır. Bu otomatik yöntem, kodda yaygın hatalar olup olmadığını kontrol eder ve iyileştirme için önerilerde bulunur. Bu, daha verimli ve doğru kod yazmanıza yardımcı olur.
 • Ayrıca kodunuzda hata ayıklayabilirsiniz. Kesme noktanızı ayarlayın ve hata ayıklayıcıyı başlatmak için F5’e basın. Kodunuzda adım adım ilerleyebilir, değişkenleri inceleyebilir ve hataları düzeltebilirsiniz.
 • Ayrıca birçok Kaynak kontrol özelliğine de erişebilirsiniz. Başkalarıyla bir proje üzerinde çalışıyorsanız, kod değişikliklerinizi yönetmek ve başkalarıyla işbirliği yapmak için VS Code’daki yerleşik kaynak denetimi özelliklerini kullanabilirsiniz.
 • Jupyter Notebook ayrıca işaretleme hücrelerini de destekler. Metni biçimlendirmek, başlıklar oluşturmak, bağlantılar eklemek ve daha fazlası için işaretlemeyi kullanın. Bir işaretleme hücresi oluşturmak için, hücre türü açılır menüsünden “İşaretleme”yi seçmeniz yeterlidir.
 • Kod yazmayı bitirdiğinizde, Jupyter Notebook’unuzu bir.js olarak dışa aktararak başkalarıyla paylaşın. ipynb dosyası.
 • Özelleştirme için birden fazla seçenek arasından da seçim yapabilirsiniz. Örneğin, ek uzantılar yükleyebilir, renk temasını değiştirebilir veya klavye kısayollarını değiştirebilirsiniz.

Jupyter kullanmak için harika bir uzantı olsa da, Jupyter Notebook’u kullanmak için VS Code’a ihtiyacınız olup olmadığını kendinize soruyor olabilirsiniz.

Jupyter Notebook VS Kodu Olmadan Nasıl Kullanılır

Jupyter Notebook’u VS kodu olmadan kullanmak mümkündür. İki sistem birlikte çalışabilse de tek seçeneğiniz bu değil. Kullanmaya başlamak için adımlar şunlardır:

 1. Python’u kurmanız gerekiyor. Jupyter Notebook, Python’un üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle Python’u bilgisayarınıza kurun. Python’u yetkiliden indirebilirsiniz. Python web sitesi.
 2. Bir sonraki adım Pip’i kurmaktır. Pip, Python için bir paket yöneticisidir. Python için paketleri kurmak için kullanabilirsiniz. Terminalinize veya komut isteminize pip yüklemek için bu komutu çalıştırın: python get-pip.py.
 3. Pip’i yükledikten sonra Jupyter Notebook’u almak için kullanabilirsiniz. Terminalinizde veya komut isteminizde bir sonraki komutu çalıştırmanız yeterlidir: pip install Jupyter.
 4. Kurulumu tamamladıktan sonra, Jupyter’ın başarıyla kurulduğunu doğrulamanız gerekir. Bunu “jupyter notebook” komutunu kullanarak yapın. Bu, Jupyter Notebook’u varsayılan web tarayıcınızda başlatır.

Jupyter’ı VS Kodu olmadan kullanabilirsiniz, ancak Python’u kurmadan kullanmanın bir yolu yoktur.

SSS

Jupyter’ı doğrudan web sitesi üzerinden kurabilir miyim?

Jupyter Notebook’u doğrudan web sitesinden yükleyemezsiniz. Jupyter Notebook, Python üzerinde çalışan bir yazılımdır. Yalnızca Pip gibi bir paket yöneticisi kullanılarak kurulabilir.

Jupyter kullanmak için Python’a ihtiyacım var mı?

Evet, Python’a ihtiyacınız var. Jupyter Notebook, Python’un üzerine inşa edilmiştir ve bir not defteri içindeki kod hücrelerini yürütmek için Python yorumlayıcısını kullanır.

Jupyter Notebook kullanmalı mıyım?

Birçok farklı kuruluş ve kişi Jupyter notebook kullanıyor. Bir araştırmacı, veri bilimcisi, veri analisti, mühendis, bilim adamı veya yazılım geliştiricisiyseniz, Jupyter not defteri kullanmak için harika bir araçtır.

VS Code kullanmalı mıyım?

Visual Studio Code, Jupyter Notebook kullanan aynı kişilerin çoğu için bir araçtır. Ancak, öğrenciler ve eğitimciler, oyun geliştiricileri ve web geliştiricileri için de harika bir araçtır.

Jupyter not defterini kullanmak için Python bilmem gerekir mi?

Jupyter Notebook’u etkili bir araç olarak kullanmak istiyorsanız, bazı temel Python bilgileri harika olacaktır. Çalışmanız için not defterini onsuz anlamak zor olabilir. Ancak, öğrenmek istiyorsanız Jupyter, Python ile tanışmak için harika bir araçtır.

Jupyter Notebook, Python dışında diğer programlama dillerini destekliyor mu?

Evet, Jupyter Not Defterleri, Python’un ötesinde birçok programlama dilini destekler. Jupyter Notebook, tek bir not defterinde farklı programlama dilleri arasında geçiş yapmanızı sağlayarak, onu veri analizi ve geliştirme için çok yönlü ve güçlü bir araç haline getirir. Bunlardan bazıları Julia, Scala, Ruby Haskell, JavaScript, PHP, Perl, Go ve diğerleridir.

Jupyter Notebook ve VS Code ile Kodlama

Bu kurulum ile hem güçlü bir kod düzenleyicinin faydalarını hem de Jupyter Notebook’un kodlama deneyimini tek bir ortamda yaşayabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz adımlara bağlı kalırsanız, uzantıyı kullanmak da hızlı ve kolay olacaktır. Gerçek kodu çalıştırmaya gelince, bu biraz zaman alabilir. Ancak artık bunu yapmak için mükemmel bir düzenleyiciye ve uzantıya sahipsiniz.

Jupyter Notebook ve VS Code hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunları kurarken sorun yaşadınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory