Kaçınızın mobil tripod sahibi olduğuna şaşırdık

Hadlee Simons / Android Yetkilisi Hareket, birçok akıllı telefon kamerası için büyük bir zorluktur, ancak günümüzde birçok cihaz, etkili görüntü sabitleme teknolojisi sunmaktadır. İster yazılım tabanlı elektronik stabilizasyon ister donanım tabanlı OIS olsun, bulanık olmayan gece çekimlerini veya kaydedilen videoları minimum titreşimle elde etmek artık daha kolay. Yine de, bir akıllı telefon tripodunun kullanışlı olacağı […]

Kaçınızın mobil tripod sahibi olduğuna şaşırdık

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

Hareket, birçok akıllı telefon kamerası için büyük bir zorluktur, ancak günümüzde birçok cihaz, etkili görüntü sabitleme teknolojisi sunmaktadır. İster yazılım tabanlı elektronik stabilizasyon ister donanım tabanlı OIS olsun, bulanık olmayan gece çekimlerini veya kaydedilen videoları minimum titreşimle elde etmek artık daha kolay.

Yine de, bir akıllı telefon tripodunun kullanışlı olacağı zamanlar vardır. Ama merak ettik Android Yetkilisi okuyucular aslında bu araçlardan birine sahipti. Bu yüzden size sormak için bir anket yayınladık ve işte nasıl oy verdiğiniz.

Akıllı telefonunuz için bir mobil tripodunuz var mı?İlginç bir şekilde, anket makalemize yapılan okuyucu yorumlarından hiçbiri bu konumu yansıtmadı. Bununla birlikte, günümüzün gece modları ve Süper Sabit video modları birçok durumda bir tripoda ihtiyaç duymayacağınız anlamına geldiğinden, birçok kişinin neden bir mobil tripoda sahip olmadığını görebiliriz.

Bu arada, yanıt verenlerin %48,85’i akıllı telefonlarında gerçekten bir tripod olduğunu söyledi. Yorumlar, gece çekimleri, grup fotoğrafları, özçekimler, zaman atlamaları ve güneş görüntüleri (!) gibi kullanımlara işaret ediyor. Yine de, bu rakam kesinlikle beklediğimden daha yüksek. Hiç şüphe yok ki meraklı kitlemizin bir mobil tripoda sahip olma olasılığı daha yüksek, ancak yine de oldukça ilginç bir sonuç.

Yorumlar

  • paul: Evet, ama Walmart’ın Spark Reviewer programından karım benim için aldı
  • albin: Küçük bir bel çantasında (Moto Mod geçmeli piliyle) bir montaj ve küçük bir klasörüm ve bir sırt çantamda normal bir kamerayı veya telefonu monte eden daha büyük bir Gorlillapod’um var. Garip bir şekilde, yalnızca montaj braketini takmanın, sıradan tutuştan daha iyi bir yatay tutuş sağladığını gördüm (yine de bluetooth deklanşörlü Adonits beni cezbetti).
  • ölüm ördeği: Evet. S22U’mla güneşin fotoğraflarını çekmek için kullandım. 100x yakınlaştırma, açıkça görülebilen güneş lekelerini üretmek için yeterince iyidir. Böyle bir şey denemek istiyorsanız bir güneş filtresi kullanmayı unutmayın.
  • Joe Siyah: Ucuz bir iki tane var bende, bir kaçını vida tutan plastik aksamları olduğu için kırabildim. Ama onları muhtemelen sadece gece çekimleri için kullandım.
  • Michael Koyun: Evet. Gece çekimleri ve diğer uzun pozlamalar için değil, kendim içinde olduğum daha iyi grup fotoğrafları çekmek için. Nadiren yanımda olmasına rağmen, ihtiyacım olduğunda…
  • mattc: Evet, genellikle gece fotoğrafçılığı, zaman atlamaları ve ara sıra özçekimler için kullanıyorum.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow