Netflix sonunda posta yoluyla DVD göndermeyi durduracak

Merhaba gençlik. Netflix’in insanlara fiziksel DVD’ler göndermeye devam ettiğini biliyor muydunuz? Eh, yaparlar! Ama yakında olmayacaklar. Bu uygulamayı hatırlayanlarımız için (Netflix’in yaptığı yıl akış bir şey olmadan önce), veda etme zamanı. CEO Ted Sarandos bir mektupta şunları yazdı: şirket blog yazısı(yeni bir sekmede açılır) Salı günü, Netflix son DVD’lerini 29 Eylül’de gönderecek. Hareket, Netflix’in çeyrek […]

Netflix sonunda posta yoluyla DVD göndermeyi durduracak

Merhaba gençlik. Netflix’in insanlara fiziksel DVD’ler göndermeye devam ettiğini biliyor muydunuz? Eh, yaparlar! Ama yakında olmayacaklar.

Bu uygulamayı hatırlayanlarımız için (Netflix’in yaptığı yıl akış bir şey olmadan önce), veda etme zamanı. CEO Ted Sarandos bir mektupta şunları yazdı: şirket blog yazısı(yeni bir sekmede açılır) Salı günü, Netflix son DVD’lerini 29 Eylül’de gönderecek. Hareket, Netflix’in çeyrek asırdır insanlara disk göndermesinden sonra geldi.

AYRICA BAKINIZ:

Love is Blind’in canlı yayını Netflix’i çökertti. İnternet tepki gösterdi.

Sarandos, blog gönderisinde DVD’lerin Netflix tarihi için ne kadar önemli olduğundan biraz bahsetti:

Bu ikonik kırmızı zarflar, insanların evde program ve film izleme şeklini değiştirdi ve akışa geçişin yolunu açtı. Başından beri üyelerimiz, doğrudan tüketiciye yönelik eğlencenin sunduğu seçim ve kontrolü sevdiler: çok çeşitli başlıklar ve tüm diziyi art arda izleme yeteneği. DVD’ler aynı zamanda Sherrybaby ve Zach Galifianakis Live at the Purple Onion da dahil olmak üzere Red Envelope Entertainment başlıkları ile orijinal programlamaya ilk adımımızı attı.

Netflix, 1998 yılında Blockbuster, Hollywood Video ve Family Video gibi video kiralama mağazalarına postayla sipariş alternatifi olarak başladı. Fiziksel olarak bir mağazaya gitmek ve izlemek istediğiniz her şeyin stoklarında olduğunu ummak yerine, bir şey talep edersiniz ve Netflix bunu size gönderir.

Yaklaşık 5,2 milyar (Netflix’in blog gönderisindeki bir grafiğe göre) gönderi daha sonra sona eriyor. Akış, son on yılda açıkça her yerde bulunur hale geldi ve fiziksel medya, saflık yanlılarının alanı haline geldi. Bununla birlikte, hala yalnızca DVD’de bulunan ve kolayca izlenemeyen birçok film var, bu nedenle bu, bu açıdan bir tür serseri.

O kırmızı Netflix zarfını tutmak isteyebilirsiniz. Bir gün bir koleksiyon parçası haline gelebilir.

Teknory