Krallığın Gözyaşlarında Enerji Hücreleri Nasıl Kullanılır?

“Krallığın Gözyaşları”nın başında muhtemelen onlarla ne yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmadan pek çok yeni eşya toplayacaksınız. Aynı şekilde, eğitim sırasında, “Enerji Hücreleri” adlı bir öğeye güç sağlamak için kullanılan bir Zonai Cihazı ile karşılaşacaksınız. Bu anahtar öğeler el ele gider ve oyunda birçok kullanıma sahiptir. Hyrule ülkesini keşfederken çok önemlidirler. Yani bu pillerin ne için […]

Krallığın Gözyaşlarında Enerji Hücreleri Nasıl Kullanılır?

“Krallığın Gözyaşları”nın başında muhtemelen onlarla ne yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmadan pek çok yeni eşya toplayacaksınız. Aynı şekilde, eğitim sırasında, “Enerji Hücreleri” adlı bir öğeye güç sağlamak için kullanılan bir Zonai Cihazı ile karşılaşacaksınız. Bu anahtar öğeler el ele gider ve oyunda birçok kullanıma sahiptir. Hyrule ülkesini keşfederken çok önemlidirler.

Yani bu pillerin ne için kullanıldığını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Enerji Hücreleri, bunların nasıl kullanılacağı ve yükseltileceği ve bunların Zonai Cihazları ve Kristal Yüklerle ilişkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Krallığın Gözyaşlarında Enerji Hücrelerini Kullanma

“Krallığın Gözyaşları”nda Enerji Hücrelerini kullanmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bir Zonai Cihazı bulmak ve ona vurarak onunla etkileşime geçmek. Bu cihazlar tüm dünyada bulunabilir.

Ek olarak, Enerji Hücreleri her kullanım arasında otonom olarak şarj olacak ve bu da kullanıcının oyun oynamasının devamlılığını etkileyecektir.

Enerji Hücreleri ve Bir Oyunun Başlangıcı

Oyunun başında, öğretici ve tanıtımların bir parçası olarak, üç Tapınak ile ilgili görevi yapmanız gerekecek. oyun, öğeleri ve cihazları hakkında en çok şey öğreneceğiniz yer burasıdır. İkinci türbeden sonra, ilk kez güç birimleri veya Enerji Hücreleri adı verilen cihazlar alırsınız. Enerji Hücreleri size başlangıçta Purah Pad’i veren aynı NPC olan Steward Construct tarafından sağlanır.

Ancak, Enerji Hücrelerini hemen kullanmanız gerekmez.

Öncelikle, Gölet Kenarı Mağarası yakınında ve nehrin karşısında bir Maker Construct bulmalısınız. Mağaraya ulaşmak için yakınlarda dağınık parçalar bulunan bir Zonai salı yapmalısınız. Bileşenler, nehri geçmek için kullanmanız gereken fanları içerir. Oyunun bu noktasında ilk olarak çalışması için bir şeye takılması gereken bir Zonai Cihazı ile karşılaşıyorsunuz.

Sal yapmak ve nehri geçmek için yapmanız gerekenler:

  1. Salın arkasına Zonai fanlarından en az birini takın.
  2. Etkinleştirmek için silahınızla cihaza bir kez vurun.
  3. Nehri geçtiğinizde durdurmak için cihaza tekrar basın.

Nehri geçmek için Zonai Cihazına güç vermeniz gerekiyor. Bu cihazlar Enerji Hücreleri tarafından desteklenmektedir. Ancak, hiçbir şeyi etkinleştirmeniz gerekmez; Enerji Hücresi, yakınınızdaki herhangi bir Zonai cihazına güç sağlayacaktır.

Enerji Hücreleri Nasıl Yükseltilir

Enerji Hücrelerinizi yükseltmek çok önemlidir, çünkü pillerin olabilecek en kötü anda bitmesini istemezsiniz. Enerji Hücrelerinizi yükseltmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

  1. Lookout Landing Skyview Tower’a seyahat edin.
  2. Girdiğinizde sola dönün.
  3. O yönde bulunan bir türbeyi andıran yapıya yaklaşın.
  4. Binanın içindeki Steward Yapısını bulun ve onu uyandırmak için onunla konuşun.

Steward Yapısı, Great Sky Islands’daki Nachoyah Shrine’da da bulunabilir. Bu NPC, pilinize daha fazla kapasite kazandırarak daha fazla enerji depolamanıza izin veren bir Enerji Kuyusu oluşturabilir.

Ancak, Enerji Hücresini fazladan bir çubuk yükseltmek için 100 Kristalize Yüke ihtiyacınız var. 300 Kristalize Yük karşılığında tam bir pil oluşturabilirsiniz. Yapı, envanterinize bakacak, kaç tane kristaliniz olduğunu görecek ve hücreleri buna göre yükseltecektir.

Tüm Enerji Hücrelerinizi yükseltebilecek 16 pil için 4.500 Kristalize Yüke ihtiyacınız var.

Bölge Ücretleri

Zonai şarjları, pilleri veya Enerji Hücrelerini çalıştırmanın bir yolu olarak da kullanılabilir. Soldier Yapılarını yenerek elde edilebilirler. Enerji Hücreleri ile ilk karşılaşmadan önce, bu Zonai malzemelerini işe yaramaz olarak düşünebilirsiniz, ancak daha sonra kullanmak üzere envanterinizde saklayın.

oyun boyunca ilerledikçe, enerji kullanımı daha zorlu hale gelecek ve enerji daha hızlı tükenecektir. Pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için geçici ikmal için bir Zonai Şarjı kullanabilirsiniz. Ek olarak, Büyük Bölge Şarjı kullanmak pillerinizden birini geçici olarak güçlendirir ve mevcut piliniz çok daha yavaş boşalır.

Kristalleşmiş Yükler Nasıl Elde Edilir

Alev Yayıcılara, Fanlara ve “Ultrahand” ile yaptığınız kreasyonlara güç sağlamak üzere Enerji Hücrelerinizi yükseltmek için Kristalize Yükler gereklidir. Kristalize Şarj almanın birçok yolu vardır, ancak bunları genellikle Derinliklerde bulabilirsiniz.

Derinliklerdeki Düşmanları Öldür

Yüzeyin altında, Kristal Yükler elde etmek için yenebileceğiniz birçok düşman var. Bu malzemeyi düşürecek olanlar genellikle kasvetle kaplıdır. Ayrıca, patron Master Khonga’yı yenmek bu gerekli malzemeyi sağlayacaktır.

Hazine sandıkları

Derinlikler karanlıkla kaplı olsa da, Parladıkları için Kristalize Yükler içeren sandıkları bulmak zor değil. Küçük bir beyaz ışık, yakınlarda bir sandık olduğunu gösterir. Işıklar ayrıca genellikle çiftler halinde görünür.

Ücretleri Satın Alın

Great Abandon Central Madenindeki Demir Ocağı, Kristal Yüklere sahiptir ve Zonaitleri onlar için takas edebilirsiniz. Raflara yaklaşın ve kaç tane alabileceğinizi size bildirecek olan satıcıyla etkileşime geçin. Ayrıca, bu özel Ocak, diğer Ocaklardan daha büyük bir envantere sahip olduğu için en iyi yoldur.

Ne Kadar Kristalize Yük Alabilirim?

Kristal Yükler bir, 20 ve 100 değerde elde edilebilir. Uzun bir görevi tamamladıktan veya zor bir patronu yendikten sonra yüz ücret alınır. Kristalize Yüklerin daha küçük mezheplerini yağmalamanın yanı sıra, Forge Construct’tan Rafinerilerde de satın alınabilirler. Bu satın alma işlemi için Zonaite’lere ihtiyacınız var:

  • 3 Zonait – 1 Kristal Yük
  • 3 Büyük Zonait – 20 Kristal Yük
  • 300 Zonait – 100 Kristal Yük

Pillerinizi Artırın

“The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”daki Zonai teknolojisi karmaşık ama oyunun ayrılmaz bir parçası. Makalede bahsi geçen tüm bileşenler, Enerji Hücrelerinden Kristalize Yüklere ve Bölgelere kadar birbiri içinde inşa edilir. Oyunun başında, Enerji Hücrelerinin daha hızlı tükendiği sonraki dönemlere kıyasla pilleri eskisi kadar sık ​​şarj etmeniz gerekmeyecek. Bu, özellikle aynı anda daha fazla Zonai Cihazı kullandığınızda geçerlidir.

Geçici Zonai yükleriyle oynamayı mı tercih edersiniz yoksa Enerji Hücrelerini yükseltir misiniz? Kristalize Yükleri nasıl yeniden stoklarsınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory