NASA’nın Artemis 1 Misyonu, Orion Dünyanın Muhteşem Görüntüsünü Çekerken Maksimum Mesafeye Ulaşıyor

Orion, dünya dışı macerası sırasında gezegenimizin birkaç güzel fotoğrafını yakaladı; bunlara, Dünya’yı gölgede bırakan Ay’ın görüntüleri ve siyah bir tuval üzerinde mavi-yeşil bir noktadan başka bir şey olmayan Dünya’ya bakan birkaç Orion’un görüntüleri dahil. Orion ayrıca, NASA’nın paylaştığı, Ay’ın yörüngesinde geriye dönük olarak dönerken gezegen bedenlerine bakmak için dönen geminin bugünden video görüntülerini de paylaştı. […]

NASA’nın Artemis 1 Misyonu, Orion Dünyanın Muhteşem Görüntüsünü Çekerken Maksimum Mesafeye Ulaşıyor

Orion, dünya dışı macerası sırasında gezegenimizin birkaç güzel fotoğrafını yakaladı; bunlara, Dünya’yı gölgede bırakan Ay’ın görüntüleri ve siyah bir tuval üzerinde mavi-yeşil bir noktadan başka bir şey olmayan Dünya’ya bakan birkaç Orion’un görüntüleri dahil. Orion ayrıca, NASA’nın paylaştığı, Ay’ın yörüngesinde geriye dönük olarak dönerken gezegen bedenlerine bakmak için dönen geminin bugünden video görüntülerini de paylaştı. Flickr sayfa. İçinde bu NASA videosu, Orion, Ay’ın yörüngesinde dönerken bir güneş dizisinden gelen ışıkla parlıyor.

NASA yer sistemleri ekibi, ABD Donanması ile birlikte şimdi geminin ve astronot kıyafetindeki mankenin adını ünlü Apollo 13 elektrik mühendisi Arturo Campos’tan alıyor – neyin ne olduğuna dair veri toplamak için bir sensör donanımıyla tamamlanmış – güvenli dönüşü için hazırlanıyor. Orion’daki insan astronotlar yaşayabilir. Orion ve Moonnequin Campos’un 11 Aralık’ta Pasifik Okyanusu’na geri dönmesi bekleniyor. Orion Dünya’ya döndükten sonra, görevin ikinci aşaması olan Artemis II, on yıllardır ilk kez astronotları Ay’a indirecek. – hızlı bir şekilde başlayacak.

Teknory