Mac’te En Yaygın Yazıcı Sorunları ve Hataları Nasıl Onarılır

Çocukluğunuzun yazıcısı yalnızca kablolu bir bağlantıyla çalışıyor olsa da, bugünün yazıcıları her zamankinden daha gelişmiş ve genellikle Wi-Fi veya Bluetooth aracılığıyla yazdırabiliyor. Ancak, herhangi bir kablosuz teknolojide olduğu gibi, cihazlar arasında iletişim ve bağlantı sorunları riski vardır. Neyse ki, bunların birçoğunun yazıcılarla düzeltilmesi nispeten kolaydır. Yazıcınız Wi-Fi kullanıyorsa, ağınıza bağlı olduğunu doğrulayın. Bağlı olduğunu belirledikten […]

Mac’te En Yaygın Yazıcı Sorunları ve Hataları Nasıl Onarılır

Çocukluğunuzun yazıcısı yalnızca kablolu bir bağlantıyla çalışıyor olsa da, bugünün yazıcıları her zamankinden daha gelişmiş ve genellikle Wi-Fi veya Bluetooth aracılığıyla yazdırabiliyor.

Ancak, herhangi bir kablosuz teknolojide olduğu gibi, cihazlar arasında iletişim ve bağlantı sorunları riski vardır. Neyse ki, bunların birçoğunun yazıcılarla düzeltilmesi nispeten kolaydır.

  1. Yazıcınız Wi-Fi kullanıyorsa, ağınıza bağlı olduğunu doğrulayın.
  2. Bağlı olduğunu belirledikten sonra, bağlantınızı bir dizüstü bilgisayarda veya mobil cihazda test ederek ağın düzgün çalıştığını doğrulamanız gerekir.
  3. Her şey düzgün çalışıyorsa, yazıcı ile yönlendirici arasında kablolu bir bağlantı (tipik olarak USB) kullanmayı düşünün. Bu yöntem, diğer cihazlardan kaynaklanan olası parazitlere karşı yardımcı olabilir.

Bazı yazıcılar, kablosuz olarak yazdırmak için Wi-Fi yerine Bluetooth bağlantılarını kullanır. Modeliniz Bluetooth ise, farklı ayarlar yapılandırmanız gerekir.

  1. Menü çubuğundaki Bluetooth simgesini tıklatırken Shift ve Option tuşlarını basılı tutarak gizli Bluetooth ayarlarına erişin.
  2. Hata Ayıklama menüsünden Bluetooth Modülünü Sıfırla’yı seçin ve ardından bağlantıyı yeniden kurmak için Mac’i ve yazıcıyı yeniden başlatın.
  3. Bundan sonra muhtemelen yazıcınızı Mac’inize yeniden bağlamanız gerekecek, bu nedenle herhangi bir şey yazdırmaya çalışmadan önce yazıcınızı bağladığınızdan emin olun.

Bu yöntemlerden hiçbiri sorununuzu çözmezse, sorun çözülene kadar Mac’iniz ve yazıcınız arasında kablolu bağlantı kullanmayı düşünün.

Teknory