Meta Verified, ayrı Facebook ve Instagram abonelikleri gerektirecek, ‘önemli’ kullanıcıları doğrulamaya devam edecek

Meta, olarak bilinen yeni hizmeti hakkında daha fazla bilgi bıraktı. Meta Doğrulandı. Perşembe akşamı şirket tarafından yayınlanan yeni destek sayfalarına ve istemlere göre Meta, resmi olarak hizmetini açtı. bekleme listesi(Yeni bir sekmede açılır) ücretli doğrulama hizmetine kaydolmak isteyen kullanıcılar için. Facebook ve Instagram kullanıcıları, özellik ülkelerinde yayına girdiğinde bilgilendirilmek için şimdi kaydolabilirler. Ancak bu sayfaları […]

Meta Verified, ayrı Facebook ve Instagram abonelikleri gerektirecek, ‘önemli’ kullanıcıları doğrulamaya devam edecek

Meta, olarak bilinen yeni hizmeti hakkında daha fazla bilgi bıraktı. Meta Doğrulandı.

Perşembe akşamı şirket tarafından yayınlanan yeni destek sayfalarına ve istemlere göre Meta, resmi olarak hizmetini açtı. bekleme listesi(Yeni bir sekmede açılır) ücretli doğrulama hizmetine kaydolmak isteyen kullanıcılar için. Facebook ve Instagram kullanıcıları, özellik ülkelerinde yayına girdiğinde bilgilendirilmek için şimdi kaydolabilirler.

Ancak bu sayfaları daha ayrıntılı incelersek, hizmet hakkında artık bildiğimiz birkaç ilginç bilgi daha var. Örneğin, Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg hafta sonu ücretli Facebook ve Instagram doğrulama hizmetiyle ilgili haberi verdiğinde, web üzerinden kaydolursanız ayda 11,99 ABD doları ve bir iOS cihazında abone olursanız ayda 14,99 ABD doları tutacağını söyledi. (Aboneler ayrıca insan desteğine erişim, artan görünürlük ve hesap kimliğine bürünme koruması gibi başka bonuslar da alacaklardır.)

AYRICA BAKINIZ:

2023’te Mark Zuckerberg’e ‘güle güle’ deyin: Instagram hesabınızı nasıl silebilirsiniz?

Zuckerberg’in o sırada bahsetmediği bir şey, her platformdaki profiliniz için ayrı bir abonelik gerekeceğiydi. Bir kullanıcı, Facebook ve Instagram hesaplarında Meta Verified’a kaydolmak istiyorsa, bu ona web’de ayda 23,99 ABD dolarına veya iOS’ta ayda 29,99 ABD dolarına mal olacaktır.

Meta ayrıca Meta Verified’ı Twitter’ın kendi ücretli doğrulama hizmeti sürümü olan Twitter Blue’dan oldukça dikkate değer bir şekilde ayırıyor. Facebook ve Instagram destek sayfaları, planın, en azından şimdilik, yalnızca halihazırda doğrulanmış kullanıcıların doğrulama rozetlerini tutmalarına izin vermek olmadığını, aynı zamanda “önemli” kullanıcıların devam etmek(Yeni bir sekmede açılır) ile uygula(Yeni bir sekmede açılır) doğrulama için eski ücretsiz yol.

Facebook’a da yeni bir bilgi istemi geldi. algılanan(Yeni bir sekmede açılır) sosyal medya danışmanı Matt Navara tarafından. Halihazırda doğrulanmış olan profiller artık bir doğrulama rozeti tıklandığında bir mesaj görüntüleyerek kullanıcıların bu onay işaretlerinin artık platformda farklı bir anlama sahip olduğunu bilmesini sağlıyor.

Mesajda “Doğrulanmış rozetimizi güncelledik” yazıyor. “Doğrulanmış bir mesaj artık bir hesabın devlet kimliğiyle doğrulandığı ve iyi bilinmeyebileceği anlamına geliyor.”

Ayrıca doğrulama rozeti destek sayfaları, güncellemeyi daha da anlaşılır hale getiriyor.

Yeni Instagram, “Doğrulanmış rozeti, insanların kişi ve markaların gerçek hesaplarını bulmasına yardımcı olan bir araçtır” diyor. yardım sayfası(Yeni bir sekmede açılır). “Bir hesapta doğrulanmış rozeti varsa, onun söylediği kişiyi temsil ettiğini onaylamış oluyoruz. Doğrulanmış rozeti, önemi, otoriteyi veya konudaki uzmanlığı gösteren bir sembol değildir. Doğrulanmış rozetini, onaylamak veya onaylamak için kullanmayız. tanınmış kişileri veya markaları tanır.”

Bu sayfalardaki dilden, Meta’nın Meta Onaylı uygulamasını denediği açıktır. Sosyal medyada bir doğrulama rozeti için abonelik sunma fikri oldukça yenidir. Ve açıkçası, böyle bir teklif henüz pek başarılı olmadı. Örneğin, yüz milyonlarca Twitter kullanıcısının yalnızca yaklaşık 300.000’i kayıt oldu ücretli bir doğrulama aboneliği için.

Bunun da ötesinde, doğrulama rozetlerinin yeniden tanımlanması, neden oldu ilgili platformda sorun sahte hesaplar. Sahte hesaplar ortalığı karıştırdı çıkış ve platformun reklamlarından elde ettiği gelir, şirketin şimdiye kadarki abonelik hizmetinden elde ettiği gelirden önemli ölçüde daha fazlaydı.

Meta böyle bir hizmet için tatlı noktayı bulabilecek mi? Görünüşe göre yakında Meta Verified’ın bu hafta kullanıma sunulmasıyla öğreneceğiz. Aslında, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılar şunları yapabilir: üye olmak(Yeni bir sekmede açılır) Şu anda Meta Onaylı için.

Teknory