Koenigsegg Gemera, 2.300 Beygir Gücünde Gülünç Bir Hibrit V8 Seçeneği Aldı

Şirketin kurucusu ve CEO’su Christian von Koenigsegg, Gemera HV8’in gezegendeki birden fazla rekor kırmaya hazır en güçlü ve aşırı üretim arabası olduğunu söylüyor. Şimdiye kadar Gemera, en azından kağıt üzerinde gerçekten de piyasadaki en güçlü spor araba gibi görünüyor. Şirket, Gemera’yı yeni açılan Griper Atelier tesisinde gelecek yıl üretime sokmayı planlıyor ve sevkiyatların 2025’te başlaması […]

Koenigsegg Gemera, 2.300 Beygir Gücünde Gülünç Bir Hibrit V8 Seçeneği Aldı

Şirketin kurucusu ve CEO’su Christian von Koenigsegg, Gemera HV8’in gezegendeki birden fazla rekor kırmaya hazır en güçlü ve aşırı üretim arabası olduğunu söylüyor. Şimdiye kadar Gemera, en azından kağıt üzerinde gerçekten de piyasadaki en güçlü spor araba gibi görünüyor. Şirket, Gemera’yı yeni açılan Griper Atelier tesisinde gelecek yıl üretime sokmayı planlıyor ve sevkiyatların 2025’te başlaması bekleniyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, V8 modeline yükseltme ucuz olmayacak. Göre Yumurta Kaydı, Koenigsegg bu düzeltme için 400.000 $ talep edecekti. Bununla birlikte, bir V8 “mega arabasında” ayak işlerini yapmak ve yiyecek almak istemiyorsanız, Koenigsegg, masada hala saygın bir 1.400hp toplayabilen mütevazı üç silindirli konfigürasyona sahiptir.

300 adetlik planlanan üretim hedefiyle (bu aslında markanın önceki geçmişi göz önüne alındığında oldukça cömert), Koenigsegg’in ilk dört koltuklu sürücüsü, her iki konfigürasyonda da dört tekerlekten çekiş deneyimi ve dokuz vitesli şanzıman sunacak. Koenigsegg, daha sportif bir görünüm isteyen tutkunları için Gemera için Ghost Paketi de sunacak. Arabanın fiyatı hakkında bir bilgi yok, ancak söylentilere göre 1.7 milyon dolardan başlayacak.

Teknory