Lee Sun-kyun, Parazit Aktör, 48 Yaşında Öldü

2019 yapımı Parasite filmindeki Dong Ik rolüyle uluslararası beğeni toplayan Lee Sun-kyun, 48 yaşında trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Aşağıdaki makale intiharla ilgili içerik içermektedir. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Özet Koreli aktör Lee Sun-kyun, rolüyle ünlü Parazit48 yaşında vefat etmiştir. Trajik bir şekilde Lee arabasında ölü bulundu ve polis bunun bir […]

Lee Sun-kyun, Parazit Aktör, 48 Yaşında Öldü

2019 yapımı Parasite filmindeki Dong Ik rolüyle uluslararası beğeni toplayan Lee Sun-kyun, 48 yaşında trajik bir şekilde hayatını kaybetti.

Aşağıdaki makale intiharla ilgili içerik içermektedir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Özet

  • Koreli aktör Lee Sun-kyun, rolüyle ünlü Parazit48 yaşında vefat etmiştir.
  • Trajik bir şekilde Lee arabasında ölü bulundu ve polis bunun bir intihar olabileceğinden şüpheleniyor.
  • Ölümünden önce, yasadışı uyuşturucu kullanımına olası katılımı konusunda devam eden bir soruşturma vardı.

Koreli aktör Lee Sun-kyun 48 yaşında vefat etti. Lee en çok filmindeki rolüyle tanınıyordu. Parazitbu ona uluslararası beğeni kazandırdı. Aktör, ünlü film yapımcısı Bong Joon-ho’nun yönettiği Oscar ödüllü filmde zengin bir ailenin reisi olan Dong Ik’i canlandırdı.

Güney Kore haber ajansına göre Yonhap, Lee trajik bir şekilde 27 Aralık 2023’te öldü. 48 yaşındaydı. Polis, Lee’nin intihar olduğu düşünülen bir vakada arabasında ölü bulunduğunu bildirdi. Aktör, yasadışı uyuşturucu kullanımıyla ilgili devam eden bir soruşturmanın parçasıydı ve ölümünden önce kaybolduğu bildirilmişti.


Lee Sun-kyun Kore Filmleri ve Gösterilerinde Büyük Bir Kariyere Sahipti

Dr. Brain'de Lee Sun-kyun ve Park Hee-soon

Aktör en çok 2019’daki rolüyle tanınırken Parazit, Lee Oyunculuk kariyerine 2003 yılında Güney Kore yapımı bir filmle başladı. Aşk kokusu. O zamanlar 28 yaşında olan Lee, gelecekteki Kore projelerinde daha önemli rollere geçmeden önce Doktor Shin’in küçük rolünü oynadı. Buna bir sezonluk Kore tıbbi TV dizisinde başrol de dahildi Beyaz Kule’nin arkasında2007’de yayınlandı.

Kariyerinin büyük bölümünde Lee, Kore film ve televizyonunda yalnızca bilinen bir yüzdü. Bu durum 2019’da vizyoner yönetmen Bong’un vizyona girmesiyle değişti. ParazitUluslararası dağıtıma çıkan ve 2020’de En İyi film dalında Akademi Ödülü kazanan bir drama filmi. O işbirlikçi ve parlak Kim ailesiyle karşı karşıya kalan, Lee zengin bir adam ve baba olan Park Dong Ik’i canlandırdı. sinir bozucu bir karizmayla. Lee’nin mükemmel performansı liderliğe yardımcı oldu Parazit Screen Actors Guild Ödülleri’nde Sinema Filminde Olağanüstü Performans Kazanmak da dahil olmak üzere başarıya ulaştı.

Takip etme Parazit, Lee Kore dilindeki içerikte birkaç dikkate değer görünüm daha yaptı. Bu dahil TV dizisinde başrol Dr. BeyinApple TV+’ta tek sezonu olan ve yayıncının ilk Korece dizisi olarak tarihe geçen dizi. Yıkıcı ölümünden önce Lee’nin ayrıca Kore TV mini dizisinde yer alması planlanıyordu. Hukuk Parası. Aktörün eşi ve iki çocuğu hayatta kaldı.

Kaynak: Yonhap

Teknory