Makalelerinizi ve Denemelerinizi Düzeltmek İçin En İyi 5 Yapay Zeka Aracı (Dil Bilgisi Değildir)

ProWritingAid piyasadaki daha kapsamlı AI düzenleme araçlarından biridir. Yapay zeka, düzelttiği metin hakkında derinlemesine yazma raporları sunar ve bir yazarın doğal akışını aşırı yüklemeden iyileştirmeye yardımcı olmak için 20 farklı ölçüm sunar. ProWritingAid’in raporları stil, klişe kullanımı, eş anlamlılar seçenekleri, geçişler, aliterasyon ve diksiyon stili ve intihal kontrollerini kapsar. Bunlar, yazarların pasif sesi yazılarından çıkarmalarına […]

Makalelerinizi ve Denemelerinizi Düzeltmek İçin En İyi 5 Yapay Zeka Aracı (Dil Bilgisi Değildir)

ProWritingAid piyasadaki daha kapsamlı AI düzenleme araçlarından biridir. Yapay zeka, düzelttiği metin hakkında derinlemesine yazma raporları sunar ve bir yazarın doğal akışını aşırı yüklemeden iyileştirmeye yardımcı olmak için 20 farklı ölçüm sunar. ProWritingAid’in raporları stil, klişe kullanımı, eş anlamlılar seçenekleri, geçişler, aliterasyon ve diksiyon stili ve intihal kontrollerini kapsar. Bunlar, yazarların pasif sesi yazılarından çıkarmalarına (veya bu ton değişimini garanti edebilecek belirli pasajlarda ona odaklanmalarına) yardımcı olabilecek yararlı araçlardır.

Araç, kullanıcıların hem kurumsal hem de akademik kılavuzlardan tercih edilen düzenlerde çalışan yazarlar için ideal olan özelleştirilmiş kurallar ve stilistik tercihler belirlemesine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca cümle yapılarını, okunabilirlik puanlarını ve çok daha fazlasını anlamalarına yardımcı olan veri ürünlerine erişim elde edecekler. ProWritingAid, doğrudan çeşitli yazma platformlarına da entegre edilebilir. Kullanıcılar, Microsoft Word, Scrivener ve diğer sistemlerle çalıştığını göreceklerdir. Ayrıca Chrome, Firefox, Safari ve Microsoft’un Edge tarayıcısı için bir tarayıcı uzantısı olarak dahil edilebilir. Bu, yazarlara, ProWritingAid’in Outlook, Medium, Facebook ve başka yerler de dahil olmak üzere neredeyse tüm yazım ortamlarında raporların redaksiyon ve metin düzenleme işlevlerinden oluşan araç kutusunu kullanma yeteneği verir.

Uygulama, Grammarly gibi bulut tabanlıdır. Bu nedenle, editoryal yardım sağlamak için aktif bir internet bağlantısı gerektirir. Ücretsiz sürüm, eş anlamlılar sözlüğü önerilerine, dilbilgisine ve diğer redaksiyon kapsamına izin verirken, ücretli abonelik, tüm araç kataloğunu ayda 10 ABD Doları karşılığında açar. Ayrıca, öğrenciler doğrudan web sitesinde %20 indirimden yararlanabilirler.

Teknory