‘Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi’, Netflix’in ‘The Witcher’ ile Nerede Yanlış Yaptığını Gösteriyor

TikTok’ta giderek daha fazla roman viral sansasyonlar haline geldikçe, Amazon ve Netflix gibi stüdyolar yerleşik bir kitlenin avantajlarından yararlanmaya devam ediyor. Amazon bunu en son, son derece popüler olan sınırlı seri uyarlamasıyla yaptı. Daisy Jones ve Altı ve Casey McQuiston’ın 2019 genç yetişkin LGBTQ+ romantik komedisiyle bir kez daha yapıyor Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi. […]

‘Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi’, Netflix’in ‘The Witcher’ ile Nerede Yanlış Yaptığını Gösteriyor

TikTok’ta giderek daha fazla roman viral sansasyonlar haline geldikçe, Amazon ve Netflix gibi stüdyolar yerleşik bir kitlenin avantajlarından yararlanmaya devam ediyor. Amazon bunu en son, son derece popüler olan sınırlı seri uyarlamasıyla yaptı. Daisy Jones ve Altı ve Casey McQuiston’ın 2019 genç yetişkin LGBTQ+ romantik komedisiyle bir kez daha yapıyor Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi.

Bir milyonun dörtte üçünden fazla insanın Goodreads’te kitabı okuyup puan vermesiyle – hatta En İyi Aşk Romanı ve En İyi İlk Roman ünvanlarını bile kazandı – Amazon’un bu devasa kitabın beklentilerini karşılama konusunda çetin bir savaşla karşı karşıya olduğuna şüphe yok. hayran kitlesi. Yine de hayranlara sorarsanız, en azından fragmandan çıkıyorsak, filmin zaten başarılı olduğunu söylerler.

Ve sonra sahipsin Witcher, erişimi video oyunlarına, romanlara ve şimdi Netflix’te bir canlı aksiyon uyarlamasına kadar genişleyen bir başka çılgınca popüler fikri mülkiyet. Şov, üçüncü sezonunun ilk cildini daha bu yaz yayınladı ve etrafındaki söylemin aksine Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi, zaten kaynak materyaline kötü muamele etmekle suçlanıyor. Tekrar. (Birçok kişinin Henry Cavill’in gösteriden erken ayrılmasının nedeni olarak öne sürdüğü bir sorun).

Ama bir dakika, bunlar tamamen farklı iki hikaye.

Prime Video ile Fotoğraf

Bu doğru – biri eşcinsel bir romantik komedi ve diğeri savaş sahneleri ve sihirle dolu (ve ayrıca biraz da eşcinsel, unutmayalım) yüksek fantezili bir destan. Bu doğru, ama beni dinleyin…

Bu mülklerin her ikisinin de büyük bir hayranı ve her iki roman setini de yutmuş biri olarak, size şu anda bunun bir tür meselesi olmadığını söyleyebilirim. Aslında, her iki hikayenin de merkezinde tek bir aşk ve ailemizi korumak için ne kadar ileri gittiğimize dair bir konuşma var.

Herhangi bir film veya televizyon uyarlamasının kökünde, kaynak malzemeye saygı ve en sevdikleri karakterlerin uygun şekilde ele alınmasını ve en sevdikleri sahnelerin büyük (veya küçük) ekranda oynanmasını görmek isteyen hayranlara saygı olmalıdır.

Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi kaynak materyaline saygı duyma açısından üstün uyarlamayı şimdiden kanıtlıyor. Çevrimiçi olarak birkaç hayran, fragmandan sahneleri analiz etmeye başladı ve onları kitaptaki ilgili sayfalarla karşılaştırarak. Sonuçlar şaşırtıcı derecede doğru.

Witcher, ise hayranlarını kızdırmak için bitmek bilmeyen bir arayış içine girmiştir. Eskel gibi hayranların en sevdiği karakterleri öldürmediğinde ve Yennefer’in Nilfgaard’dan yakalanması ve ikinci sezonda büyüsünü kaybetmesi gibi tamamen yeni olay örgüleri tanıtmadığında, bütün bir sezonu kitaplarda bile yer almayan bir karakterin etrafında merkezliyor. Ahem, Voleth Meir veya Ölümsüz Anne.

Gerçekten de, Netflix (ya da daha iyisi, Witcher) ileriye dönük olarak Amazon’un liderliğini takip etmek akıllıca olacaktır. Yani çok geç değilse. Sayesinde Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi Ve Daisy Jones ve Altı, en popüler romanlardan bazılarını alıp eksiksiz uyarlamalara dönüştürmek için bir geçmiş performans oluşturuyor. Umalım da bu bizim için kötü bir haber olmasın. Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası.

Teknory