Marvel’ların Marvel Sinematik Evreni bağlantıları

The Marvels, yılın üçüncü ve son Marvel Sinematik Evreni filmi. The Marvels’ın daha büyük seriyle nasıl bağlantı kurduğuna bir göz atalım. Her ne kadar Marvel Sinematik Evreni’nin neredeyse tüm filmleri ve şovları, serinin evreninde geçen diğer çalışmalarla doğal bir bağlantıya sahip olsa da, Harikalar aslında bu filmin başrollerine dayanan dört özel hikayenin devamı niteliğindedir. Açıkça, […]

Marvel’ların Marvel Sinematik Evreni bağlantıları

The Marvels, yılın üçüncü ve son Marvel Sinematik Evreni filmi. The Marvels’ın daha büyük seriyle nasıl bağlantı kurduğuna bir göz atalım.

Her ne kadar Marvel Sinematik Evreni’nin neredeyse tüm filmleri ve şovları, serinin evreninde geçen diğer çalışmalarla doğal bir bağlantıya sahip olsa da, Harikalar aslında bu filmin başrollerine dayanan dört özel hikayenin devamı niteliğindedir.

Açıkça, Kaptan Marvel bu devam filminin temelidir. Rağmen Harikalar özellik çağrılsaydı daha uygun bir başlık olurdu Kaptan Marvel 2bu kabul edilebilir sayılırdı. İlk film, Carol’ın Skrull’ların onun düşmanı olduğuna inandırıldığı Kree imparatorluğuyla olan çatışmayı anlatıyor. Kaptan Marvel, Yon-Rogg’u alt etti ve Ronan’ı utandırdıktan sonra onu yok eden aslında Galaksinin Koruyucularıydı. Bu, Dar-Benn’in doldurduğu bir boşluk bıraktı Harikalarhatta Ronan’ınkine benzer bir Cosmi çubuğu kullanıyordu.

İlk Kaptan Marvel onlarca yıl önce gerçekleşti ve aradaki boşlukların yalnızca küçük parçaları ortaya çıktı; en önemli olay Carol’ın Hala’nın Yüce Zekasını yok etmesiydi, bu yüzden Kree artık ona Yok Edici adını veriyor ve Dar-Benn de biraz sempatik. düşman. Ayrıca Carol’ın ölmekte olan Maria Rambeau’yu ziyaret ettiği ve Goose’u evlat edindiği bir geri dönüşle de karşılaşıyoruz.

Bu bizi ikinciye götürür Marvel’in öncü, WandaVision. Disney Plus mini dizisi, Monica Rambeau’nun Blip’ten dönüşünü ve o yokken annesinin vefat ettiğinin acı şekilde anlaşılmasını anlatıyor. Monica genç bir kızdı Kaptan Marvel ve SWORD için çalışıyor WandaVisionHex anomalisinin araştırılmasına yardımcı oluyor. Monica, Scarlet Witch’in büyüsünden geçerek bir şekilde hayatta kalmayı başarıyor ve diğer taraftan inanılmaz ışık tabanlı güçlerle çıkıyor ve şu anda gişe rekorları kıran en yeni MCU filminde Marvel ekibinin üçte biri oluyor.

Bayan Marvel başka bir dizi mi Harikalar Disney Plus şovunun jenerik sonrası sahnesi bizi filmin merkezi bir olay örgüsüne götürüyor; Kaptan Marvel, Bayan Marvel ve Monica/Photon’un mekansal değişimine. Kamala’nın komik aile üyeleri bile filmde mevcut (açıklanamayan bir nedenden dolayı erkek kardeşinin yeni karısı hariç).

Üstüne üstlük, Kamala’nın kendi adını taşıyan serisinde aldığı güçlü bileklik, hikayede önemli bir olay örgüsü aracıdır. Harikalar. Yani Bayan Marvel kesinlikle üçlünün hayati bir parçası ve sadece eğlenmeyi seven ve Kaptan Marvel’i putlaştıran aptal bir genç kız değil.

Gizli İstila düz bir çizgiye sahip dördüncü bir MCU projesidir Harikalar. Disney Plus serisi, Nick Fury’yi, SABER uzay istasyonuna dönüşüyle ​​sona eren Skrull temelli bir çatışmanın ön saflarına koyuyor. Farklı Bayan Marvel’in çeşitli etkiler, Gizli İstila konu kurulum olduğunda Nick Fury’nin statüsü için yalnızca lojistik bir amaca hizmet ediyor Harikalar. Bu Captain Marvel devam filminde Talos’un olmayışını ikisi arasında dikkate değer bir bağlantı olarak saymazsak (Talos 1950’de öldürüldü). Gizli İstila). Ne yazık ki dizinin finalinde müthiş bir Super Skrull’a dönüşen Talos’un kızı G’iah’ın adı bile geçmiyor. Harikalar.

Gizli İstila serpinti de burada galaksiler arası bir çatışma nedeniyle bir kenara bırakıldı. Skrull türlerinin çoğu gizlice Dünya’da yaşıyorsa, Skrull’lar Carol’ın ekibi burayı ziyaret eder. Harikalar dünya dışı Skrull’ların büyük bir yüzdesini oluşturuyor olmalı. Ve artık gezegenleri yok edildiğine göre, onlar da muhtemelen New Asgard’da yeni yeşil tenli arkadaşlarına yer bulacak olan Valkyrie’nin sayesinde Dünya’da bir yuva bulacaklar gibi görünüyor.

Tessa Thompson, MCU’nun ana hikayelerinde yer almasa da Valkyrie rolünde yer alıyor. Harikalar. Hayranlar Carol ve Thor arasındaki ilişkiye dikkat çekebilirler. Yenilmezler: Oyunsonu Kaptan Marvel ve Valkyrie arasındaki ilişki olarak; Valkyrie, Asgardlıların yeni hükümdarı olarak Yıldırım Tanrısı’nın yerini aldı. Yönetmen Nia DaCosta’nın harika düşük bütçeli uzun metrajlı filminin, Küçük OrmanBugüne kadarki en iyi performanslarından birinde Tessa Thompson’ı canlandırıyor.

Sezonun sonunda başka sürprizler de geliyor Harikalar. Kamala, Genç Yenilmezler’den oluşan bir ekip oluşturmak için elinden gelen en iyi Nick Fury taklidini yapıyor. İlk durağı, Clint Barton’un danışmanlık yaptığı yeni Hawkeye Kate Bishop’ı işe almaktır. Şahin göz mini dizi.

Kamala, Kate’e Stature’dan bahsediyor ve “Karınca Adam’ın bir kızı olduğunu duydum” diyor. Cassie Lang bir süper kahraman oldu Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumaniayine de Kuantum Diyarı dışında ilk çıkışını bekliyor. Genç Yenilmezler’e başka kimlerin katılacağını zaman gösterecek, ancak Ironheart güvenli bir bahis gibi görünüyor, çünkü o da başka bir genç yetişkin kahramandır – MIT’e gidiyordu. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda.

Kredinin ortasındaki sahne, annesinin kanserden hiç ölmediği alternatif bir gerçekliğe sıkışıp kalan ve süper kahraman topluluğunda Binary olarak bilinen Photon’u tekrar kontrol ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde Beast de bu zaman çizelgesinde yer alıyor. Kelsey Grammer oynadığı role geri dönüyor X-Men Son Direnişbu bir MCU filmi değildi. Dr. McCoy, aslında X-Men evreninden Marvel Sinematik Evreni’ne geçiş yapan ilk mutant olan X-Men lideri Charles’tan bahsediyor.

Patrick Stewart Profesör-X rolünü tekrarladı Deliliğin Çoklu Evreninde Doctor Strange Illuminati’nin kurucusu olarak Maria Rambeau’dan başkası yok. Bu açıkça farklı bir gerçeklik çünkü her ikisi de o çoklu evren destanında Scarlet Witch tarafından öldürüldü. Şunu da belirtmek yerinde olacaktır. Bayan Marvel Finalde Bruno, Kamala’nın mutant bir gene sahip olduğunu tespit etti.

X-Men’in bazı versiyonlarını Marvel Sinematik Evreni’nde tam teşekküllü aksiyonda görmeye gerçekten bir adım daha yaklaştık. Hayranların bu kahramanlar arasında sabırsızlıkla bekleyeceği çok şey var Harikalar’ Serinin geleceği ve çeşitli mutant karakterler devreye giriyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow