Microsoft, katlanabilir ekranlara dönüyor, ilk Surface Duo 3 planlarından vazgeçiyor

David Imel / Android Kurumu TL;DR Microsoft’un Surface Duo 3 için planlarını değiştirdiği bildiriliyor. Surface Duo 3’ün orijinal çift ekran tasarımına bağlı kalmak yerine katlanabilir bir ekran kullanacağı söyleniyor. Microsoft ayrıca yeni bir “ana akım” levha tarzı telefon üzerinde çalışıyor olabilir. Eşsiz çift ekran yaklaşımına sahip Surface Duo veya Surface Duo 2 piyasaya sürüldükten sonra […]

Microsoft, katlanabilir ekranlara dönüyor, ilk Surface Duo 3 planlarından vazgeçiyor

David Imel / Android Kurumu

TL;DR

  • Microsoft’un Surface Duo 3 için planlarını değiştirdiği bildiriliyor.
  • Surface Duo 3’ün orijinal çift ekran tasarımına bağlı kalmak yerine katlanabilir bir ekran kullanacağı söyleniyor.
  • Microsoft ayrıca yeni bir “ana akım” levha tarzı telefon üzerinde çalışıyor olabilir.

Eşsiz çift ekran yaklaşımına sahip Surface Duo veya Surface Duo 2 piyasaya sürüldükten sonra mağaza raflarından uçup gitmedi. Şimdi Microsoft, Surface Duo’nun üçüncü nesli için ekran tasarım felsefesini yeniden gözden geçiriyor olabilir.

Göre Windows MerkeziMicrosoft’un planlarına aşina olan kaynaklar, şirketin Surface Duo 3’ün çift ekranlı tasarımını daha geleneksel bir katlanabilir ekran lehine rafa kaldırdığını iddia ediyor. Surface Duo 3 ayrıca Vivo X Fold gibi harici bir kapak ekranına ve 180 derecelik bir menteşeye sahip olabilir.

Daha spesifik olarak, rapor, teknoloji devinin Surface Duo 3’ün çift ekran tasarımını zaten tamamladığını, kablosuz şarj ve uçtan uca daha uzun ekranlar gibi iyileştirmeler eklediğini ve ürünün 2023’ün sonlarında piyasaya sürülmesini planladığını iddia ediyor. Görünüşe göre Microsoft konsepti karıştırdı ve şimdi tek ekranlı katlanabilir tasarımları araştırıyor.

Windows MerkeziBir şey söylemek için henüz çok erken olduğu için kaynakları, yeni cihazın teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Ayrıca somut bir nakliye penceresi olmadığını da eklediler.

Form faktöründeki değişiklik göz önüne alındığında, Microsoft’un yeni telefona Duo adından farklı bir takma ad vermesi olasıdır. Ancak kaynaklar, şirketin dahili olarak cihazı hala üçüncü nesil bir Duo olarak gördüğünü iddia ediyor.

Yeni form faktörü, tarafından açıklanan tek haber değildi. Windows Merkeziadlı kullanıcının kaynakları. Görünüşe göre Redmond merkezli firma, “ana akım” levha tarzı bir Surface telefonu üzerinde çalışıyor ve kendisini rakiplerinden daha fazla farklılaştıran daha iyi Android teklifleri sunmak için yazılımını geliştiriyor. Bildirildiğine göre Microsoft, Android donanımı ile Windows PC’ler arasında Apple’ın iPhone ve Mac deneyimine benzer bir ekosistem deneyimi yaratmak istiyor.

Tüm bunlar, Microsoft’un Surface Duo ve Duo 2’ye Android 12L’yi eklemesinden yalnızca birkaç ay sonra gerçekleşti. Microsoft’un bir sonraki Surface Duo ürünü için daha geleneksel bir katlanabilir ekrana geçmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Microsoft, katlanabilir ekranlara dönüyor, ilk Surface Duo 3 planlarından vazgeçiyor

Teknory