Kayıp Bir Samsung Telefon Nasıl Bulunur?

Cep telefonları genellikle en değerli taşınabilir cihazlarımızdır. Pahalıdırlar ve önemli verilerimizin ve anılarımızın çoğunu saklarlar. Ancak kazalar oluyor ve bu cihazlar çalınıyor veya kayboluyor. Samsung, üst düzey mobil güvenlik sağlamasıyla tanınmaktadır. Bu nedenle, telefonunuzun izini kaybederseniz, Samsung telefonların mükemmel kurtarma sistemlerine sahip olması şaşırtıcı olmayabilir. Kayıp Samsung telefonunuzu korumanın, konumunu takip etme veya üzerindeki verileri […]

Kayıp Bir Samsung Telefon Nasıl Bulunur?

Cep telefonları genellikle en değerli taşınabilir cihazlarımızdır. Pahalıdırlar ve önemli verilerimizin ve anılarımızın çoğunu saklarlar. Ancak kazalar oluyor ve bu cihazlar çalınıyor veya kayboluyor.

Samsung, üst düzey mobil güvenlik sağlamasıyla tanınmaktadır. Bu nedenle, telefonunuzun izini kaybederseniz, Samsung telefonların mükemmel kurtarma sistemlerine sahip olması şaşırtıcı olmayabilir. Kayıp Samsung telefonunuzu korumanın, konumunu takip etme veya üzerindeki verileri uzaktan yönetme ile ilgili birçok yolu vardır.

İşte, kaybetmeniz durumunda Samsung telefonunuzu bulabileceğiniz bazı yollar.

Bilgisayar Kullanarak Samsung Telefonu Bulun

PC için birçok üçüncü taraf uygulaması, Samsung mobil cihazınızı bulmanıza yardımcı olurken, çoğu köklendirme gerektirir. Bu nedenle pratik olmayabilirler. Ancak, kaybolan Samsung telefonunuzun konumuna erişmek için en iyi seçenek, Samsung’un Find My Mobile adlı orijinal uygulamasını kullanmaktır.

Cep Telefonum’u Bul çok çeşitli güvenlik yardımları ve önlemleri sağlayan Samsung’un özgün güvenlik özelliğidir. Bu araç, son çare olarak ekranları kilitlemenize veya kilidini açmanıza, coğrafi konumu izlemenize ve cihazdaki tüm verileri silmenize olanak tanır. Ek olarak, verileri Samsung Cloud’a yedeklemenize veya Samsung Pay’e erişimi engellemenize izin verir. Cep Telefonumu Bul, Wi-Fi kullanmıyor olsa bile Samsung telefonunuzu uzaktan yönetmenize olanak tanır.

Bu aracı kullanmak için gereksinimler şunlardır:

 • Bir Samsung hesabı oluşturun ve Google’ın verilerinize erişmesine izin verin.
 • Kayıp telefonla aynı hesapla ve Telefonumu Bul uygulamasında oturum açmış olmanız gerekir.
 • Telefon açık olmalıdır.
 • Uzaktan kumanda cihazda etkinleştirilmelidir. Bir Samsung hesabıyla oturum açtığınızda, Samsung telefonlar bu özelliği otomatik olarak açar.
 • Uzaktan kilit açma etkinleştirilmelidir.

Bu durumda, aracın PC sürümü aracılığıyla Samsung telefona erişmeyi tartışacağız.

Kayıp cihazın konumunun izlenmesi, bu aracın sağladığı seçeneklerden yalnızca biridir. Telefonumu Bul, telefonunuzun nerede olduğunu bulmanız için size birkaç farklı yol sunar.

Telefonun Konumunu Takip Edin

Telefonumu Bul, kayıp Samsung telefonunuzun konumuna ulaşmanın kolay bir yolunu sunar. Samsung hesabınızı kurduktan sonra şu adrese gidin: Samsung’un Find My Mobile web sitesi. Kayıp telefonunuzla ilişkili hesapta oturum açtığınızdan emin olun.

Telefonumu Bul aracına bir bilgisayardan bir tarayıcı aracılığıyla erişebilirsiniz. Oturum açtıktan sonra karşılama ekranına gidin ve kayıp cihazınızı bulmak için adımları izleyin.

 1. Soldaki “Cihazlarım” menüsünden bulmak istediğiniz telefonu seçin. Menü, aynı hesapla kullandığınız tüm Samsung cihazlarının bir listesini sağlar.
 2. Sağdaki “Cihazımı kilitle”yi seçin.
 3. Sağlanan kutuya telefonunuz için geçici bir şifre yazın.
 4. “Tekrar kilitle”yi tıklayın.
 5. Telefonunuzun çevrimdışı olmasını bekleyin.
 6. “Cihazımı bul”u tıklayın. Telefonunuz artık kilitlidir ve cihazın konumunu sayfanın altındaki bir haritada görebilirsiniz.

Cihaz menüsünde yer alan “Konumu takip et” seçeneği, telefonunuzun her 15 dakikada bir nerede olduğunu görmenizi sağlar.

Halka Özelliği

Telefonumu Bul, yakınınızda olduğundan şüpheleniyorsanız telefonunuzu bulmanızı sağlar. Yine portal tarafından sağlanan Zil özelliğini kullanabilirsiniz. Zil sesinden nerede olduğunu öğrenmek için tek yapmanız gereken telefonunuzu çalmak. Bu özellik, telefon siz kaybetmeden önce sessize alınmış olsa bile çalışır.

Bir iPhone Kullanarak Samsung Telefonu Bulun

Kaybolan Samsung cihazınıza diğer mobil cihazlardan bile erişmek mümkündür. Bir iPhone kullanıyorsanız, Samsung telefonunuzu bulmanın birkaç yolu vardır.

Bir iOS cihazından bir Samsung’u izlemek, yalnızca Samsung cihazları FindMyPhone’u çalıştırabileceğinden bazı geçici çözümler gerektirir. İşte bir iPhone kullanarak Samsung telefonunuzu nasıl bulacağınızla ilgili bazı ipuçları.

Bir Sohbet Uygulaması Kullanın

Çoğu akıllı telefon sahibi, sohbet uygulamalarını bir iletişim aracı olarak kullanır. WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype gibi uygulamalar çeşitli işletim sistemlerinde ve cihazlarda kullanılabilir ve genellikle tarayıcılardan erişilebilir. Pek çoğu yerleşik konum paylaşma özelliklerine sahip olduğundan, bu özellik aracılığıyla Samsung telefonunuzu hedefleyebilirsiniz.

Örneğin, konumu WhatsApp ile paylaşmak için hızlı bir yol.

 1. iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın.
 2. Bu kişiyle sohbet penceresini açın.
 3. “Dosya ekle” simgesine dokunun.
 4. “Konum”a dokunun.
 5. Bir “Yer Gönder” menüsü açılacaktır. “Canlı konumu paylaş”a dokunun.
 6. Paylaşım süresini seçin. WhatsApp, 15 dakikadan 8 saate kadar değişen canlı konumları paylaşmanıza olanak tanır.

Bu WhatsApp özelliğini kullanmanın, telefonunuzu kullanan herkesin konumunuzu görmesine de izin vereceğini unutmayın. Birinin telefonunuzu çaldığından şüpheleniyorsanız, bu seçeneği atlayıp farklı yöntemler denemek en iyisi olabilir.

Canlı Konumu Paylaş

Alternatif olarak, diğer uygulamalarda canlı konum özelliklerini paylaşmaya çalışabilirsiniz. Google Haritalar, bu seçeneği iPhone’larda ve diğer mobil cihazlarda da etkinleştirir. Bu seçeneği kullanarak kayıp bir Samsung telefonunu bulma adımları, WhatsApp adımları gibidir. Konumunuzu paylaşmak için yalnızca kayıp telefona atanmış olandan farklı bir Google hesabı kullanmanız gerekir.

Üçüncü Taraf Uygulamaları

Birçok üçüncü taraf uygulaması, kayıp bir telefonu bulmanıza yardımcı olabilir. Aile için Güvenli Ve Aile Bulucu milyonlarca kullanıcısı olan GPS tabanlı izleme araçlarıdır. Platformlar arasıdırlar ve Samsung telefonlar da dahil olmak üzere çeşitli sistem ve cihazlar üzerinde çalışırlar.

Konum paylaşma özelliklerine sahip uygulamaları kullanırken, aynı hesapların telefona erişmekte olduğunuz cihaza bağlandığından emin olun.

Akıllı Saat Kullanarak Samsung Telefonu Bulun

Samsung ayrıca bir akıllı saat kullanarak telefonunuzu bulmanızı sağlar. Find My Phone, Samsung Watches’a önceden yüklenmiştir ve ek yapılandırma olmadan kullanmanıza olanak tanır.

Yalnızca ikisini başarılı bir şekilde bağladığınızdan emin olmanız gerekecek ve ardından onu bulmak için Telefonumu Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Akıllı saatiniz ve telefonunuz Bluetooth üzerinden eşlendiyse, yer belirleme özelliklerini kullanmak için Bluetooth kapsama alanı içinde olmanız gerekir. Alternatif olarak, kayıp cihazı başarılı bir şekilde hedeflemek için güçlü bir internet bağlantınızın olması gerekir.

Bir Samsung Watch kullanarak Zil seçeneği aracılığıyla Samsung telefonunuzu nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Akıllı saatinizdeki Uygulamalar tepsisine gidin.
 2. “Ara” düğmesine dokunun ve Telefonumu Bul uygulamasını arayın.
 3. Telefonunuzu çalmak için Başlat düğmesine dokunun. Samsung telefon en yüksek ses seviyesinde çalmaya başlayacaktır.
 4. Telefonunuzu bulduğunuzda, çalmayı durdurmak için telefonunuzdaki “Kapat” düğmesini kaydırın.

Samsung telefonunuzu akıllı saat aracılığıyla bulmak için ayrıca mobil cihazınızda konum servislerinin etkinleştirilmesi gerekir. Bu özellik genellikle Samsung hesabınızda oturum açtığınızda otomatik olarak açılır.

Telefonunuzun Bulunduğu Yeri Belirleyin

Günümüzün mobil cihazlarının çoğu GPS ile yer tespiti sağladığından, kayıp bir mobil cihazı bulmak çoğu zaman zor değildir. Samsung telefonlar, güçlü güvenlik konusunda mükemmel bir üne sahiptir. Telefonumu Bul, Samsung güvenlik özelliklerinin en çok övülen özelliklerinden biridir ve telefonunuzu korumak ve bulmak için çeşitli seçenekler sunar.

Ek olarak, kayıp Samsung mobil cihazınızı bulmanın alternatif yollarını da kullanabilirsiniz. Sadece mevcut konumunuzu koruduklarından emin olun.

Kayıp Samsung telefonunuzu bulmaya çalışırken sizin için en iyi yöntem hangisiydi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory