Keanu Reeves, John Wick’in Ölümünü 4. Bölümden Önce Çok Daha Erken (ve Daha Şiddetli) Anlattı, Yapımcı Açıkladı

Özet Keanu Reeves, John Wick’in karakteri için daha şiddetli bir ölüm önerisinde bulundu ancak bu fikir yapımcı tarafından reddedildi. John Wick’in ölümü 4. Bölüm Seri boyunca katlandığı fiziksel zorluklardan sonra doğru çağrıydı. Bir potansiyele rağmen John Wick 5yönetmen ve yıldız filmin duygusal sona ermesine kararlılar 4. Bölüm ve karakter için anlamlı bir ilerleme yolundan emin […]

Keanu Reeves, John Wick’in Ölümünü 4. Bölümden Önce Çok Daha Erken (ve Daha Şiddetli) Anlattı, Yapımcı Açıkladı

Özet

  • Keanu Reeves, John Wick’in karakteri için daha şiddetli bir ölüm önerisinde bulundu ancak bu fikir yapımcı tarafından reddedildi.
  • John Wick’in ölümü 4. Bölüm Seri boyunca katlandığı fiziksel zorluklardan sonra doğru çağrıydı.
  • Bir potansiyele rağmen John Wick 5yönetmen ve yıldız filmin duygusal sona ermesine kararlılar 4. Bölüm ve karakter için anlamlı bir ilerleme yolundan emin değiller.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

İzleyiciler hâlâ karakterin ölümünün sersemlemesini yaşarken, John Wick: Bölüm 4 yapımcı Basil Iwanyk, Keanu Reeves’in karakterinin ölümünü çok daha erken ve çok daha şiddetli bir şekilde anlattığını açıkladı. Aksiyon türündeki serinin son bölümünde Wick, güce aç Marquis de Gramont ile karşı karşıya gelir ve John ile Marquis’in adayı Donnie Yen’in Caine’i arasında dramatik bir son düello yaşanır. Marki birden çok kez vurulduktan sonra son vuruşunu yapmaya çalışır, ancak John son atışını hiç yapmadığını ve dolayısıyla onu Marquis üzerinde kullandığını açıklar. Sonunda galip gelen John, görünüşe göre Sacré-Cœur’un merdivenlerinde ölüyor ve daha sonra Winston tarafından karısının yanına gömülüyor.

ile özel bir röportaj sırasında Ekran Rantı Basil Iwanyk, filmin Oscar kampanyası için kendisine şu fikirle yaklaşıldığını söyledi: John Wick: Bölüm 4 Reeves’in ölümünü içeriyor. Yapımcı esprili bir şekilde Reeves ve yönetmen Chad Stahelski’nin o zamandan beri bu projeyi sunduğunu açıkladı. Bölüm 2Yıldızın aklında ikonik karakter için çok daha şiddetli bir ölüm bile vardı, ancak Iwanyk bu fikri hızla sonlandırdı. Iwanyk’in aşağıda neler paylaştığını görün:

Yani iki, üç ve dörtte bize geldiler. Yani bu filmler Keanu’yu alt ediyor, değil mi? Fiziksel olarak. İnsanların asla anlayabileceğini sanmıyorum çünkü bu sadece bir çekim değil. Üç, dört, beş ay öncesinden antrenman yapıyor. Ve her bölümünde, Ölümcül Silah’taki Danny Glover’dan bir parça var, “Bu iş için artık çok yaşlanıyorum.” gibi. Ve her filmde şöyle diyor: “İşte o zaman ölüyorum. İşim bitti.” Her zaman seçenekleri çekeriz. Birini tamamen canlı, birini biraz belirsiz, birini ölü olarak çekiyoruz. Ne demek istediğimi biliyorsun? Ve hatırlıyorum, sanırım John Wick 2’deydi, şöyle demişti: “İşte olanlar. Kafamı kestiler. Kafamı kestiler.” Ben de “Kafanın kesilmesi ihtimali yok” dedim. [Laughs]


John Wick’in 4. Bölümdeki Ölümü Neden Doğru Çağrıydı?

Keanu

İlk üç bölümde ve seri boyunca çok sayıda düşmanı alt ettik 4. BölümReeves’in John Wick’i, neredeyse Arnold Schwarzenegger’in Terminatör’ü kadar fiziksel zorluklara katlanmış, aynı zamanda Bruce Willis’in John McClane’i ya da Matt Damon’un Jason Bourne’unun çok ötesine geçmişti. Bu nedenle, karakteri çökertmek için Wick’e korkunç derecede şiddet içeren bir ölüm verme konusunda Reeves ile aynı fikirde olabilirler. Bu, vurulup bir gökdelenden düştükten sonra onu öldürmek için neredeyse gerekli görünüyordu. John Wick: Bölüm 3 – Parabellum heyecan verici bir son.

Ancak sonuçta Stahelski ile yazarlar Shay Hatten ve Michael Finch, John Wick’i öldürme potansiyeline yönelik yaklaşımlarıyla doğru kararı verdiler. 4. Bölüm. Sonunun kendisine saldıran isimsiz bir haydut ya da Wick’in saldırısını başarılı bir şekilde durduran bir kötü adam tarafından karşılanması yerine, John ve Marquis arasında duygusal bir zeka savaşı şeklinde geldi. Arkadaşı Caine ve kızının, eğer kendisi yaşarsa ya da düelloya girerlerse tehlikede olacağını bilen Wick, yalnızca Marki’yi öldürmekten zaferle çıkmasını değil, aynı zamanda kendisini de feda ederek onu kurtarmasını sağlamanın bir yolunu kurnazca buldu. umursadığı kişiler.

Lionsgate ilerlemeye istekli olsa da John Wick 5Stahelski ve Reeves, karakteri geri getirme arzuları konusunda çok daha ılımlı davrandılar. John Wick: Bölüm 4duygusal sonu. Her ne kadar önceki çalışmalarını geri almadan bunu başarmak tamamen imkansız olmasa da, ön filmlerden yan filmlere kadar her şey Reeves’in başka bir sıfatla geri dönmesi için en azından kapıyı açık tutarak, yönetmen ve yıldız anlamlı bir yol bulamadıkları sürece yerlerini korudular. görünüşteki ölümünü geri almadan karakter için ilerlemek, 4. Bölüm gerçekten de John’un sonu.

Iwanyk da onayladı Ekran Rantı O “ne olduğunu bilmiyoruz” A John Wick 5 henüz olmayacaktı, ancak filmin gelecekte bir noktada çekileceğinden ve “tamamen farklı bir kitap” Wick’in hayatında.

Anahtar Yayın Tarihi

  • Balerin Temp <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/07/ballerina-temp-movie-poster.jpg”/>

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow