Modern Çağın En Kazançlı Korku Dizilerinden Biri Kimseyi Etkilemedi

Bir filmin para kazanma yeteneğine sahip olması her zaman Oscar’larda En İyi film ödülünü kazanacağı anlamına gelmez ve korku türü için – bu oldukça normaldir. Korkunç filmler, bizi çığlık attırmak, bağırmak, patlamış mısırımızı fırlatmak ve bu süreçte makul bir değişiklik yığınına sokmak için var. Daha önce görmüş olsaydık, kazanan bir formül. Son zamanlarda, hiçbir korku […]

Modern Çağın En Kazançlı Korku Dizilerinden Biri Kimseyi Etkilemedi

Bir filmin para kazanma yeteneğine sahip olması her zaman Oscar’larda En İyi film ödülünü kazanacağı anlamına gelmez ve korku türü için – bu oldukça normaldir. Korkunç filmler, bizi çığlık attırmak, bağırmak, patlamış mısırımızı fırlatmak ve bu süreçte makul bir değişiklik yığınına sokmak için var. Daha önce görmüş olsaydık, kazanan bir formül.

Son zamanlarda, hiçbir korku serisi tam da bunu yapmakta ondan daha iyi olmamıştır. Arınma. İlk filmin kesinlikle anları olduğunu kabul edeceğiz, ancak yıllar geçtikçe izleyiciler her yerdeki bu tek numara midilliden bıkmış görünüyor.

Burada ortaya konan noktayı gerçekten tartışamayız. Teoride, Arınma harika bir fikir. İnsanların suçu azaltmak için en kötü dürtülerini temizlemelerine izin verilen distopik bir Amerika, sevilmeyecek ne var?

Tek sorun, beş filmden sonra işler biraz bayatladı. var Arınma, Tasfiye: Anarşi, Tasfiye: Seçim Yılı, İlk Tasfiyeve Sonsuza Kadar Tasfiye. İnsanlara en kötü ve en korkunç davranışlarını kaç kez göstereceğiz? Anladık, tasfiye etmek kötü bir fikirdi. Yazık bize Çok yakında Purge on Ice veya Alien vs. Purge’ı alacağız ve artık buna dayanamıyoruz.

Bu Reddit tartışması herhangi bir göstergeyse, Arınma Onlar öndeyken franchise’ın işi bırakması gerekiyor, ama bırakacaklar mı? Muhtemelen değil. Eğlence endüstrisinde ilginç fikirler her zaman alt üst oluyor, bu orijinalin acı çekmek zorunda kalması berbat.

Çoğu kabul edebilir Arınma ne olduğu için ve olaydan sonra her şeyden bıkmak, ancak bazıları ilk etapta gemiye binmeye bile istekli değil.

Bunun hakkında düşündüğünüzde, arkasındaki fikir Arınma oldukça saçma, ancak inançsızlığın askıya alınması, sinemaya gitmenin bir parçası – yani bu durumda, tamamen aynı fikirde olamayız.

Bir bakıma, film yapımcıları Arınma kendi fikirlerini bir nevi tasfiye ettiler. Bir gece (veya film) için izlemesi oldukça eğlenceliydi. Birkaç daha sonra, hepimiz aynı eski hikayeden bıktık. İşte sonunda bir tane daha yaparlarsa, dünyasına yeni bir şey enjekte edileceğini umuyoruz. Arınma bu kopyala ve yapıştır serisini biraz daha yaşanabilir kılmak için.

Teknory