Netflix şifre paylaşımına yönelik baskı, büyük bir büyümeyle sonuçlandı

TL;DR Netflix şifre paylaşımı kısıtlamalarının ardından şirket, abone sayısında önemli bir artış kaydetti. Teorik olarak, Netflix’e erişimini kaybeden kişilerin önemli bir kısmı yeni bir hesap için kaydoldu. Bu, muhtemelen diğer akış hizmetlerinin takip etmesi için bir emsal oluşturacaktır. 2017’nin eski güzel günlerinde, resmi Netflix Twitter hesabı basit bir tweet paylaştı: “Aşk bir şifreyi paylaşmaktır.” Ah, […]

Netflix şifre paylaşımına yönelik baskı, büyük bir büyümeyle sonuçlandı

TL;DR

  • Netflix şifre paylaşımı kısıtlamalarının ardından şirket, abone sayısında önemli bir artış kaydetti.
  • Teorik olarak, Netflix’e erişimini kaybeden kişilerin önemli bir kısmı yeni bir hesap için kaydoldu.
  • Bu, muhtemelen diğer akış hizmetlerinin takip etmesi için bir emsal oluşturacaktır.

2017’nin eski güzel günlerinde, resmi Netflix Twitter hesabı basit bir tweet paylaştı: “Aşk bir şifreyi paylaşmaktır.” Ah, zaman nasılda değişti. O zamanlar Netflix, insanların başkalarıyla şifrelerini paylaşmasına izin veriyordu, böylece birden fazla kişi hizmet için ödeme yapmaktan kaçınırken içeriğin keyfini çıkarmaya devam edebiliyordu.

Bu yıl, her şey değişti. Abone büyümesini artırmak amacıyla, Netflix şifre paylaşımına yönelik kısıtlamalar başladı. Artık Netflix hesabınızı evinizin dışında nasıl kullanacağınıza ilişkin çok sayıda sınırlama var. Ortalığın yatışmasıyla, artık planın işe yaradığına dair kanıtımız var: Netflix yeni politikayı yürürlüğe koyduktan hemen sonra abone sayısı hızla arttı (üzerinden Wall Street Gazetesi).

25 Mayıs ve 28 Mayıs günleri arasında – Netflix’in ABD’deki kullanıcılara yeni şifre paylaşım sınırlamalarını bildirmesinden kısa bir süre sonra – Netflix, abonelik alanındaki bir analiz şirketi olan Antenna’dan bu yana diğer dört günlük dönemde olduğundan daha fazla yeni abone gördü. pazar, 2019 yılında verileri izlemeye başladı.

Aşağıdaki grafikte, ABD’deki yeni abone sayısının DSÖ’nün COVID-19 pandemisini ilan ettiği dönemden sonra hızla arttığını görebilirsiniz.

Netflix Şifre Paylaşımı Baskısı Abone Artışı

Abone sayısındaki bu sıçramaya ek olarak, Netflix’in hisseleri 23 Mayıs’tan bu yana yaklaşık %13 arttı.

Netflix şifre paylaşımına yönelik önlem, daha fazlasının yolda olduğu anlamına geliyor

Buradan çıkarılacak tek bir sonuç var: Netflix, şifre paylaşımı konusunda sert adımlar attı ve abone sayısında büyük bir artış ve iki haneli bir stok artışı ile ödüllendirildi. Bu, yalnızca diğer abonelik hizmetlerinden gelen benzer politikaları göreceğimiz anlamına gelebilir.

Hiç şüphe yok ki, diğer müzik, video ve oyun abonelik hizmetleri, Netflix’in sahip olduğu şifre paylaşımıyla aynı sorunu yaşıyor. Bu şirketler muhtemelen bunun Netflix için nasıl gideceğini görmek için kanatlarda bekliyorlardı. Kullanıcılar gerçekten de söyledikleri gibi isyan çıkarıp Netflix aboneliklerini iptal ederler mi? Olumsuz geri tepme hisse senedini düşürür mü? Artık bu şirketler bu soruların her ikisinin de cevabının “hayır” olduğunu bildiklerine göre, muhtemelen aynı sonuçları alacaklarını bildiklerinden emin olarak kendi planlarıyla ilerleyebilirler.

Başka bir deyişle, diğer tüm hizmetlerinizden şifre kırmaya hazır olun.

Netflix şifre paylaşımına yönelik baskı, büyük bir büyümeyle sonuçlandı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow