Magsafe ve Qi2 uyumluluğu: Çalışıyor!

TL;DR MWC 2023’te birkaç Magsafe telefonu bir Qi2 şarj cihazında kablosuz olarak şarj ettik. WPC, giyilebilir cihazlar için teknolojisini küçültmek için çalışıyor. Qi2 sertifikalı ürünler 2023 yılı sonuna kadar piyasada olacak. CES 2023’te, Kablosuz Güç Konsorsiyumu (WPC), Qi2 kablosuz şarjı duyurdu. Mıknatıslar yedekteyken, “Bu, Apple’ın Magsafe’i ile çalışacak mı?” MWC 2023’te Qi2 standının yanından geçtiğimizde […]

Magsafe ve Qi2 uyumluluğu: Çalışıyor!

TL;DR

  • MWC 2023’te birkaç Magsafe telefonu bir Qi2 şarj cihazında kablosuz olarak şarj ettik.
  • WPC, giyilebilir cihazlar için teknolojisini küçültmek için çalışıyor.
  • Qi2 sertifikalı ürünler 2023 yılı sonuna kadar piyasada olacak.

CES 2023’te, Kablosuz Güç Konsorsiyumu (WPC), Qi2 kablosuz şarjı duyurdu. Mıknatıslar yedekteyken, “Bu, Apple’ın Magsafe’i ile çalışacak mı?” MWC 2023’te Qi2 standının yanından geçtiğimizde sorumuz cevaplandı.

WPC sözcüleri, “geriye dönük uyumlu” teriminin Apple’a ait olduğunu belirtmek isterken, bir Qi2 kablosuz şarj pedine bir Apple iPhone 14 ve iPhone 12 yerleştirdik ve anında şarj bildiriminin yandığını gördük. Ayrıca Magsafe kılıflı bir Pixel 7’yi test etme fırsatı bulduk ve bir kez daha dostça bir “kablosuz şarj” mesajıyla karşılandık. Tüm niyet ve amaçlar için, sözde farklı mıknatıs modellerine rağmen, Qi2 ve Magsafe birlikte çok güzel oynuyor gibi görünüyor.

Bu çok önemli. Mevcut Magsafe cihazları ve aksesuarları, 2023’ün sonlarında piyasaya sürülecek olan Qi2 sertifikalı ürünlerle gayet iyi çalışmalıdır. Benzer şekilde, yakında çıkacak Qi2 akıllı telefonlar ve diğer aygıtlar, bugün satın alabileceğiniz Magsafe aksesuarlarıyla amaçlandığı gibi çalışmalıdır. Bu aynı zamanda, Apple’ın birlikte çalışabilirliği sağlamak için Qi2 markasını benimsemesi gerekmediği anlamına gelir ki bu her zaman bir dış şanstı.

MWC’deki toplantımız, kablosuz gücü bugünün 15W sınırının üzerine çıkarmak için Qi2.1 ile daha hızlı evrensel kablosuz şarjın yolumuza geldiğini yineledi. Benzer şekilde, WPC mühendisleri, VR kulaklıkları gibi tuhaf şekilli aygıtlar için kablosuz şarjı daha iyi desteklemek için çalışıyor. Qi2’nin gelecekteki sürümleri de giyilebilir cihazlar için küçültülecek ve bu, günümüzün çoklu akıllı saat evlerine musallat olan tescilli beşik kabusunu çözmeye yardımcı olmak için büyük bir yol kat edecek.

Qi2, günümüzün tüm kablosuz şarj sorunlarını çözecek gibi görünüyor. İlk aksesuarların ve cihazların 2023’ün sonundan önce piyasaya sürülmesiyle her şeyin planlandığı gibi olmasını umuyoruz.

Magsafe ve Qi2 uyumluluğu: Çalışıyor!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow