Nvidia GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayar GPU’ları yakında kullanıma hazır olacak

TL;DR Nvidia, CES 2023 sırasında resmi olarak 8 Şubat’ta piyasaya sürülecek olan yeni GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayar GPU ailesini duyurdu. Yeni dizüstü bilgisayar GPU’ları, Nvidia’nın önceki nesline göre üç kat daha fazla performansa sahip. Ayrıca Geforce RTX 4070 Ti PC masaüstü grafik kartını ve daha fazlasını duyurdu. 8 Şubat’tan itibaren, üst düzey GeForce […]

Nvidia GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayar GPU’ları yakında kullanıma hazır olacak

TL;DR

  • Nvidia, CES 2023 sırasında resmi olarak 8 Şubat’ta piyasaya sürülecek olan yeni GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayar GPU ailesini duyurdu.
  • Yeni dizüstü bilgisayar GPU’ları, Nvidia’nın önceki nesline göre üç kat daha fazla performansa sahip.
  • Ayrıca Geforce RTX 4070 Ti PC masaüstü grafik kartını ve daha fazlasını duyurdu.

8 Şubat’tan itibaren, üst düzey GeForce RTX 4090 ve 4080 dizüstü bilgisayar GPU’ları, Nvidia’nın birçok dizüstü bilgisayar ortağından dizüstü bilgisayarlarda satın alınabilecek. 22 Şubat’ta aynısı GeForce RTX 4070, 4060 ve 4050 dizüstü bilgisayar GPU’ları için gerçekleşecek.

Bu yongalar, son nesil Nvidia GeForce dizüstü bilgisayar yongalarına kıyasla üç kata kadar performans sunacak. Üst düzey 4080 ve 4090 yongaları, PC oyunlarında daha hızlı FPS için DLSS 3 gibi özellikleri de destekleyecektir. Alt uç çipler, o çipin gücünün yaklaşık üçte biri ile RTX 3080 seviyelerinde performans sunacak ve bu RTX 40 serisi çiplerin daha ince ve daha hafif oyun dizüstü bilgisayarlarında kullanılmasına izin verecek.

DLSS desteğinden bahseden Nvidia, kare hızı artırma teknolojisinin şu anda 250’den fazla oyun tarafından desteklendiğini de duyurdu. Bu yeni DLSS3 teknolojisi Halihazırda Portal with RTX, The Witcher 3: Wild Hunt, Warhammer 40,000: Darktide ve daha fazlası dahil olmak üzere 17 oyun tarafından desteklenmektedir. Atomic Heart, Dakar Desert Rally, Marvel’s Midnight Suns, The Day Before, Warhaven, Witchfire ve daha fazlası dahil olmak üzere 30’dan fazla PC oyunu DLSS 3’ü destekleyecek.

Nvidia ayrıca yeni PC masaüstü oyun grafik kartı GeForce RTX 4070 Ti’yi duyurdu. Bu yeni kartın başlangıç ​​fiyatı 799$ olacak ve 5 Ocak’ta birkaç üçüncü taraf grafik kartı üreticisi ve PC oyun masaüstü kurucuları tarafından piyasaya sürülecek.

Nvidia GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayar GPU’ları yakında kullanıma hazır olacak

Teknory