Obsidian Açıkça Dövüşü Sergiliyor – Oyun Bilgilendiricisi

Obsidian, mükemmel Pillars of Eternity oyunlarıyla aynı dünyada geçen birinci şahıs fantastik RPG oyunu Avowed üzerinde yıllardır çalışıyor. Bu oyunların izometrik stilinden farklı olarak Avowed, daha çok The Elder Scrolls, Fallout veya The Outer Worlds gibi bir şeye benzeyen birinci şahıs bir maceradır. Bugünkü Xbox Developer Direct, oyunun birçok önemli yönüne daha derinlemesine bir bakış […]

Obsidian Açıkça Dövüşü Sergiliyor – Oyun Bilgilendiricisi

Obsidian, mükemmel Pillars of Eternity oyunlarıyla aynı dünyada geçen birinci şahıs fantastik RPG oyunu Avowed üzerinde yıllardır çalışıyor. Bu oyunların izometrik stilinden farklı olarak Avowed, daha çok The Elder Scrolls, Fallout veya The Outer Worlds gibi bir şeye benzeyen birinci şahıs bir maceradır.

Bugünkü Xbox Developer Direct, oyunun birçok önemli yönüne daha derinlemesine bir bakış sunuyordu ancak öne çıkan özelliği, aksiyon odaklı ama yine de taktiksel olarak karmaşık olmayı amaçlayan bir dövüş açıklamasıydı. Oyuncuların, her el için farklı silahlar veya başka araçlar seçmek de dahil olmak üzere, özelleştirilebilir ekipmanlar kullanmasına izin verilir. Kılıç, kalkan, asa, büyü kullanımı ve tabanca kombinasyonlarını gördük. Çatışmaya girdikten sonra, çeşitli saldırı becerilerinin bloklama ve savuşturma gibi savunma yetenekleriyle karışımı, onu savaşlara gerçekten ilgi çekici bir yaklaşım gibi gösteriyor. Özellikle çift yönlü asalardan heyecan duyuyorum.

Mükemmel bir dövüş sisteminin ötesinde Avowed ve onun görevlere ve konuşmalara yaklaşımı hakkında daha fazla şey öğrendik. oyun, oyuncunun hikayedeki sonraki sonuçları şekillendirecek seçimler yapması gereken ahlaki açıdan karmaşık ve belirsiz durumlara odaklanıyor gibi görünüyor. Bu, türün seyrine oldukça uygun, ancak öldürülen birkaç asker ve askerlerden birinin korkak olup diğerlerini bırakıp kaçmadığına karar vermek zorunda kalan bir oyuncu karakteriyle ilgili bir yan soruşturma aracılığıyla sistemi çalışırken görmek güzeldi. onların kıyametine.

Obsidian ayrıca, oyuncuların fantezi dünyasının bu bölümünü ele geçiren gizemli bir ruhani salgını çözmeye çalışacakları Living Lands bölgesindeki oyunun sanat tarzını da tartıştı. Geliştiriciler, yemyeşil ve yozlaşmış alanların yanı sıra donuk ve canlı alanlar arasındaki sözleşmeye büyük bir odaklandılar ve bu da ziyaret edebileceğiniz birçok yerde iki uç arasında bir gerilim hissine yol açtı. Gördüğümüz her site çok güzel görünüyordu ve keşfetmesi çok eğlenceli olacak bir oyun mekanı gibi görünüyor.

Bana göre birçok oyuncu yeni bir birinci şahıs fantastik maceraya aç. Henüz oyuna el atamadık ama bugün bazı sistemlerine yaptığımız inceleme, Obsidian’ın oyunla özel bir şeyler ortaya çıkardığına dair inancımı daha da artırdı.

Avowed bu yılın sonbaharında Game Pass da dahil olmak üzere Xbox Series X/S ve PC’de yayınlandığında her şeyin nasıl bir araya geleceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Teknory