Kongrenin ChatGPT’nin Personel Kullanımına Katı Kurallar Koyduğu Bildirildi

Yukarıda belirtildiği gibi, sözde Temsilciler Meclisi notu, ChatGPT’ye kapsamlı bir yasak getirmez, ancak bunun yalnızca “araştırma ve değerlendirmeye” yönelik deneyler için kullanılması gerektiğini açıkça belirtir. Ev üyelerinin ChatGPT’yi günlük işlerine dahil etmeleri açıkça yasaklanmıştır. Ev personelinden ayrıca, yalnızca gizlilik ayarlarını etkinleştirdikten sonra AI botunu kullanmalarının istendiği, böylece verilerinin hiçbirinin LLM’yi güçlendiren ChatGPT’yi eğitmek için kullanılmadığı […]

Kongrenin ChatGPT’nin Personel Kullanımına Katı Kurallar Koyduğu Bildirildi

Yukarıda belirtildiği gibi, sözde Temsilciler Meclisi notu, ChatGPT’ye kapsamlı bir yasak getirmez, ancak bunun yalnızca “araştırma ve değerlendirmeye” yönelik deneyler için kullanılması gerektiğini açıkça belirtir. Ev üyelerinin ChatGPT’yi günlük işlerine dahil etmeleri açıkça yasaklanmıştır.

Ev personelinden ayrıca, yalnızca gizlilik ayarlarını etkinleştirdikten sonra AI botunu kullanmalarının istendiği, böylece verilerinin hiçbirinin LLM’yi güçlendiren ChatGPT’yi eğitmek için kullanılmadığı bildirildi. Hatırlamak gerekirse, OpenAI kısa bir süre önce kullanıcıların sohbet geçmişlerini devre dışı bırakmasına olanak tanıyan ve konuşma verilerinin OpenAI tarafından ChatGPT’yi daha da hassaslaştırmak için kullanılmasını isteyip istemediklerini seçmelerine olanak tanıyan bir araç çıkardı.

Bu insan-makine konuşma verileri değerli bir maldır – öyle ki Reddit tüm politikasını yeniledi çünkü bu tür verileri yapay zeka laboratuvarlarına ücretsiz olarak vermek istemedi ve bunu yaparken kısmen de topluluğunun gazabını kazandı. Özellikle, dahili House notu, üyelerin ve personelin yalnızca ekstra güvenlik özellikleri sunduğu için ChatGPT Plus adlı ücretli sürümü kullanmasına izin verildiğini ve ücretsiz sürümden kaçınmaları açıkça söylendiğini açıkça ortaya koyuyor.

Riskler, özellikle uygun bir düzenleyici çerçevenin yokluğunda çok gerçektir. Beyaz Saray’ın desteğiyle komiteler şimdiden zararları kontrol altına almak için bir yapay zeka politikası üzerinde beyin fırtınası yaparken, Avrupa Birliği düzenlemeleri çoktan hazırladı ve muhtemelen bunları önümüzdeki aylarda uygulayacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow