Netflix bugün son DVD’sini gönderdiğini duyurdu

TL;DR Netflix, DVD işini bu sonbaharda Nisan ayında sonlandıracağını duyurdu. Şirket, son sevkiyatın bu sabah yapılacağını duyurdu. Şirket, bir video anma töreniyle hizmete veda etti. 90’ların sonlarından 2000’lere kadar hevesli bir film izleyicisiyseniz, muhtemelen Netflix’in DVD hizmetini kullanmışsınızdır. Evet, bu hizmet bugün resmi olarak sona eriyor. İçinde Blog yazısıNetflix bu sabah son DVD’sini gönderdiğini duyurdu. […]

Netflix bugün son DVD’sini gönderdiğini duyurdu

TL;DR

  • Netflix, DVD işini bu sonbaharda Nisan ayında sonlandıracağını duyurdu.
  • Şirket, son sevkiyatın bu sabah yapılacağını duyurdu.
  • Şirket, bir video anma töreniyle hizmete veda etti.

90’ların sonlarından 2000’lere kadar hevesli bir film izleyicisiyseniz, muhtemelen Netflix’in DVD hizmetini kullanmışsınızdır. Evet, bu hizmet bugün resmi olarak sona eriyor.

İçinde Blog yazısıNetflix bu sabah son DVD’sini gönderdiğini duyurdu. Netflix’in DVD işinin kapatılmasıyla birlikte artık yalnızca bir yayın hizmeti olacak.

Şirket ilk olarak DVD işini Nisan ayında sonlandıracağını açıklamıştı. Netflix CEO’su Ted Sarandos, işletmenin kapanmasının nedeni olarak azalan geliri gösterdi. Netflix’in DVD işinin 2022’de bir önceki yıla göre %20 düşüşle 145,7 milyon dolar gelir elde ettiği bildirildi. Bu toplam Netflix’in toplam gelirinin %0,5’ini oluşturdu. 29 Eylül 2023’ün son disklerini göndereceği gün olduğu söyleniyordu ki bu gün bugün oldu.

Blog, Netflix’in temeli DVD’ler üzerine kurulu bir işletme olarak geçmişini anımsatıyor. Hatta 25 yıl öncesinden bugüne kadar gerçekleşen tüm dönüm noktalarını ortaya koyan ilginç bir infografik bile oluşturdu.

Bu da yetmezmiş gibi şirket, hizmete veda eden bir video da yayınladı. İçinde kırmızı harflerin gönderildiği ve film izlemekten diskleri temizlemeye kadar her şeyi yapan müşterilerin resimlerini görüyoruz. Son çekimde bir kadının posta kutusuna kırmızı bir zarf bırakması ve kapağı kapatmadan önce bir süre beklemesi görülüyor.

Netflix bugün son DVD’sini gönderdiğini duyurdu

Teknory