Neredeyse Ford Mustang’in Yerini Alacak Olan Mazda Motorlu Coupe

Probe’un sonraki yıllarda üstesinden gelemediği en büyük engel, kendisini rakiplerinden nasıl farklılaştıracağıydı. Amerika’da, Nissan, Honda ve Mazda gibi Japon üreticilerin rakip spor kupaları, üstün performans, güvenilirlik veya teknoloji sunarak Probe’un pazar payını yemişti. Sadece bu da değil, aynı zamanda iç rekabet de bedelini ödüyordu. Ne de olsa, Mustang hala bir Mustang’di ve Fox gövdesi 70’lerin […]

Neredeyse Ford Mustang’in Yerini Alacak Olan Mazda Motorlu Coupe

Probe’un sonraki yıllarda üstesinden gelemediği en büyük engel, kendisini rakiplerinden nasıl farklılaştıracağıydı. Amerika’da, Nissan, Honda ve Mazda gibi Japon üreticilerin rakip spor kupaları, üstün performans, güvenilirlik veya teknoloji sunarak Probe’un pazar payını yemişti. Sadece bu da değil, aynı zamanda iç rekabet de bedelini ödüyordu. Ne de olsa, Mustang hala bir Mustang’di ve Fox gövdesi 70’lerin sonlarından beri üretimde olmasına rağmen sadık bir hayran kitlesine sahipti.

Bu iç rekabet, 1994 yılında yeni, dördüncü nesil Mustang nihayet geldiğinde daha da arttı. Performans, güvenilirlik ve güvenlikte iyileştirmeler sunarak alıcıları hasta Prob’tan daha da uzaklaştırdı. V8 motoru ve arkadan itiş düzeni, alıcılar için çok tanıdıktı ve Mustang isim levhası hala Probe’un boy ölçüşemeyeceği bir prestij taşıyordu.

Ford serisinin başka yerlerinde, onuncu nesil Thunderbird, sürüşü o kadar eğlenceli olmasa bile, Probe’a üstün bir lüks sunuyordu.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow