Microsoft 365 Hizmetleri, Outlook’u ve Ekipleri Etkileyen Sabahın Erken Saatlerinde Büyük Kesinti Yaşıyor

Microsoft, hizmetlerinin gerçekten de kesintiden etkilendiğini hemen kabul etti ve sorunu hızlı bir şekilde düzeltmek için yola çıktı. Resmi Microsoft 365 durum Twitter hesabı tweet attı 2:30 am ET civarında yaklaşık olarak aynı. Bir saatten biraz fazla bir süre sonra şirket, sorunu izole edebileceklerini doğruladı. Sorunun nedenini tespit etmek ek bir saat sürdü. Microsoft’a göre, […]

Microsoft 365 Hizmetleri, Outlook’u ve Ekipleri Etkileyen Sabahın Erken Saatlerinde Büyük Kesinti Yaşıyor

Microsoft, hizmetlerinin gerçekten de kesintiden etkilendiğini hemen kabul etti ve sorunu hızlı bir şekilde düzeltmek için yola çıktı. Resmi Microsoft 365 durum Twitter hesabı tweet attı 2:30 am ET civarında yaklaşık olarak aynı. Bir saatten biraz fazla bir süre sonra şirket, sorunu izole edebileceklerini doğruladı. Sorunun nedenini tespit etmek ek bir saat sürdü.

Microsoft’a göre, kesinti neden oldu şirket tarafından uygulanan son ağ değişiklikleri tarafından. Microsoft’un soruna hızlı çözümü, şirket kalıcı bir düzeltme bulana kadar sorunu ortaya çıkaran bir güncelleştirmeyi geri almaktı. Microsoft, sorunlu güncellemenin yaptığı değişiklikleri geri aldıktan birkaç saat sonra, insanlar her şeyin normale döndüğünü bildirmeye başladı.

Sonraki tweet’lerde Microsoft ayrıca onaylanmış olumlu gelişmeler ve “hizmet genelinde iyileşmeyi izlemeye devam ettiklerini ve bazı müşterilerin hafifletmeyi bildirdiklerini” sözlerine ekledi.

Microsoft’un bulguları, kesintinin bir siber saldırıdan kaynaklanma olasılığının düşük olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, şirketin 10.000 kişiyi işten çıkarmasından sadece bir hafta sonra olan kesintinin zamanlaması, şimdiden sosyal medya platformlarında sıcak bir tartışma konusu. Bununla birlikte, Microsoft 365 hizmetlerinin büyük bir kesinti nedeniyle ilk kesintiye uğraması bu değil. Son büyük Microsoft kesintisi, iki yıldan biraz daha uzun bir süre önce Ekim 2020’de gerçekleşti ve ardından Microsoft hizmetleri birkaç saat boyunca erişilemez durumda kaldı.

Teknory