Neden Bazı Nintendo Switch Oyunları Sizi Bir microSD Kart Kullanmaya Zorluyor?

Belirtildiği gibi, Nintendo Switch kutudan çıkar çıkmaz çok fazla depolama alanı sunmuyor. Yalnızca bir veya iki oyun oynuyorsanız bu iyidir, ancak ne kadar çok satın alırsanız o kadar çok kullanırsınız. Oyunlarınızı Nintendo eShop’tan dijital olarak indirmeye meraklıysanız, dahili depolama alanınız çok daha hızlı tükenir. Ancak tamamen 32GB Switch’e sığabilecek bir oyunda kilitli kalacak tipte biriyseniz […]

Neden Bazı Nintendo Switch Oyunları Sizi Bir microSD Kart Kullanmaya Zorluyor?

Belirtildiği gibi, Nintendo Switch kutudan çıkar çıkmaz çok fazla depolama alanı sunmuyor. Yalnızca bir veya iki oyun oynuyorsanız bu iyidir, ancak ne kadar çok satın alırsanız o kadar çok kullanırsınız. Oyunlarınızı Nintendo eShop’tan dijital olarak indirmeye meraklıysanız, dahili depolama alanınız çok daha hızlı tükenir.

Ancak tamamen 32GB Switch’e sığabilecek bir oyunda kilitli kalacak tipte biriyseniz bile, bir oyun kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Mikro SD kart, fiziksel bir kopyanız olup olmadığına bakılmaksızın. Bu, özellikle rutin güncellemeler veya premium indirilebilir içerik yoluyla düzenli olarak ek içerikle zenginleştirilen oyunlar için geçerlidir.

Bu oyunların yeni deneyimler koymak için bir yere ihtiyacı vardır ve dahili depolama alanınız doluysa, mevcut tek sığınak microSD karttır. Bahsi geçen NBA 2K22 söz konusu olduğunda, o kadar büyük ki, zorunlu indirmeden sonra gereken depolama, temel Switch modelinin kullanıma hazır maksimumunu gölgede bırakarak gereksinimi zorunlu kılıyor.

Neyse ki, bu kartlar giderek daha ucuz ve neredeyse konsolda yerleşik olan çipler kadar hızlı. Nintendo Switch, 2 TB’a kadar microSD kartları destekler ve bu, aşırıya kaçabilir. Tatlı nokta, dijital olarak kaç oyun satın aldığınıza bağlı olarak 128 GB veya 256 GB olma eğilimindedir. Bulabilirsin SanDisk’ten Nintendo markalı kartlar bu aralıkta çok uygun fiyatlarla.

Teknory