Lordstown, İlk Endurance Elektrikli Kamyonet Alıcılara Yönelik Olarak Şüphelere Karşı Çıkıyor

İçinde Bir basın açıklamasıLordstown Motors, ilk elektrikli kamyonetinin California Hava Kaynakları Kurulu (CARB) ve Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylandığını açıkladı. “Dayanıklılık” olarak bilinen elektrikli pikap, bir güvenlik testini geçtikten sonra Federal Motorlu Taşıt Güvenlik Standartları (FMVSS) tarafından da yeşil ışık yaktı. Bu, Dayanıklılığın artık pazara hazır olduğu anlamına gelir. Otomobil üreticisi, müşterilere 500 Endurance […]

Lordstown, İlk Endurance Elektrikli Kamyonet Alıcılara Yönelik Olarak Şüphelere Karşı Çıkıyor

İçinde Bir basın açıklamasıLordstown Motors, ilk elektrikli kamyonetinin California Hava Kaynakları Kurulu (CARB) ve Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylandığını açıkladı. “Dayanıklılık” olarak bilinen elektrikli pikap, bir güvenlik testini geçtikten sonra Federal Motorlu Taşıt Güvenlik Standartları (FMVSS) tarafından da yeşil ışık yaktı. Bu, Dayanıklılığın artık pazara hazır olduğu anlamına gelir.

Otomobil üreticisi, müşterilere 500 Endurance elektrikli kamyonet teslim ettiğini ve tedarik zinciri sorunlarını çözdükten sonra üretim kapasitesinin kademeli olarak artmasını beklediğini söylüyor. Göre Araba ve Sürücü, Lordstown Motors’un elektrikli pikap başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 65.000 $ – bu, 2023 Ford F-150 Lightning temel modelinden daha pahalı, ancak bir Rivian R1T’den daha ucuz. Bunun yanı sıra, Endurance Ohio’da üretildiğinden, müşteriler 7.500 $’a kadar ABD EV vergi kredisine hak kazanabilir.

Menzile gelince, Endurance tam şarjdan sonra 200 mile kadar yol alabilen 109 kWh’lik bir batarya ile birlikte gelir. Dört tekerlekten çekişli elektrikli kamyonet ayrıca onu 440 hp’ye çıkarabilen ve 8.000 pound’a kadar çekebilen dört göbek motoruyla donatılmıştır.

Lordstown CEO’su ve Başkanı Edward Hightower basın açıklamasında, “Tekerlek içi göbeği motorlarımız, güvenlik – beş yıldızlı çarpışma performansımız ve segmentteki değerimiz ile çekiş ve manevra kabiliyetinin temel özelliklerini optimize ediyor” dedi.

Teknory