Nintendo Bir Zamanlar Evde Yetiştirebileceğiniz Gerçek Bir Pikmin Çiçeği Yarattı

19. yüzyılın başlarından beri bitki yetiştiren Syngenta Seed’in bir bölümü olan tarım markası S&G Flowers/USA ile çalışan Nintendo of America, Sutera cordata bitkisinden Pikmin çiçeğini yetiştirdi (ve ona “bacopa cabana” cılız adını verdi) , onu beş beyaz taç yaprağı ve sarı bir merkezle tasarlıyor. Chaenostoma cordatum olarak da bilinen Sutera cordata, Güney Afrika’ya özgüdür ve […]

Nintendo Bir Zamanlar Evde Yetiştirebileceğiniz Gerçek Bir Pikmin Çiçeği Yarattı

19. yüzyılın başlarından beri bitki yetiştiren Syngenta Seed’in bir bölümü olan tarım markası S&G Flowers/USA ile çalışan Nintendo of America, Sutera cordata bitkisinden Pikmin çiçeğini yetiştirdi (ve ona “bacopa cabana” cılız adını verdi) , onu beş beyaz taç yaprağı ve sarı bir merkezle tasarlıyor. Chaenostoma cordatum olarak da bilinen Sutera cordata, Güney Afrika’ya özgüdür ve yeterli güneş ışığı ile sıkıca paketlenmiş küçük yuvarlak çiçekler açar. Chaenostoma, her yıl daha soğuk iklimlerde yetişen, bahçelere büyüleyici bir katkı olabilen ve asılı sepetlerden mantar gibi görünen kısa ömürlü, yaprak dökmeyen çok yıllık bitkilerdir.

Bahçıvanlık da oyun oynamak gibi son derece popüler bir eğlencedir ve Nintendo ikisini birleştirerek belki de daha önce mala yerine kumanda almayı düşünmemiş hobicilerin dikkatini çekmeyi umuyordu. “Amerika’nın bir numaralı eğlencesi olan bahçecilik, her yaştan insan arasında geniş bir tüketici çekiciliği kazanmaya devam ediyor.” dedi Keith Kablo, S&G Flowers’ın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı. “‘Pikmin’ gibi eğlenceli ürünlerle Nintendo, tüketicilerle oturma odasının dışında bağlantı kuruyor.”

“Pikmin” için yirmi yılı aşkın bir süre önce yürütülen pazarlama kampanyasıyla, Pikmin çiçeği için resmi olarak markalı tohumlar bulmak artık zor. Ancak, “Pikmin” karakterlerinden ilham alan çiçeklere çok benzeyen çiçeklerle, aynı türden kuzenler yetiştirmek oldukça kolaydır. Amazon’da bu Pikmin-esque gibi bacopa tohumlarını bile bulabilirsiniz. Snowtopia ırkı. Bununla birlikte, Nintendo’nun bir sonraki “Mario” oyununu tanıtmak için gerçek bir piranha bitkisi yetiştirmeye başlaması harika olurdu çünkü bu, bahçenize gerçekten eğlenceli bir katkı olurdu.

Teknory