Kayıp Titanik Denizaltısının Arkasındaki Tartışmalı Teknoloji

CBS muhabir David Pogue, 2022’de bir Titan mürettebatının parçasıydı ve bu sırada, dalgıç geminin tasarımı hakkında birkaç endişe verici bilgi külçesini ifşa etti. Örneğin, geminin, daha iyi navigasyon için yön kumanda kollarının bir çift özel çubukla değiştirilmesi gibi bazı modifikasyonların yapıldığı bir Logitech F710 kablosuz oyun kumandasıyla çalıştırıldığını söyledi. Şimdi, ABD Donanması Xbox 360 denetleyicilerini […]

Kayıp Titanik Denizaltısının Arkasındaki Tartışmalı Teknoloji

CBS muhabir David Pogue, 2022’de bir Titan mürettebatının parçasıydı ve bu sırada, dalgıç geminin tasarımı hakkında birkaç endişe verici bilgi külçesini ifşa etti. Örneğin, geminin, daha iyi navigasyon için yön kumanda kollarının bir çift özel çubukla değiştirilmesi gibi bazı modifikasyonların yapıldığı bir Logitech F710 kablosuz oyun kumandasıyla çalıştırıldığını söyledi.

Şimdi, ABD Donanması Xbox 360 denetleyicilerini denizaltılarıyla kullanabiliyorsa, Titan neden kullanamıyor? Burada çok önemli bir fark var: Donanma, aracı manevra yapmak için ona güvenmek yerine denetleyiciyi bir denizaltının periskoplarını çalıştırmak için kullanıyor. Ayrıca Logitech F710, on yıldan uzun bir süre önce piyasaya ilk kez sürülen ucuz bir denetleyicidir. Ölüm kalım meseleleri söz konusu olduğunda, bu kadar eski, ucuz bir kontrol cihazı kullanmak alışılmadık bir seçim gibi görünüyor.

Buna ek olarak, geminin içinde yalnızca tek bir düğme olduğu (onu açmak için) olduğu söyleniyor, bilgisayarları ve dijital ekranları içeren diğer kontrol sistemleriyle – pek çok modern arabanın düğmeleri ve kadranları değiştirdiği gibi. dokunmatik ekranlar. Tasarım, dalgıç aracını çalıştırmayı düşük beceri gerektiren bir görev haline getirmeyi amaçlamış olsa da, aynı tasarım, özellikle iletişim için Starlink’e bağımlı olduğu için, dalgıç tüm elektrik gücünü kaybetmişse sorun olabilir.

Teknory