Mark Hamill, “Son Jedi”ın “Yıldız Savaşları” Yolculuğunun Sonunu İşaretleyeceğini Düşündü

Lucasfilm/Star Wars: Son Jedi aracılığıyla görüntü Mark Hamil ortaya çıktıktan sonra ışın kılıcı kullanma günlerinin nihayet geride kaldığına inanıyordu. Yıldız Savaşları: Son Jedi, ama hepimizin bildiği gibi, durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Güçlü genç Jedi Luke Skywalker’ı oynayarak tüm seriyi başlatan aktör, tüm kariyeri boyunca ve sonrasında seriye bağlı kaldı. Son Jedi role bir kez […]

Mark Hamill, “Son Jedi”ın “Yıldız Savaşları” Yolculuğunun Sonunu İşaretleyeceğini Düşündü

Lucasfilm/Star Wars: Son Jedi aracılığıyla görüntü

Mark Hamil ortaya çıktıktan sonra ışın kılıcı kullanma günlerinin nihayet geride kaldığına inanıyordu. Yıldız Savaşları: Son Jedi, ama hepimizin bildiği gibi, durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Güçlü genç Jedi Luke Skywalker’ı oynayarak tüm seriyi başlatan aktör, tüm kariyeri boyunca ve sonrasında seriye bağlı kaldı. Son Jedi role bir kez daha geri döndü.

Hamill rolüne ilk olarak 24 yaşında genç bir oyuncu olarak adım attı ve ilk üçlemenin başarısı onu ve yıldız arkadaşları Carrie Fisher ve Harrison Ford’u popüler kültür stratosferine fırlattı. 2000’lerde çekilen ön filmler için geri dönmese de, Fisher ve Ford ile birlikte, ağırlıklı olarak Daisy Ridley’nin Rey ve Adam Driver’ın Kylo Ren’ine odaklanan devam filmi üçlemesi için geri döndü. Hamill senaryoyu okuduktan sonra, Yıldız Savaşları evren yapıldı, anlatıyor Esquire,

“Okuduğumda Son Jedi‘ nin senaryosu, ‘Tamam, benim için bu kadar ve hayatının bir parçası olan bir şeyden ayrılma sürecini başlat’ dedim.

Yıldız Savaşları Yoda Luke Skywalker
Lucasfilm aracılığıyla görüntü

Yine de bu onun için bir son değildi, çünkü teknolojideki sıçramalar ve sınırlar sayesinde Hamill, genç halini oynamak için geri dönebildi. mandaloryalı ve ayrıca Boba Fett’in Kitabı. Deep Fake teknolojisini ve genç bir görsel ikiz olan Graham Hamilton’ı kullanarak, Hamill’i dijital olarak 24 yaşındaki haline benzetmeyi başardılar (yüzünde hala bir tekinsiz vadi unsuru var, ancak yine de dikkat çekici).

O yanına geldiğinde mandaloryalı şovmenler Dave Filoni ve Jon Favreau’nun geri dönmesinin ardından diziyi izledi, “çok etkilendiğini” açıkladı ve bir kez daha Karanlık Taraf’ı ele geçirmek için gemiye geri döndü. Dönüşünü izledikten sonra, birçoğu Hamill’in CGI olduğuna inanarak kullanıldığına hiç ikna olmadı. Hamill sette bir tweet atarak rekoru kırdı.

Oyuncu devam eder ve üzerine düşeni yapardı, ardından Hamilton gelirdi ve tek kişi, çiftçi çocuğu ve Jedi, Luke Skywalker olmak için diğerinin performansını izlerlerdi ve gerisi post prodüksiyonda yapılırdı. Hamill, “Kendinizi böyle görmeniz alışılmadık bir durum” diye itiraf ediyor ve “Ucuz olamaz” diyor.

Bu başarıldıktan sonra birçok kişi, oyuncunun dizide bir kez daha karakterini oynamak için geri gelip gelmeyeceğini merak etti, ancak ne yazık ki bunu isteyenler için, kartlarda görünmüyor. Hamill, Luke Skywalker’ın bir başlangıcı, ortası ve sonu olduğuna inanıyor.

“İnsanlar, ‘Oh, şimdi bir dizi Luke post- yapabileceksin’ diyorlar.Jedi’ın dönüşü.’ ‘Sanmıyorum’ dedim. Her şeyden önce, bu hikayeleri anlatmaları gerekmiyor ama anlatırlarsa yaşlarına uygun bir oyuncu bulabilirler.”

Şimdilik onu birçok filmde Luke Skywalker’ı oynarken yakalayabilirsiniz. Yıldız Savaşları rol aldığı ve yaşını küçülttüğü filmlerde mandaloryalı Ve Boba Fett’in Kitabı Disney Plus’ta.

Yazar hakkında

laura polacco

laura polacco

Laura Pollacco, We Got This Covered’de Serbest Yazar ve neredeyse tam bir yıldır eğlence haberlerine derinlemesine dalıyor. Falmouth Üniversitesi’nden Moda Fotoğrafçılığı bölümünden mezun olduktan sonra Laura Japonya’ya, ardından İngiltere’ye ve şimdi de Japonya’ya taşındı. İstediği kadar anime izlemiyor ama Marvel ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ ile ilgili her şeyi takip ediyor. O da çeşitli Tokyo merkezli yayınlar için Japon kültürü hakkında yazıyor.

Teknory