Nintendo Switch’inizi ve Joy-Cons’larınızı Güvenle Nasıl Temizlersiniz?

Natsia27/Shutterstock Modern elektronik her zaman değişiyor, gelişiyor ve hatta yenilik yapıyor, ancak birçoğunun hala bir çözüm bulamadığı bir şey var: günlük kir. İnsanların doğaları gereği tamamen temiz yaratıklar olmamasının bir faydası yok. Elbette ellerimizi yıkıyoruz, çamaşır yıkıyoruz, duş alıyoruz vs. ama hepimiz organik maddelerden oluşan memeliler olduğumuz için cildimizden de yağ üretiyoruz. Yıllar süren kaçınılmaz […]

Modern elektronik her zaman değişiyor, gelişiyor ve hatta yenilik yapıyor, ancak birçoğunun hala bir çözüm bulamadığı bir şey var: günlük kir. İnsanların doğaları gereği tamamen temiz yaratıklar olmamasının bir faydası yok. Elbette ellerimizi yıkıyoruz, çamaşır yıkıyoruz, duş alıyoruz vs. ama hepimiz organik maddelerden oluşan memeliler olduğumuz için cildimizden de yağ üretiyoruz. Yıllar süren kaçınılmaz yağlı birikim ve düzenli eski toz parçacıkları (ve garip aksilik) arasında, düzenli olarak kullandığınız cihazlarınız kirlenebilir ve kirlenecektir.

Nintendo Switch’iniz ve Joy-Con denetleyicileri bir istisna değildir. Sık sık elde taşınır modda oynuyorsanız, çoğu oyuncunun on yıllardır alıştığı o belirgin birikimi görmeye başlama şansınız yüksektir. Öte yandan, öncelikle farklı bir oyun kumandasıyla kenetlenmiş modda oynuyorsanız, muhtemelen çok fazla (eğer varsa) yağlı birikme içeriğine sahip olmazsınız, ancak konsol sık sık hareket ettirilmediğinden toz toplamaya karşı çok daha hassastır. .

Neyse ki, hem Switch konsolunuzu hem de Joy-Cons’u temizlemek nispeten basit bir işlemdir. Ve dikkatli olduğun ve sapmadığın sürece Nintendotarafından önerilen talimatlar sayesinde, donanıma zarar verme konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacak.

Nintendo Switch’inizi ve Joy-Cons’unuzu nasıl temizlersiniz?

Anahtarınızı (veya herhangi bir elektronik aksamı) temizlerken hatırlanması gereken en önemli şey, üzerine asla doğrudan su veya temizleme solüsyonları dökmemek ve cihazlarınızı asla suya veya temizleyiciye batırmamaktır. Uygun bir aplikatör (ör. silme, bez vb.) kullanmak çok daha güvenlidir çünkü çok daha az sıvı kullanır ve söz konusu sıvının nereye gittiği konusunda size çok daha fazla kontrol sağlar.

  1. Temiz bir bez alın. Bu, temiz bir bez veya yumuşak ekran silme olabilir. Ekranı silmediğiniz sürece kağıt havlular veya peçeteler de işe yarayacaktır, çünkü bunlar daha aşındırıcıdır ve potansiyel olarak çizikler oluşturabilir.
  2. Switch ve Joy-Cons’un tamamen kapatıldığından (yani sadece Uyku Modunda değil) ve mümkünse fişinin çekildiğinden emin olun.
  3. Bezi suyla nemlendirin, ardından fazlalığı sıkın. Çok ıslaksa fazla nem muhafazanın içine girebilir veya en azından kuruması daha uzun sürebilir.
  4. Switch veya Joy-Cons’unuzun yüzeyini nemli bezle hafifçe silin. Bezi durulayın ve sıkın, ardından gerektiği kadar tekrarlayın.
  5. Herhangi bir şeyi tekrar açmadan önce yüzeylerin tamamen kurumasını bekleyin. Benzer şekilde, yuvasına geri koymadan önce Switch’in kurumasını bekleyin.

Switch’inizi veya Joy-Cons’unuzu yüzeylerini temizlemek yerine dezenfekte etmeniz gerekirse, Nintendo yukarıdaki adımların aynısını uygulamanızı önerir – yalnızca su yerine yüzde 70’ten fazla alkol içermeyen “tüketici sınıfı bir dezenfektan” kullanın.

Teknory