Mob Psycho 100 3. Sezon 9. Bölüm incelemesi: Mob bir K-Drama kahramanı oluyor

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-30T19:00:15 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-30T19:00:26 Mob Psycho 100, tüm kıvrımları ve dönüşleriyle, 3. Sezon 9. Bölümde şok edici sonuçlarla birlikte romantik bir dramaya dönüşüyor. Mob Psycho 100, yıllarca süren beklentinin ardından nihayet geri döndü. Aksiyon dolu ve harikulade animasyonlu anime dizisi en iyilerden biri olarak kabul ediliyor ve sondan bir önceki birkaç […]

Mob Psycho 100 3. Sezon 9. Bölüm incelemesi: Mob bir K-Drama kahramanı oluyor

Yayınlanan: 2022-11-30T19:00:15

Güncellenmiş: 2022-11-30T19:00:26

Mob Psycho 100, tüm kıvrımları ve dönüşleriyle, 3. Sezon 9. Bölümde şok edici sonuçlarla birlikte romantik bir dramaya dönüşüyor.

Mob Psycho 100, yıllarca süren beklentinin ardından nihayet geri döndü. Aksiyon dolu ve harikulade animasyonlu anime dizisi en iyilerden biri olarak kabul ediliyor ve sondan bir önceki birkaç bölüme ulaşmamıza rağmen biteceğini hayal etmek zor.

dizi tarafından anlatılıyor gevrek rulo şöyle: “Kageyama Shigeo, namı diğer “Mob”, kendini ifade etmekte güçlük çeken ama güçlü bir esper olan bir çocuktur. Mob normal bir hayat yaşamaya kararlı ve ESP’sini bastırıyor ama duyguları %100’ün üzerine çıktığında başına korkunç bir şey geliyor!”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

9. Bölüm, yüzeyde hafif yürekli bir romantik bölümdür, ancak korkunç bir şeyin olacağı hissinden kurtulamazsınız. Ama önce, Mob Psycho 100 için spoiler uyarısı!

Mob Psycho 100 tamamen romantik dramatik bir hal alıyor

Mob Psycho 100, kaygısız anlarını daha dramatik anlarıyla her zaman mükemmel şekilde karıştırabiliyor. Diziyi öne çıkaran şey bu, bu yüzden bu yeteneğin tartışmasız en iyi örneği olan bu bölümün oldukça klişe bir şey yapıyor olması garip.

Bakın, bu bölümde okuldaki tüm erkek nüfusun Mob’un taşınacağı duyurulduktan sonra aşık olduğu Tsubomi’ye çıkma teklif etmeye çalışması anlatılıyor. Mob’un kendisi ona çıkma teklif etmek ister, ancak ilk başta bunu yapacak kadar cesur hissetmez. Tavsiye için tanıdığı herkese gider, ertesi gün konuşmak için onu arar ve hatta yolda onun için çiçek alır. Sanki hayattan romantik bir kesit izliyormuşsunuz gibi ama bu istenmeyen bir durum değil.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Şimdi, bu sıradan bir hayattan kesit gösterisi olsaydı, kahramanın kızı elde etmesini bekleyebilirsiniz. Mob biraz popüler olmasa bile, kendini geliştirmek için çalışıyor ve Tsumobi gizemli ve bir karakter olarak yeterince bireysel ki, onun onun için gitmesi mümkün görünüyor. Öte yandan, bu şov beklentilerle oynamayı seviyor ve kızı alan kahraman, Mob Psycho’nun şüphesiz bir dönüş yapacağı bir klişe. Sonucun ne olacağını gerçekten bilmediğiniz bir aşk oyununu izlemek ilginç.

Bu olaylar sayesinde, diğer karakterler onun çoğu insana nasıl ilgisiz göründüğünü açıklarken, Tsubomi’nin biraz daha fazlasını da görüyoruz. Daha önce birçok kez belirttiğimiz gibi, Mob’un en büyük itici güçlerinden birinin iç işleyişini daha fazla görmek her zaman harikadır. Sadece daha fazlasını görmek istiyoruz lütfen!

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bu bölüm fırtına öncesi sessizlik

Bu bölüm, neredeyse her önemli karakterle bir an veriyor, sanki dizi nihai doruk noktasına ulaşmadan önce herkese son bir şans veriyormuş gibi.

Pek çok tatlı an var ve hatta Mob’un büyümesini sevimli paralel çekimlerde görüyoruz. Onu hafif bir terle koşarken ve beden eğitimi dersinde bir futbolu nazikçe tekmelerken görüyoruz, bu onun akılsızca tekmelemesi, düşmesi ve koşu parkuruna yığılmasıyla tezat oluşturuyor ki bu sadece 2 sezon önce böyleydi.

Ayrıca, dizi boyunca karakterinin nasıl geliştiğini göstererek, duygularını ifade ederken artık çok daha rahat hissettiğini belirtiyor. Bunu görmek inanılmaz derecede sağlıklı ve onun Tsumobi ile telefonda konuşmasını ve aşık olduğu kişiye çıkma teklif etmeye hazırlanırken müttefike dönüşmüş bir düşmandan kendisine hediye edilen çiçeklerle yürümesini izlerken neredeyse sersemlemiş hissediyorsunuz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ancak tüm bu olaylar o kadar tatlı ki, bir şeylerin yolunda gitmediğini hissetmekten kendinizi alamıyorsunuz. Bu bölümün son anlarının üzerine inşa edilen, altta yatan bir korku var. Ve bu sadece Tsumobi’nin onu reddedeceği korkusu değil.

Kaçınılmaz olarak, korkunç bir şey olur. Bir şeyleri mahvetmeyeceğiz ama bu kesinlikle romantik bir K-Drama’da görmeyi bekleyeceğiniz bir şey. Bu neredeyse biraz fazla klişe, özellikle de ne olacağını olmadan birkaç dakika önce kolayca tahmin edebildiğiniz için.

Bununla birlikte, bu açıkça Mob’un sorunlarının yalnızca başlangıcı ve dizinin son bölümü için yeni tanıtım fragmanı düşünüldüğünde, bu gelecek bölümler bir felaket olacak.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Mob Psycho 100 3. Sezon 10. Bölüm prömiyeri şu tarihte yapılacak: gevrek rulo 7 Aralık’ta

Teknory