Nintendo Switch Oyunlarınızın Sadece Birkaç Adımda Daha İyi Görünmesini Nasıl Sağlarsınız?

Nintendo Switch’inizin takılıyken olabildiğince iyi görünmesini sağlamanın ilk değişkeni çözünürlüğü değiştirmektir. Nintendo Switch, 480p, 720p ve 1080p’de çözünürlükler sunar. Çözünürlüğü hiç manuel olarak değiştirmediyseniz, varsayılan durumu Otomatik’tir. Televizyonunuzun 1080p’yi destekleyebileceğini varsayarsak, Nintendo Switch’in çözünürlüğünü değiştirme işlemi basittir. Nintendo Switch’inizi bağlayın. TV’nizi açın. Nintendo Switch’inizi açın. Sistem Ayarını seçin (oyunların altında bir dişli simgesi olarak görünmelidir). […]

Nintendo Switch Oyunlarınızın Sadece Birkaç Adımda Daha İyi Görünmesini Nasıl Sağlarsınız?

Nintendo Switch’inizin takılıyken olabildiğince iyi görünmesini sağlamanın ilk değişkeni çözünürlüğü değiştirmektir. Nintendo Switch, 480p, 720p ve 1080p’de çözünürlükler sunar. Çözünürlüğü hiç manuel olarak değiştirmediyseniz, varsayılan durumu Otomatik’tir. Televizyonunuzun 1080p’yi destekleyebileceğini varsayarsak, Nintendo Switch’in çözünürlüğünü değiştirme işlemi basittir.

  1. Nintendo Switch’inizi bağlayın.
  2. TV’nizi açın.
  3. Nintendo Switch’inizi açın.
  4. Sistem Ayarını seçin (oyunların altında bir dişli simgesi olarak görünmelidir).
  5. TV Ayarları’nı seçin.
  6. TV Çözünürlüğü’nü seçin.
  7. TV Çözünürlüğünü Otomatik’ten 1080p’ye değiştirin.

Çözünürlük, bir görüntünün görme keskinliğini, tanımını ve netliğini etkiler. 480p’de, video oyunlarındaki kenarlar pürüzlü görünebilir ve oyunun genel görünümü büyük ölçüde azalır. Bununla birlikte, 1080p’de bir Nintendo Switch oyunu maksimum çözünürlükte görüntülenecek ve böylece konsolun sağlayabileceği en iyi görünen deneyimi sağlayacaktır. 4K kadar iyi olmayabilir ama kesinlikle standart çözünürlükten daha iyi.

Teknory