Naughty Dog’un Last of Us’ın Çok Oyunculu Oyunu ‘On Ice’da En Az 25 Oyuncuyu Bıraktığı Bildirildi

Benim şehrim The Last of Us ve Uncharted serilerinin arkasındaki PlayStation birinci taraf stüdyosu Naughty Dog’un en az 25 geliştiriciyi işten çıkararak sözleşmelerini kısalttığını bildirdi. İki uzmana göre işten çıkarmalar geçen hafta başladı Kotaku’nun sanattan üretime kadar çeşitli kaynaklar ve çeşitli departmanlar vuruldu. İşten çıkarılanların çoğunluğu Naughty Dog’un kalite güvence test departmanında çalışıyordu. İşten çıkarılan […]

Naughty Dog’un Last of Us’ın Çok Oyunculu Oyunu ‘On Ice’da En Az 25 Oyuncuyu Bıraktığı Bildirildi

Benim şehrim The Last of Us ve Uncharted serilerinin arkasındaki PlayStation birinci taraf stüdyosu Naughty Dog’un en az 25 geliştiriciyi işten çıkararak sözleşmelerini kısalttığını bildirdi. İki uzmana göre işten çıkarmalar geçen hafta başladı Kotaku’nun sanattan üretime kadar çeşitli kaynaklar ve çeşitli departmanlar vuruldu. İşten çıkarılanların çoğunluğu Naughty Dog’un kalite güvence test departmanında çalışıyordu.

İşten çıkarılan 25 sözleşmeli geliştirici, stüdyodaki küçülmenin bir parçasıydı, ancak Benim şehrim tam zamanlı personelin etkilenmediğini bildiriyor. Yayının kaynakları, işten çıkarılanlara kıdem tazminatı teklif edilmediğini ve etkilenenlere (ve halen Naughty Dog’da çalışanlara) “haberleri gizli tutmaları konusunda baskı yapıldığını” söylüyor.

Benim şehrim Etkilenenlerin sözleşmelerinin Ekim ayı sonuna kadar resmi olarak kesilmeyeceğini ve etkilenenlerin ay boyunca çalışmalarının beklendiğini söyledi.

oyun Bilgilendirici yorum veya açıklama istemek için PlayStation’a ulaştı.

İçinde Kotaku’nun Rapora göre yayın, kaynaklarından birinin Naughty Dog’un geliştirilmekte olan Last of Us çok oyunculu oyununun tamamen iptal edilmediğini ancak “temel olarak bu noktada buz üzerinde” olduğunu söylediğini söylüyor. Bu, Naughty Dog’un oyunun daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu ve “ekibimizin proje üzerinde ve ayrıca yeni bir tek oyunculu deneyim de dahil olmak üzere geliştirilmekte olan diğer oyunlar üzerinde çalışmaya devam edeceğini” söylediği bu yılın başlarındaki haberlerin ardından geldi.

Stüdyonun bu açıklamasından birkaç hafta sonra, Bloomberg yakın zamanda yapılan bir değerlendirmenin ardından oyun üzerinde çalışan ekibin küçültüldüğünü bildirdi. Yayın, Sony’nin, geçen yılın Ocak ayında 3,6 milyar dolarlık bir satın alma sonrasında şu anda sahibi olduğu Destiny 2 geliştiricisi Bungie’den Last of Us çok oyunculu oyununun gelişimini değerlendirmesini istediğini yazdı. Bungie’nin canlı hizmet oyunu olarak uzun vadeli uygulanabilirliğini sorguladığı bildirildi, bu da Naughty Dog’un oyunu yeniden değerlendirmesine, ekibi küçültmesine ve geliştiricileri başka projelere taşımasına yol açtı.

[Source: Kotaku]


Kalpleri oyun Bilgilendirici Personel bu işten çıkarmalardan etkilenen herkesin yanında ve hâlâ stüdyoda.

Teknory