Krallığın Gözyaşlarında Üçüncü Tapınağa Nasıl Gidilir?

“The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”da (TotK) 150’den fazla tapınak var. Bunlar deneyimin büyük bir parçası ve ilk birkaçını çok erken, oyunun açılış saatlerinde tamamlayacaksınız. Bununla birlikte, ilk birkaç türbeye erişmek kolayken, üçüncüsüne erişmek zor olabilir. Bu kılavuz size TotK’daki üçüncü tapınağa nasıl erişeceğinizi gösterecektir. Üçüncü Tapınağa Nasıl Gidilir? TotK’daki üçüncü tapınağa Gutanbac […]

Krallığın Gözyaşlarında Üçüncü Tapınağa Nasıl Gidilir?

“The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”da (TotK) 150’den fazla tapınak var. Bunlar deneyimin büyük bir parçası ve ilk birkaçını çok erken, oyunun açılış saatlerinde tamamlayacaksınız. Bununla birlikte, ilk birkaç türbeye erişmek kolayken, üçüncüsüne erişmek zor olabilir.

Bu kılavuz size TotK’daki üçüncü tapınağa nasıl erişeceğinizi gösterecektir.

Üçüncü Tapınağa Nasıl Gidilir?

TotK’daki üçüncü tapınağa Gutanbac Tapınağı denir. Ukuoh ve In-isa tapınaklarını bitirdikten sonra tamamlamanız gerekecek. Erken oyun eğitiminin bir parçası olduğu için tamamlanması zor bir tapınak değil. Ancak buna ulaşmak, özellikle de hala bir şeyler anlamaya çalışan yeni oyuncular için o kadar kolay değil.

İşte oraya nasıl ulaşacağınızla ilgili adım adım kısa bir kılavuz:

  1. Pondside Mağarası’na seyahat edin.
  2. Gölü geçmek için bir sal yapın.
  3. Maden Mağarasına girmek için tepeye tırmanın.

  4. Maden arabasını sür.
  5. Çukur Mağarası’na girin.
  6. Karlı bölgeyi geçin.
  7. Dipsiz Mağaraya girin.
  8. Üçüncü tapınağa tırmanın.

Ardından, bu adımların her birinin ayrıntılı olarak açıklandığını ve size tam olarak nereye gideceğinizi ve ne yapacağınızı gösterdiğini göreceksiniz.

Pondside Mağarasına Yolculuk

İkinci türbenin (İn-isa) bitiminden başlayarak birkaç basamak inmeniz ve ardından sağdaki bir mağaraya yönelmeniz gerekecek. Adı Pondside Mağarası ve 0149, -1635, 1378 civarında bulunuyor. Savaşabileceğiniz bir Bubbulfrog ve içinden geçerken toplayabileceğiniz bir Arkaik Tunik içeren bir sandık var.

Sal yap

Pondside Mağarası’nın en ucunda bir gölle karşılaşacaksınız ve öylece yüzerek geçemeyeceksiniz. Bunun yerine, bir tür tekne veya sal yapmak için yeni Ultrahand yeteneğinizi kullanmanız gerekecek. Neyse ki yakınlarda birbirine yapıştırabileceğiniz bazı günlükler var. Ardından, yeni aracınıza güç sağlamak için bir fan takın, gemiye atlayın ve karşıdan karşıya geçmek için fana basın.

Maden Mağarasına Girin

Kıyıya vardığınızda, tepeye çıkan bir patika göreceksiniz. Maden Mağarasını bulmak için onu takip edin. Dışarıda park edilmiş birkaç terk edilmiş maden arabası ve uçuruma giden bazı raylar olduğu için bu mağarayı tespit etmek çok kolay. Girin ve Brightbloom Tohumları ve Enerji Hücreleri hakkında bilgi edinmek için tanıştığınız Yapılarla konuşun.

Minecart’a binin

Forge’a vardığınızda, yeni hayranlar edineceksiniz. Bunlardan birini alın ve Ultrahand yeteneğinizi kullanarak maden arabasının arkasına takın. Ardından, arabayı rayların üzerine kaldırın ve gemiye tırmanın. Fanı çalıştırın ve madenden çıkarın. Bu sizi Rauru ve Cihaz Dağıtıcıyı bulabileceğiniz yeni bir alana götürecektir.

Çukur Mağarasına girin

Cihaz Dağıtıcısını test ettikten sonra doğuya, 0580, -1625, 1442 civarında bulunan Çukur Mağarasına doğru gitmek isteyeceksiniz. Girmeden önce, girişin yanında görebileceğiniz Baharatlı Biberlerden biraz alın. Ardından bulduğunuz tencereyi kullanarak Baharatlı Sote Biber pişirmek için mağarayı dolaşın. Bir sonraki alanda sizi sıcak tutacaklar.

Karı Geç

Mağaradan çıktığınızda kendinizi soğuk ve karlı bir alanda bulacaksınız. Buradaki düşük sıcaklıklar Link için sorunlara neden olabilir, bu nedenle devam etmeden önce pişmiş biberlerinizi atmanız akıllıca olacaktır. Bu size geçici olarak soğuğa karşı direnç kazandırarak herhangi bir endişe duymadan ilerlemenizi sağlar. Yol boyunca bazı Asker Yapılarıyla savaşarak karda ilerleyin.

Dipsiz Mağaraya Girin

Yolu takip ederken, sonunda haritanızda 0717, -1444, 1486 civarında Dipsiz Mağara’nın girişine ulaşacaksınız. Merkezdeki büyük delikten kaçınmaya dikkat ederek ilerleyin. Burada, merkezlerindeki renkli küreye oklar atarak yenebileceğiniz bazı Like Like düşmanları var. Ayrıca bu düşmanları yenmek için bir sandık bulacaksınız.

Tapınağa tırmanın

Sonunda mağaranın tepesine çıktıktan sonra yeni bir karlı, buzlu alana ulaşacaksınız. Duvarlar tırmanmak için çok kaygan ama tapınağa ulaşmak için yukarı çıkmanız gerekiyor. Bunu yapmak için mağara kapısını kaplayan büyük ağaç köklerini bulun ve tırmanmaya başlayın. Düz noktalarda dinlenmeyi bırakın ve dayanıklılığınızı geri kazanın ve sonunda Gutanbac Mabedi’ne ulaşmak için tırmanmaya devam edin.

SSS

Üçüncü türbeyi tamamladığınızda ne alıyorsunuz?

Üçüncü tapınak veya Gutanbac Tapınağı size Yükselme yeteneğini öğretecek. Bu, katı yüzeylerden geçerken bile yukarı doğru hareket etmenizi sağlar ve oyunun ilerleyen bölümlerindeki diğer türbeler, zorluklar ve bulmacalar için çok yararlıdır. Üçüncü türbeyi tamamlarken Taş Balta ve Yapı Yay gibi başka öğeler de bulacaksınız.

Üçüncü türbe zor mu?

Hayır, üçüncü tapınak özellikle zor değil. Tamamen oldukça kolay olacak ve sizi yeni yeteneklerinizle tanıştıracak şekilde tasarlanmış, oyunun öğretici türbelerinden biridir. Üçüncü tapınağın ana odak noktası, oyunculara Ascend ile neler yapabileceklerini ve onu nasıl kullanacaklarını göstermektir. Hâlâ birkaç bulmaca öğesi var, ancak bu genellikle basit bir türbe.

Üçüncü türbeyi tamamlamak zorunda mıyım?

Evet, oyundaki ilk dört türbe, oyunun öğreticisi oldukları için zorunludur. Her biri size yeni bir yetenek sunar ve daha sonra maceranızda kullanacağınız oyunun temel mekaniklerini öğretir. Sonunda Great Sky Island’ı terk etmek ve Hyrule’daki gerçek yolculuğunuza başlamak için bu dört tapınağı da bitirmelisiniz.

Üçüncü tapınağa giderken Cihaz Dağıtıcı nedir?

Üçüncü tapınağa seyahat ederken bir Cihaz Dağıtıcı ile karşılaşacaksınız. oyun haritasının etrafında buna benzer başkaları da var. Cihaz Dispenserleri, Zonai Kapsüllerini almak için Zonai Yüklerini veya diğer Zonai malzemelerini yatırmanıza izin veren basit makinelerdir. Kapsüller, toplayıp kullanmanız için tekerlekler, toplar, pervaneler, roketler ve daha fazlası gibi rastgele Zonai Cihazları içerir.

Üçüncü türbeden sonra nereye gidiyorsunuz?

Üçüncü tapınağı bitirdikten sonra, öğretici tapınakların dördüncü ve sonuncusunu bitirmeniz gerekecek: Nachoyah Tapınağı. Nachoyah Mabedi’ne, hızlı seyahat edebileceğiniz Uyanış Odası aracılığıyla erişilir. Size Geri Sarma yeteneğini nasıl kullanacağınızı öğretir. Aynı zamanda, oyuncunun anlaması için daha fazla yapboz unsuru içeren, üçüncüsüne göre biraz daha hileli bir türbedir.

Maceranıza Devam Etmek İçin Üçüncü Mabedi Bulun ve Bitirin

Oyundaki ilk tapınaklardan biri olmasına rağmen, Gutanbac Tapınağı’nı bulmak biraz zor olabilir. Bu tapınağa erişmek için yukarıda listelenen adımları izleyin ve yol boyunca o Baharatlı Biberleri kapıp pişirmeyi unutmayın.

Zaten üçüncü tapınağa ulaştınız mı? TotK’da en sevdiğiniz yeni yetenek nedir? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

Teknory