Netflix’in DVD işi kapanıyor

Netflix’in DVD’leri posta yoluyla gönderdiği zamanı hatırlıyor musunuz? Aslında o kadar geriye gitmenize gerek yok çünkü Netflix’in DVD işi bugüne kadar devam ediyor. Ama bu çok daha uzun süre böyle olmayacak. 25 yıldır Netflix, filmler için başvurulacak bir kaynak olmuştur. İlk başta çevrimiçi olarak DVD kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğiniz bir web sitesi olarak başlamış olsa […]

Netflix’in DVD işi kapanıyor

Netflix’in DVD’leri posta yoluyla gönderdiği zamanı hatırlıyor musunuz? Aslında o kadar geriye gitmenize gerek yok çünkü Netflix’in DVD işi bugüne kadar devam ediyor. Ama bu çok daha uzun süre böyle olmayacak.

25 yıldır Netflix, filmler için başvurulacak bir kaynak olmuştur. İlk başta çevrimiçi olarak DVD kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğiniz bir web sitesi olarak başlamış olsa da, daha sonra akışa yöneldi. Muhtemelen işsiz kalmasını engelleyen bir hareket. Ancak Netflix, pivottan sonra bile DVD işini sürdürmeye karar verdi.

Kasvetli bir blog gönderisinde şirket, DVD işinde sonun yaklaştığını duyurdu. Netflix CEO’su Ted Sarandos, işletmenin kapanmasının nedeninin azalan gelir olduğunu iddia ediyor. Gibi Çeşitlilik DVD işinin 2022’de bir önceki yıla göre %20 düşüşle yalnızca 145,7 milyon dolar getirdiğine dikkat çekiyor. Bu işin, Netflix’in toplam gelirinin yalnızca yaklaşık %0,5’ini oluşturduğu bildiriliyor.

25 yıllık inanılmaz bir koşuşturmanın ardından, bu yılın sonlarında DVD.com’u kapatmaya karar verdik. Amacımız her zaman üyelerimiz için en iyi hizmeti sunmak olmuştur, ancak iş küçülmeye devam ettikçe bu giderek zorlaşacaktır.

DVD işi uzaklaşırken, hemen kapatılmayacak. Bloga göre, şirket “yükselmek istiyor ve son disklerimizi 29 Eylül 2023’te gönderecek.”

Netflix’in DVD işi kapanıyor

Teknory